Komiksų ir herojų fanai tikrai žino DC komiksus, kurie yra tokie pat populiarūs kaip ir kitos garsios komiksų kompanijos Marvel kūriniai. Superherojų ikonas – Betmeną ir Supermeną pažįstame būtent DC ir Warner Bros. kino kompanijos dėka.

DC galime laikyti viena seniausių kompanijų, kuri pirmoji, dar 1935 metais, pristatė pasauliui visiškai naują veikėjo prototipą – Superherojų, kuris turi tokių galių, kurių niekas neįsivaizdavo egzistuojant. DC išlaiko savitą stilių, kuris labai skiriasi nuo konkurentės Marvel. Kompanija turi savo bruožus, tonus ir net naudojamas spalvas, tad DC darbų nesumaišysi su kitais.

Konkurencija tarp šių dviejų superherojų visatų aštri kaip niekada, tačiau, palyginus DC su Marvel, kurie per metus mums pristato maždaug po tris naujus filmus ir nesiruošia sustoti, DC savo populiarumo viršūnę buvo jau senai pasiekę, o dabar ją šiek tiek užleido superherojų visatos konkurentams. Nors dabar ir rečiau sulaukiame DC šedevrų, pristatome jums sąrašą geriausių filmų, kuriuos ši komiksų kompanija yra sukūrusi iki šiol.

20. Konstantinas (Constantine, 2005)

Džonas Konstantinas (akt. Keanu Reeves) iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti paprastas mirtingasis, tačiau jo istorija yra tikrai neįprasta. Pagal DC komiksą Hellblazer sukurtas filmas pasižymi išskirtinumu ir antgamtiniais reiškiniais.

Konstantinas gimė turėdamas neeilinę galią – jis gali atpažinti angelus ir demonus, kurie užsimaskavę gyvena žmonių gyvenimus. Neištvėręs matomų vaizdų jis nusižudo, bet kažkokia paslaptinga galia jį prikelia gyvenimui ir taip jis tampa vartų, tarp dangaus ir pragaro, saugotoju.

Viso filmo esmė sukasi apie tai, kaip veikėjai virsta visai kitokiais, savo atvirkštinėmis versijomis: Džonas Konstantinas tampa tikinčiu, policininkė Andžela (akt. Rachel Weisz) priima dovaną, antgamtinę galią – matyti mirusiuosius, Arkangelas Gabrielius (akt. Tilda Swinton) tampa žmogumi, o senas Džono draugas Čazas (Shia LaBeouf) tampa angelu.

Pats filmas yra labai tamsus ir niūrus, o grafika ir spec. efektai šiek tiek užgožia gerą aktorių vaidybą ir neblogus dialogus.

19. Ekstraordinarių džentelmenų lyga (The League of Extraordinary Gentlemen, 2003)

Esame matę, kai pasaulio gelbėjimo misijai susivienija grupė superherojų (Marvel Keršytojai, DC Teisingumo lyga), tačiau niekas nesitikėjo, kad pasauliui ginti stos tokie personažai: Alanas Kvotermanas (akt. Sean Connery), vampyrė Mina Harker (akt. Peta Wilson), Žiulio Verno Kapitonas Nemo (akt. Naseeruddin Shah), Daktaras Džekilas (akt. Jason Flemyng), Oskaro Vaildo Dorianas Grėjus (akt. Stuart Townsend) Marko Tveno Tomas Sojeris (akt. Shane West) ir kt.

Skirtingose šalyse kyla neramumai – galingas niekšas nori chaoso pasaulyje ir jį sunaikinti. Britų vyriausybė pasikliauja ekstraordinarių galių ir technologijų turinčia Alano Kvotermano komanda.

Dar nebaigus filmuoti šios dalies, prodiuserių galvose jau buvo antros dalies kūrimo planai. Tačiau po pasaulinės premjeros, antroji dalis buvo atšaukta dėl kritikų nuomonių ir didžiulio nusivylimo po premjeros savaitgalio, kai filmas teuždirbo 23 mln. JAV dolerių.

Visgi šis filmas nėra prastas. Personažų ir mėgstamų herojų sąstatas tikrai neeilinis, sąrašo apačioje juosta atsiranda dėl ne iki galo išpildytų kovų scenų, nekokių efektų ir kartais gluminančių siužeto posūkių.

18. Supermenas: sugrįžimas (Superman returns, 2006)

Bryan Singer atsisakė toliau kurti X-Menų frančizę, kad galėtų sukurti savo Supermeno herojaus projektą. Singer Supermenas: sugrįžimas padalina šio herojaus fanus ir kritikus į aiškias stovyklas: kol kino kritikai šį filmą priėmė palankiai, Supermeno gerbėjai į jį žiūrėjo skeptiškai – jų nuomone, ši dalis neįžiebė naujos ugnies šio superherojaus frančizėje.

