Nei viena moteris nėra apsaugota nuo smuto šeimoje, nesvarbu kokioje šalyje ji gyventų, ar kokios kultūros būtų apsupta. Tačiau Irane dėl tam tikrų vietinių tradicijų susiklostė ypatingai sudėtinga situacija, kuomet žiauraus kerštavimo būdo imasi dažnas šalies gyventojas.

Dažniausios konflikto priežastys Irane: santuokos pasiūlymo atmetimas, skyrybų prašymas. Tačiau smurtautojai gali rasti šimtus priežasčių pakelti ranką prieš savo aukas. Rūgšties pilimas ant veido, pagal oficialią statistiką – tai populiariausias smurto būdas Irane. Jis yra baisiausias – nes nuo to daugiausia moterys ir vaikai.

Irano fotografas Asgharas Kamsehas portretų serijoje “Neapykantos ugnis” pasakoja apie žmones, kurie buvo užpulti, apipilti rūgštimi savo giminaičių ar pažįstamų. Šia nuotraukų serija vyras siekia didinti informuotumą apie esamą situaciją bei problemas, su kuriomis susiduria moterys bei vaikai, rečiau – ir vyrai.

Iranas 2

Ši šokiruojanti nuotrauka pasakoja istoriją apie 38-nerių Raną Poramraną ir jos brolio aštuonmetę dukrą Fatimą Kalandari. Iranietes rūgštimi apipurškė Ranos brolis, kuris įtarė, jog ši galėjo daryti įtaką jo žmonos sprendimui paduoti vyrą skyryboms. Keršto auka tapusi Rana stipriai nudegė veidą, išdegė akis ir kaklo sritį. Kerštautojo dukrai Fatimai rūgšties kliuvo ant nugaros, rankų bei delnų.

Iranas 3

Kita auka nukentėjo taip pat dėl skyrybų prašymo. Mahnažai Kazemi šiuo metu yra 39-neri metai. Ji gyvena 130 kilometrų nuo Tehereano, Komo mieste. Moteris nuolat buvo mušama vyro, kentė jo žiaurų elgesį iki kol nusprendė paduoti jį skyryboms. Anksčiau visada buvusi graži, Mahnaža akimirksniu prarado savo grožį, kuomet pykčiu degantis sutuoktinis apipylė ją rūgštimi.

Iranas

Šioje nuotraukoje vaizduojama aštuoniolikmetė teheranietė Širina Mohamadi. Pirmąją naujųjų 2012 metų dieną Širina buvo apipilta rūgštimi, dėl to, kad atsisakė tekėti už vyro. Mergina neteko dešinės akies ir ausies, buvo stipriai pažeista burnos ertmė. Patirti gilūs nudegimai visame kūne. Širina iškentė kelias operacijas, tačiau jos reabilitacijos procesas vis dar nėra baigtas iki šiol.

Iranas 4

Asgharo Kamseho portretų “Neapykantos ugnis” serijoje vaizduojama akla likusi keršto auka. Ši moteris – 32-iejų metų iranietė Masumeha Ahaja. 2008 metais ji išsiskyrė su savo vyru. Praėjus dviems metams Masumehos uošvis kerštaudamas už savo sūnų apipylė ją rūgštimi.

Iranas 5

Ši istorija itin žiauri. Nuotraukoje vaizduojama Živara Parvina, kuriai šiuo metu yra 37-metai, laikanti savo dukters portretą. Kai numirė Živaros sutuoktinis, jos netikras brolis pasiūlė tekėti. Visas baisumas prasidėjo Živarai atsisakius pasiūlymo. Netikras moters brolis kartu su savo pirmąja žmona apipylė Živarą ir jos 18-metę dukrą Jasarą rūgštimi, kol šios miegojo. Praėjus 18-kai dienų po kraupaus užpuolimo Jasara mirė.

Iranas 6

Dar vienoje serijos istorijoje vaizduojamos Teherano gyventojos 38-nerių Mirijama Zamini ir trylikametė jos dukra Azera Hashemi Nijada. 2010 metais Mirijamos brolio žmona apipylė ją ir jos tris dukras rūgštimi. Toks įvykdytas žiaurumas galėjo būti iš pavydo.

Iranas 7

Šioje A. Kamseho portretų serijoje vaizduojamas ir vyras, tapęs keršto auka. Tai – 34-ių metų Mohsenas Mortazavis. Jis buvo užpultas savo pirmąją darbo dieną. Mohseno kolega apipylė jo kūną trimis litrais rūgšties ir subadė peiliu. Toks žiaurus vyro elgesys buvo išprovokuotas, kuomet Mohsenas kelis kartus pasijuokė iš jo. Keršto auka tapęs M. Mortazavis stebuklingai išgyveno, tačiau jo gyvenimas visam laikui liko sugriautas.

Iranas 8

Paskutinė serijos “Neapykantos ugnis” istorija – apie 29-nerių metų Somają Mehirą. Nuotraukoje vaizduojama moters dukra Rana, laikanti judviejų atvaizdus. Somaja pasiūlė savo vyrui išsiskirti. Vietoje sutikimo, vyras užpuolė ją kartu su dukra Rana, užpildamas rūgšties. Abi aukos neteko dešinės savo akies. Praėjus keturiems metams po išpuolio, Somaja mirė nuo sunkių patirtų cheminių nudegimų.

Irano keršto aukoms visoje šalyje labai reikia finansinės paramos ir sveikatos priežiūros. Deja, Irane nėra viešosios įstaigos ar nevyriausybinės organizacijos, kuri joms galėtų padėti. Dažnai kančias išgyvenančios moterys turi gydytis pačios arba kreiptis į labdaros organizacijas pagalbos, kuri nėra visada suteikiama.

Taip pat skaitykite: Papua Naujosios Gvinėjos gyventojai vis dar kankina “raganas”

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: