Romanas. Abramovičius . EPA-ELTA nuotr.

Sankcijų sulaukęs Rusijos milijardierius Romanas Abramovičius ir Ukrainos taikos derybininkai šio mėnesio pradžioje po susitikimo Kijeve patyrė įtariamo apsinuodijimo simptomus.

Laikraštis „The Wall Street Journal“ teigia, kad jų šaltinis yra žmonės, kurie su tuo yra tiesiogiai susiję, tačiau jų pavardžių nenurodė. Jis teigė, kad R. Abramovičius, kuris priėmė Ukrainos prašymą padėti derėtis dėl Rusijos invazijos į Ukrainą nutraukimo, ir mažiausiai du aukšto rango Ukrainos komandos nariai patyrė šį poveikį.

Pranešime priduriama, kad jiems pasireiškė tokie simptomai kaip: paraudusios, nuolat ir skausmingai ašarojančios akys, pleiskanojanti veido ir rankų oda.

Pasak atviros tyrimų grupės „Bellingcat“ , Anglijos „Premier“ lygos futbolo komandos „Chelsea“ savininkas R. Abramovičius per atstovą spaudai patvirtino, kad „patyrė įtariamo apsinuodijimo simptomus“.

R. Abramovičiaus ir Ukrainos derybininkų, įskaitant Krymo totorių įstatymų leidėją Rustemą Umerovą, būklė pagerėjo ir jų gyvybei pavojus negresia, teigė laikraštis.

Ukrainos derybininkas Michailas Podoliakas šį pranešimą sumenkino, o JAV pareigūnas, kalbėjęs su anonimiškumo sąlyga, teigė, kad pagal žvalgybos duomenis galima manyti, jog simptomai pasireiškė dėl „ekologinių“ priežasčių.

„Yra daug spekuliacijų, įvairių sąmokslo teorijų ir vienų ar kitų informacinių žaidimų elementų“, – sakė M. Podoliakas.

R. Umerovas paragino žmones nepasitikėti „nepatikrinta informacija“.

Anksčiau „Bellingcat“ socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė, kad „trims delegacijos nariams, dalyvavusiems Ukrainos ir Rusijos taikos derybose 2022 m. naktį iš kovo 3 į 4 d., pasireiškė simptomai, atitinkantys apsinuodijimą cheminiu ginklu. Vienas iš nukentėjusiųjų buvo Rusijos verslininkas Romanas Abramovičius“.

Kremlius teigė, kad R. Abramovičius atliko svarbų vaidmenį Rusijos ir Ukrainos taikos derybose, tačiau dabar procesas yra abiejų šalių derybų komandų rankose.

Vakarų šalys dėl invazijos į Ukrainą įvedė precedento neturinčias sankcijas Rusijai, įskaitant oligarchų ir kitų V. Putinui artimų asmenų įtraukimą į