Sugrįžimas laikomas 1987 m. Supermeno tęsiniu, kuriame vėl iš naujo pristatoma Supermeno (akt. Brandon Routh) istorija. Čia jis vėlgi susiduria su savo senu priešu Leksu Liutoru (akt. Kevin Spacey). Šalia pagrindinio konflikto istorijos kartais parodoma ir Klarko Kento bei Luis Lein (akt. Kate Bosworth) meilės istorija, tačiau ir ji iki galo neišpildoma.

Nors kaip tęsinys šis filmas ir nepasiteisino, tačiau daugelio žiūrovų nuomone, jis galėjo tapti visiškai nauja pradžia Supermeno tolesniems filmams ir istorijai.

Ši juosta į kino istoriją įėjo dėl dar vienos priežasties – tai buvo pirmasis 3D kinas, nuo kurio prasidėjo laikai, kai visi geri veiksmo filmai žiūrovams buvo pateikiami ne tik 2D, bet ir 3D formatu.

17. Rizikinga erzinti diedukus 2 (RED 2, 2013)

Tai antroji kriminalinės veiksmo komedijos Rizikinga erzinti diedukus dalis. Filmo kūrimą į savo rankas perima amerikiečių režisierius Dean Parisot ir nei kiek nesugadina šios, didelio pasisekimo sulaukusios, pirmosios dalies tęsinio. Net jei šis filmas ir reikalauja patikėti tokiais dalykais, kokių neįsivaizduojame esant, jis mums suteikia progą pamatyti tikrai vertą dėmesio kūrinį. Žinant, kad vieną pagrindinių vaidmenų atlieka kietasis kino riešutėlis Bruce Willis, nekyla abejonė, kad filmas bus stiprus.

Agento darbas yra labai įdomus – kiekvieną dieną nežinai, kokia misija tavęs laukia, sužinai daugybę valstybės paslapčių… Tačiau ateina laikas, kai turi pasitraukti ir išeiti į pensiją. Frenkas Mozė (akt. Bruce Willis), Viktorija (akt. Helen Mirren), Marvinas Bogsas (akt. John Malkovich) ir kiti super slapti agentai paseno ir savo vietą užleido jaunesniems. Naujieji CŽV vadovai nenori, kad paslaptys išvystų dienos šviesą ir nusprendžia atsikratyti veteranais. Niekas neturi net menkiausios nuojautos, kiek dar parako slepia šie atsistatydinę senieji šnipai. Šioje dalyje senieji agentai gauna užduotį – sugauti blogiukus ir iš jų atimti lengvai transportuojamą branduolinį ginklą. Grupė į pensiją išėjusių agentų vėl leidžiasi į nuotykių kupiną kelionę, kuri mus nukelia netgi į kelių šalių sostines – Paryžių, Londoną ir Maskvą.

Filme netrūks veiksmo specialiųjų efektų, o aktorius John Malkovich pateikia tikrą siurprizą Lietuvos žiūrovams – parbyla lietuviškai. Scenoje, kai Maskvoje senieji agentai švenčia, vienas iš jų, keldamas taurelę rusiškai taria „Į sveikatą!“, o Malkovich jam lietuviškai pritaria „Būkim!“.

Prie visų žymių aktorių (Bruce Willis, Helen Mirren, John Malkovich ir kt.) prisideda dar dvi ryškios Holivudo žvaigždės – Catherine Zeta-Jones ir Anthony Hopkins. Galime pažadėti, kad šioje juostoje pamatysite daug daugiau veiksmo ir bus daug daugiau humoro.

16. Betmenas prieš Supermeną: teisingumo aušra (Batman v Superman: Dawn of Justice, 2016)

Betmenas prieš Supermeną, Žmogaus iš plieno tęsinys, pristato ne tik Betmeną (akt. Ben Affleck), bet ir naująją superheroję Nuostabiąją moterį (akt. Gal Gadot) bei antagonistą Leksą Liutorą (akt. Jesse Eisenberg).

Žmonija sužino, kad jų planeta nebėra vienintelė visatoje. Kyla panika, kad iš kitos planetos kilęs Supermenas nebūtinai gali būti gerasis superherojus ir turėti tik gerų ketinimų. Tokių abejonių turi ir kitas DC visatoje svarbus herojus – Betmenas, kuriam svarbu apginti žmones ir neleisti ateiviams užvaldyti žemės. Šiame filme nepamatysime šviesesnių momentų ar neišgirsime lengvo humoro – tai perkrauta spec. efektų, įtempto siužeto, kelių dalių  kova, kuri iš pradžių suintriguos, o vėliau greičiausiai sukels nusivylimo kartėlį.

Galėjome tikėtis, kad filme, kurio biudžetas yra apie 250 mln. dolerių, pamatysime ne tik krūvą  kompiuterinių efektų, kurių gali pasirodyti per daug, bet ir intriguojančią istoriją, gerus dialogus. Deja taip nenutiko. Režisierius Zack Snyder gerokai sumovė tai ką jam pavyko pasiekti su Žmogumi iš plieno ir nuteikė nerimastingam laukimui tam, ko galime tikėtis iš visos „Teisingumo Lyga“ (Justice League) frančizės.

15. Kelias į pražūtį (Road to perdition, 2002)

Visi žinome klasika tapusių gangsterių filmų siužetą – susišaudymai, nepasidalinimai ir šeimos vienybės tematika vyrauja visuose tokio žanro filmuose. Pagal tokio paties pavadinimo komiksus pastatytą filmą, Kelią į pražūtį būtų galima laikyti dar viena gangsterių istorija, tačiau čia iškyla svarbesnė tema – tėvo ir sūnaus santykiai.

Vienos gangsterių grupuotės nario, Maiklo Salivano (akt. Tom Hanks), sūnus netyčia pamato šaltakraujišką nusikaltimą ir tėvo biznį iš labai arti. Po šio įvykio jie nebegali gyventi toje pačioje vietoje ir yra priversti bėgti, kitu atveju, su jais susidoros patys gaujos atstovai.

Juostos metu galime pamatyti, kaip vystosi santykiai tarp gangsterio tėvo, kuris beveik niekuomet nebūna namuose, ir tarp sūnaus, kuris suprato, kad visai nepažįsta savo tėvo. Kol jie bando suprasti, kokie santykiai juo sieja, tuo pat metu juos medžioja šaltakraujis žudikas.

Nors filmas kaip ir nepasiekia sukrečiančios kulminacijos, žiūrovai vis tiek liks sužavėti įspūdingais vaizdais (šimtai vyrų su skrybėlėmis vienoje gatvėje ar pats atvykimas į Čikagą, scena su dešimtimis senovinių automobilių).

14. Smurto istorija (A History of Violence, 2005)

Kalbama, kad filmo režisierius David Cronenberg nežinojo, kad stato filmą, kurio scenarijus yra paremtas DC komiksais. Galbūt, būtent tai šią kino juostą pavertė labai natūralia ir subtilia istorija.

Vienos kavinės savininkas Tomas Stalas (akt. Viggo Mortensen) su savo šeima gyvena įprastą ir ramų gyvenimą. Iki vieno lemtingo vakaro, pakeitusio viską. Kavinę užpuolė du ieškomi nusikaltėliai ir Tomas, gindamas savo klientus bei nuosavybę, juos nušauna. Po šio įvykio Stalų šeima yra Amerikos dėmesio centre, o Tomas laikomas didvyriu. Vyrui tapus garsiam visoje šalyje, iš praeities iškyla tamsus šešėlis, kuris teigia, jog pažįsta Tomą ir žino jo praeitį, kuri pasirodo nebuvo labai švari. Prasideda grasinimų virtinė.

Iš kiekvieno filmo, kuriame paminimas žodis „smurtas“, mes tikimės to smurto išvysti tikrai daug ir šis filmas mums pateikia būtent tokį kiekį smurto, kokio ir tikimės. Smurto istorija meta rimtą iššūkį klišiniam posakiui „knyga daug geresnė už filmą“. Kadangi režisierius nežinojo pačios komiksų knygoje pateikiamos istorijos, ši juosta yra visiškai kitokia ir atsiskiria nuo originalios istorijos.

Ši kino juosta buvo nominuota Oskarui už scenarijų. Jis išskirtinis tuo, kad nepaisant visos bauginančios ir nenuspėjamos situacijos, nepamirštama papasakoti, kaip tokioje padėtyje elgiasi šeima ir kokie santykiai klostosi aiškėjant istorijos detalėms.

13. Supermenas (Superman, 1978)

Sunku patikėti, kad nuo pirmojo filmo, kuris geriausiai atspindi Supermeno dvasią, atsiradimo praėjo jau keturiasdešimt metų. Režisierius Richard Donner iš komiksų knygelių į didžiuosius kino ekranus perkėlė ikona tapusį superherojų, kuriuo žiūrovai žavisi jau kelis dešimtmečius.

Tiems, kurie yra susipažinę su Jerry Siegel ir Joe Shuster komiksais, kurie kuriami jau nuo pat trečiojo dešimtmečio, nereikės ilgai pristatinėti šio superherojaus. O tiems, kurie šį personažą pažįsta mažiau, filmo kūrėjai labai nuosekliai pateikia visą Supermeno istoriją, kaip jis tapo tokiu, koks yra dabar ir kaip jis iš Kriptono planetos atsidūrė Žemėje.

Šis Supermeno filmas tiesiog nesensta. Puikus personažo pateikimas ir tobula aktoriaus Christopher Reeve vaidyba yra priežastys, dėl kurių ši kino juosta yra gerbiama ir vertinama. Reeve pristato du visiškai skirtingus personažus ir paneigia visus nusistovėjusius standartus, kad Klarkas Kentas yra tas pats Supermenas, tik su akiniais ir kitokia šukuosena.

Palyginus su paskutine šio superherojaus ekranizacija Žmogus iš plieno, 1978 metų Supermenas yra labai herojiškas ir optimistiškas. Filmo scenarijus ekranizaciją paverčia įdomia mokslinės fantastikos romantine komedija.

12. Teisingumo lyga (Justice League, 2017)

Pirmasis, ilgai lauktas, žymiausių superherojų susivienijimas DC visatos istorijoje. Po ilgų kūrybos metų, pagaliau, juos visus galime išvysti vienoje vietoje, tačiau rezultatas nepribloškė – filmas lyg ir geras, tačiau ne iki galo išpildytas.

Geriausia, ką galime pamatyti Teisingumo lygoje, tai pati komanda. Visi jie yra labai charizmatiški ir įdomūs. Kiekvienam skiriama tikrai nemažai ekrano laiko ir veikėjai turi netgi savo atskirus mini pasakojimus, herojaus keliones, kuriose jie turi galimybę pateikti savo asmenines istorijas. Nuostabioji moteris (akt. Gal Gadot) ir Akvamenas (akt. Jason Momoa) susiduria su problema, kad jiems visą laiką reikia slėpti savo tapatybę nuo pasaulio, Blyksnis (akt. Ezra Miller), kuris yra labai naivus jaunuolis, privalo susidoroti su savo baimėmis, Kiborgas (akt. Ray Fisher), gyvendamas technologijų pilname roboto kūne, bando suprasti, kiek jame yra likę tikro žmogaus, o Betmenas kovoja su savimi ir nenoru dirbti komandoje, tuo pat metu kaltindamas save dėl Supermeno (akt. Henry Cavill) mirties.

Filme rodomos veiksmo scenos tikrai įspūdingos, bet to paties negalėtume pasakyti apie pagrindinį piktadarį. Nemirtingasis Stepių vilkas (akt. Ciaran Hinds) atrodo visai rimtas priešininkas Teisingumo lygos nariams, tačiau jis ne itin sukelia artėjančios grėsmės jausmą. Kol jis teigia turintis „didžiausią galią“, žiūrovams sunku suprasti, kur jis ją panaudos ir koks yra jo pagrindinis tikslas. Jis lyg įrankis susidoroti su lyga ir parodyti Žemės gyventojams, kad jie yra nieko verti.

Iš filmo tikėtasi tikrai daugiau. Jau vien pirmasis veiksmas nuteikia skeptiškai – Betmenas surenka komandą ir pasako jiems, kad pasauliui ateina galas. Įprasta superherojų filmų schema, nors fanai tikėjosi kažko įspūdingiau. Tačiau, kai lyga surenkama, reikalai pasitaiso ir viskas pradeda vystytis labai greitai bei duoda gerbėjams viską, už ką jie myli DC komiksus ir jų kūrybą.

11. Lego Betmenas. Filmas (The Lego Batman Movie, 2017)

Kritikų puikiai įvertintas dėl humoro, stiliaus ir viso filmo metu juntamos linksmos energijos, Lego Betmenas perkelia superherojų žanrą į visai kitą lygį.

Esame pratę prie santūraus ir rimto Betmeno įvaizdžio, tačiau šis – kitoks. Kai Gotamo mieste pasirodo Džokeris, Betmenas supranta, kad visuomenės saugumu teks pasirūpinti būtent jam. Briusui Veinui tenka pripažinti, kad vienam įveikti šio galingo priešo nepavyks, todėl jis nuspendžia nugalėti savo nusistatymą dirbti vienam ir susiranda kitų, jam galinčių padėti, herojų.

Nors didėlė dalis blogiukų filme yra paremti komiksais, tačiau keletas yra visiškos filmuose rodytų personažų kopijos: Pingvinas primena Danny DeVito iš filmo Betmeno sugrįžimas (1992), Nuodingoji Gebenė – Uma Thurman iš Betmeno ir Robino (1997), aktoriaus Tom Hardy Beinas vaizduojamas toks pat, dėvintis kaukę bei rudą parką, kaip ir Tamsos riterio sugrįžime (2012), Billy Dee Williams įkūnytas Dviveidis (Betmenas, 1989) atkartojamas taip pat puikiai. Galbūt tam padėjo ir tai, kad Lego Betmeno filme jį ir įgarsina pats Dee Williams.

Lego Betmenas animacinis filmas yra puikus priminimas žiūrovams ir kino kūrėjams, kad Betmeno personažas gali būti ne tik rimtas ir rūstus, bet ir linksmas bei patenkantis į pačias juokingiausias situacijas.

10. Nuostabioji moteris (Wonder Woman, 2017)

Šis, be abejonių, vienos ryškiausių, moters superherojės filmas mus nukelia į Pirmojo Pasaulinio karo laikus. Tai pirmasis DCEU (DC extended universe) filmas, kuriame pagrindinį herojės vaidmenį atlieka moteris, ir, neabejotinai viską padarė gerai ir netgi šiek tiek geriau, nei tikėtasi.

Nuostabioji moteris yra pirmoji moteriškos lyties superherojė visoje komiksų visatoje. Pirmoji istoriją apie ją pasaulį išvydo dar 1942 metais, kai komiksų gerbėjai pažinojo tik Betmeną ir Supermeną.

Filme superherojaus paveikslas pateikiamas labai ikoniškai – Nuostabioji moteris (akt. Gal Gadot), kartu su kitomis amazonėmis, gyvena nuo pasaulio atskirtoje Temiskiros saloje. Vieną dieną, šalia salos nukrenta lėktuvas ir ramų salos gyvenimą sudrumsčia nepažįstamas vyras – Styvas Trevoras (akt. Chris Pine). Jam papasakojus, kad karas baigia nuniokoti pasaulį, Nuostabioji moteris Diana ryžtasi kelionei už Temiskiros ribų su kilniu tikslu – išgelbėti žmoniją nuo susinaikinimo.

Kino juosta sulaukė didelio pasisekimo ir aktorė Gal Gadot įrodė, kad ji yra tobula šios superherojės vaidmeniui. Režisierė Patty Jenkins žiūrovams pateikė šiek tiek kitokį – šviesų ir pilną optimizmo DC visatos filmą.

9. Betmenas (Batman, 1989)

Kai tuometinio Betmeno vaidmeniui atlikti buvo išrinktas aktorius Michael Keaton, dar iki filmo premjeros jis sulaukė didelio fanų nepasitenkinimo. Tačiau profesionali šio aktoriaus vaidyba privertė gerbėjus aiktelėti ir atsiimti visus blogus žodžius. Ši ekranizacija, kurią pastatė režisierius Tim Burton, buvo puiki Betmeno filmų eros pradžia.

Michael Keaton tobulai įkūnija filantropą milijonierių Briusą Veiną. Fotokorespondentę ir jo simpatiją vaidina žavioji Kim Basinger, o amžiną Betmeno priešą Džokerį – trijų Oskarų laureatas, septynių Auksinio gaublio statulėlių savininkas, pats Jack Nicholson.

Būtent šioje Betmeno ekranizacijoje, filmo kūrėjai, Betmeno rolę atiduoti norėjo ne bet kam. Į superherojaus vietą pretendavo dabar plačiai žinomi aktoriai: Mel Gibson (Narsioji širdis, Kristaus kančia), Bill Murray (Vaiduoklių medžiotojai, Švilpiko diena), Kevin Costner (Asmens sargybinis, Šokis su vilkais), Harrison Ford (Indiana Džounsas, Bėglys), Charlie Sheen (Karštos galvos, Naujokėlis) ir Pierce Brosnan (Tomo Krauno afera, Dantės viršukalnė).

Filmui išskirtinumo suteikia įspūdingi kostiumai ir ryškus grimas. Tamsus ir miglotas miesto fonas suteikia šiai juostai būtent tą atmosferą, kuri tvyro originaliuose šio personažo komiksuose.

8. Savižudžių būrys (Suicide Squad, 2016)

Istorija, kad pasauliui gelbėti surenkama grupė pačių pavojingiausių ir galingiausių piktadarių, susilaukė ypatingo susidomėjimo ir privertė visai kitu kampu pamatyti, kas išties slepiasi už kietų blogiukų išvaizdos.

Tokiai didelei grupei nusikaltėlių yra būtinas tobulas antagonistas, kuris sugebėtų būti blogesnis už visus juos kartu sudėjus. Filmo kūrėjai pamiršo auksinę taisyklę, kad filmas, sukurtas pagal komiksus bus geras tik tuo atveju, jei pagrindinis piktadarys bus įtikinantis ir įsimintinas.

Blogiukės rolę užėmė Kerėtoja (akt. Cara Delevigne) kartu su savo broliu ir humanoidų armija. Jų pagrindinis tikslas yra užvaldyti pasaulį. Tačiau visą žiūrovų dėmesį pavagia naujojo Džokerio (akt. Jared Leto) ir pamišėlės Harley Quinn (akt. Margot Robbie) meilės istorija.

Ryškiausia moteris herojė šiame filme, be abejonės, yra Harley Quinn. Jei Margot Robbie nebūtų sutikusi jos suvaidinti, į šią rolę buvo svarstomos kitų žymių aktorių kandidatūros: Emma Roberts (NERVE: drąsos žaidimas, Amerikietiška siaubo istorija), Alison Brie (Būk kietas, Kaip būti vienišai), Olivia Wilde (Daktaras Hausas, Tronas: Palikimas), Emma Watson (Haris Poteris, Gražuolė ir Pabaisa), Lily Collins (Su meile, Rouzė., Veidrodėli, veidrodėli… Snieguolės istorija) ir Amanda Seyfried (Įkalinti laike, Naujokė).

Filmo kūrėjai viename filme sugebėjo mums pristatyti begalę naujų herojų – Harley Quinn, Deadshot (akt. Will Smith), Kerėtoja, Katana (akt. Karen Fukuhara) ir kt. ir bent trumpai papasakoti apie kiekvieną ir kodėl jie tapo tuo, kuo yra dabar.

7. Betmenas: pradžia (Batman begins, 2005)

Tai pirmasis režisieriaus Christopher Nolan filmas apie Betmeną ir penktasis bandymas (nuo pat 1989 m.) šį superherojų perkelti į didžiuosius kino ekranus. Tim Burton filmuose, Betmenas yra tamsus ir niūrius herojus, tačiau šis, naujasis, dar kitaip vadinamas Tamsos riteris, sugebėjo Betmeno veikėjui atnešti didžiulę šlovę.

Žiūrovai iš naujo supažindinami su Briusu Veinu-Betmenu (akt. Christian Bale). Dar visai mažas Briusas vaikystėje patiria traumą ir nuo to laiko nekenčia šikšnosparnių. Ši jo fobija netiesiogiai mus nuveda iki kito baisaus įvykio – tėvų nužudymo vaiko akyse. Briusas ryžtasi iššūkiui – išvyksta į kalėjimą tolimuosiuose Rytuose tam, kad suprastų, kas dedasi nusikaltėlių galvose, kas verčia juos taip elgtis.

Vėliau Veiną suranda galingas karys Dukardas (akt. Liam Neeson), kuris Briusą paverčia savo mokiniu ir moko jį kovoti. Pirmoji Veino pamoka yra nugalėti baimę šikšnosparniams. Po visų mokymų, vyras pakviečiamas prisijungti prie Šešėlių lygos – paslaptingos grupuotės, nepaklūstančios jokiems įstatymams, kuriai vadovauja piktadarys Ras Al Gulas. Briusas Veinas perpranta piktus grupuotės kėslus – sunaikinti Gotamo miestą, ir stoja su jais į rimtą kovą.

Visa istorija pateikiama visai iš kitos pusės – Briusas netampa Betmenu per vieną naktį. Tai ilgos, nuo pat vaikystės besitęsiančios, istorijos atomazga, kai Veinas supranta, kad Gotamui kažkas turi padėti ir jis ryžtasi tapti tuo superherojumi. Tai pirmasis filmas Betmeno frančizės istorijoje, kuriame galime pamatyti, kaip atrodo Betmeno komiksų gerbėjams gerai pažįstamas Baidyklė (angl. Scarecrow, akt. Cillian Murphy) – išprotėjęs daktaras, tapęs piktadariu.

6. Tamsos riterio sugrįžimas (The Dark Knight Rises, 2012)

Tai paskutinė režisieriaus Christopher Nolan Betmeno trilogijos dalis, kuri gerokai skiriasi nuo visų Tamsos riterio filmų. Šioje dalyje Betmeno, kaip superherojaus, pamatysime šiek tiek mažiau, bet tai tikrai nereiškia, kad filmas bus nuobodus.

Veiksmas prasideda iš lėto, žiūrovams pristatoma daug naujų veikėjų, kurių tarpusavio ryšių nežinome. Taip pat, pristatomas visiškai naujas piktadarys – Beinas (akt. Tom Hardy) yra mirtį nešantis, atrodantis kaip profesionalus imtynininkas ir dėvintis keistą veido kaukę vyras.

Iki pat filmo pabaigos nėra aišku, koks yra jo tikslas ir kas jį pastūmėjo taip žiauriai elgtis. Aktorius Christian Bale vėl pribloškia savo tobula vaidyba atlikdamas Betmeno vaidmenį. Šioje dalyje jis daugiau kovoja su savo vidiniais demonais ir atskleidžia tai, kas dedasi Briuso Veino, o ne Betmeno viduje.

Nors šis, Christopher Nolan Tamsos riterio, trilogijos paskutinis filmas yra antras pagal ilgumą (164 min.) Nolano kūrinys (pirmoje vietoje – „Tarp žvaigždžių“, 169 min.) jis nei akimirkai neleis nuobodžiauti ir prikaustys dėmesį. Tai buvo puiki pabaiga Betmeno trilogijai, kurioje netrūko nieko – dramos, veiksmo, specialiųjų efektų, tobulos aktorių vaidybos ir netikėtos pabaigos.

5. Žmogus iš plieno (Man of Steel, 2013)

Amerikiečių režisieriaus Zack Snyder vizija dėl tolimesnio DC visatos kūrimo buvo kritikuojama jau nuo pat pradžių. Visi Supermeną žinome dėl jo kilniaširdiškumo ir linksmumo, tačiau šis  Žmogus iš plieno tapo visiškai kitu Supermeno paveikslu.

Esame pratę prie ankstesnių šio herojaus filmų siužetų, kai jam tenka susigrumti su iš Žemės kilusiais nusikaltėliais ir piktadariais, tačiau Zack Snyder viską apvertė aukštyn kojomis. Filme pasakojama, kaip Kriptono planetai žlungant kūdikis Kal Elas išsiunčiamas gyvenimui į Žemę ir ten gyvena su nauja šeima. Jis gauna Klarko Kento (akt. Henry Cavill) vardą ir yra priverstas visą gyvenimą slėpti savo Supermeno tapatybę bei galias nuo paprastų Žemės žmonių. Tuomet jam iškyla grėsmė – iš Kriptono į Žemę atvyksta Generolas Zodas (akt. Michael Shannon), kuris turi tokių pat antgamtinių galių ir yra labai nepatenkintas, kad Kal Elas yra gyvas.

Šį Supermeną retai pamatysime besišypsant, o ir visa filmo atmosfera yra gan niūroka – sprendimas parinkti filmo vaizdams šaltesnes ir tamsesnes spalvas. Netgi paties superherojaus kostiumas, kuris ankstesniuose filmuose yra labai ryškus ir įsimintinas, šioje dalyje yra tamsių, raudonos ir mėlynos  derinio, spalvų.

Simboliška, kad šis filmas didžiuosius ekranus pasiekė 2013 metų birželį – taip buvo paminėtos 75-osios Supermeno, kaip superherojaus, metinės.

4. Stebėtojų lyga (Watchmen, 2009)

Daugeliui abejonių kėlė tai, kad niekam nepavyks sukurti tokios geros ekranizacijos, kaip ir to paties pavadinimo komiksai. Tačiau, režisierius Zack Snyder sugebėjo pateisinti visus gerbėjų lūkesčius ir pasauliui pristatė Stebėtojų lygą.

Šioje juostoje superherojai yra labiau panašūs į paprastus žmones, gyvena įprastus gyvenimus. Tokių herojų egzistavimas yra priimtinas visiems Amerikos gyventojams. Tačiau 1985-ųjų Amerikoje įsigalioja įstatymas, draudžiantis šiems herojams rodyti savo sugebėjimus ar kitaip išsišokti. Ir kai vieną naktį nužudomas kaukėtojo Roršacho (akt. Jackie Earle Haley)  sėbras, jis supranta, kad ši byla gali būti superherojų darbas, todėl surenka savo komandą – naują stebėtojų lygą, kurią sudaro senieji kovotojai prieš nusikalstamumą.

Tai viena ilgiausių superherojų ekranizacijų (net 162 min.) į kurią režisierius norėjo sutalpinti visą (apie 400 psl. apimties) originalią komiksų knygą. Filme galime pamatyti ne tik fantastiką ir specialiuosius efektus, kurie yra neatsiejama superherojų filmų dalis, bet ir kitą istoriją, kurioje pasauliui grėsmę kelia dvi didžiausios šalys, o superherojai nesijaučia turintys pakankamai galių, kad tai sustabdytų.


3. V – tai Vendeta (V for Vendetta, 2005)

Jautrios ir kontraversiškos temos, kurias pateikia autorius Alan Moore, V – tai Vendeta filme, patiks tikrai ne visiems. Scenarijaus autorių Lana ir Lilly Wachowski sukurtas filmo scenarijus yra intensyvus ir provokuojantis mąstyti giliau.

Filmo veiksmas vyksta netolimoje ateityje. 2020-ieji metai, praūžus Trečiajam Pasauliniui karui valstybėse įsivyrauja chaosas. Visuose žemynuose vyrauja apokalipsės nuotaikos. Negana to ore cirkuliuoja užkrečiantys virusai pasiglemžę dauguma JAV gyventojų, Europa susiskaldžiusi, pasauliniai komunikaciniai ryšiai apriboti arba nutrūkę, o terorizmo baimė pasiekusi epogėjų. Didžiajai Britanijai vadovauja totalitarinė valdžia, kuri šaliai tikrai nelinki geriausio. Atsiranda paslaptingas ir kaukėtas herojus – V (akt. Hugo Weaving), kurio pagrindinis tikslas yra sugrąžinti šaliai ir jos piliečiams laisvę. Nuo žiaurių kančių jis išgelbėja jauną merginą Evey Hammond (akt. Natalie Portman), kuri tampa jo sąjungininke šioje kovoje su korumpuota valdžia.

Nors paslaptingąjį V vaidina Hugo Weaving, pirmąsias keturias filmavimo savaites jį vaidino James Purefoy (Geležinis riteris, Tuštybių mugė). Režisierius James McTeigue pripažino, kad įgudusi kino žiūrovo akis sugebės filme pamatyti skirtumą tarp šių aktorių.

Šis kino juosta siunčia žiūrovams aiškią žinutę: „Piliečiai neturi bijoti savo vyriausybės, tai vyriausybė turėtų bijoti savo piliečių.“. Tai visai kitokia superherojaus istorija – čia jis neturi super galių ar nėra kilęs iš kosmoso, tačiau jis, kaip ir kiti superherojai, turi kilnų tikslą – išlaisvinti žmones.

2. Betmeno sugrįžimas (Batman returns, 1992)

Kai režisierius Tim Burton Warner Bros. kompanijai įrodė, jog žino ką daro (Betmenas, 1989), studija pasiūlė jam sukurti šios istorijos tęsinį. Nuo pat pradžių buvo aišku, kad tai buvo puikus sprendimas ir Betmeno sugrįžimą dabar gali aplenkti tik šiuolaikinis Christopher Nolan Tamsos riteris.

Atsiranda nauji veikėjai – piktadarys Pingvinas (akt. Danny DeVito) ir žavioji Moteris-katė (akt. Michelle Pfeiffer). Šių personažų pasirodymas ir Gotamo mieste tvyranti tamsa šią, pirmtako antrąją dalį, paverčia daug intensyvesne ir labiau įtempta istorija. Betmeno vaidmenį atlieka visų pripažintas Michael Keaton, kuris žiūrovams perteikia tobulą balansą tarp milijonieriaus Briuso Veino ego ir piliečių gelbėtojo Betmeno asmenybių.

Įdomus faktas, kad šis filmas sukėlė didelį nepasitenkinimą kovotojų už gyvūnų teises tarpe. Kilo didelis sąmyšis, kai paaiškėjo, kad filmui bus filmuojama scena, kurioje gausiai armijai tikrų pingvinų, ant jų nugarų su dirželiais, bus pririštos raketos. Filmo kūrėjai nuramino gyvūnų mylėtojus ir patikino, kad jais gerai rūpinamasi – jie gyvena apsupti ledo, turi savo baseiną ir yra nuolat maitinami šviežia žuvimi.

1. Tamsos riteris (The Dark Knight, 2008)

Britų režisierius, rašytojas ir prodiuseris Christopher Nolan, savo neprilygstamu Tamsos riteriu,  superherojų pasaulyje užkėlė labai aukštą kartelę. Viskas, ką mes turime žinoti apie Betmeną, yra būtent šiame tamsiame ir labai realistiškame trileryje.

Kritikų ir žiūrovų tarpe šis filmas laikomas geriausiu DC komiksų ekranizacijų istorijoje. Nors niekas geriau už aktorių Christian Bale nesuvaidintų Betmeno, šiame filme visą dėmesį prikausto Heath Ledger ir jo įkūnijamas maniakas, chaoso veidas Džokeris. Režisierius visiškai pakeičia nusistovėjusią nuomonę apie paprastus vagis ir nusikaltėlius paversdamas Džokerį neeiliniu personažu – jis netrokšta svetimo turto ar pinigų, vienintelis jo siekis yra sukelti aplink save chaosą ir sunaikinti Betmeną, kaip žmogų ir asmenybę.

Ankstesniuose filmuose kiekvienai rolei buvo rimtai ruošiamos atrankos ir svarstoma kandidatūra iš gausybės aktorių. Šiame filme režisierius Christopher Nolan buvo užtikrintas – Heath Ledger yra tas, kuris turi vaidinti Džokerį ir jis buvo vienintelis režisieriaus aktorių sąraše.

Šis filmas yra geriausias DC ir Warner Bros. kūrinys. Kai 2008 metų sausį pasaulį apskriejo žinia, kad Heath Ledger mirė, filmas gerbėjų tarpe tapo tik dar labiau mistiškas. Vien faktas, kad Heath viso filmavimo laikotarpiu rašė Džokerio dienoraštį, kuriame rašė žymias frazes, piešė iliustracijas ir perrašinėjo scenarijaus eilutes, viso filmo atmosferą ir Džokerio personažą padaro dar labiau tikrovišku ir paslaptingu.

Christopher Nolan sukurtas Betmenas yra daugiausiai pasisekimo sulaukęs herojus, tačiau daugiausiai pagyrų sulaukė ir superblogiuko ikona tapo Heath Ledger Džokeris. Tamsos riteris peržengia visas žanro ribas ir yra tikrai vienas geriausių superherojaus veiksmo filmų.

Taip pat skaitykite: TOP 25 geriausi visų laikų mokslinės fantastikos serialai

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: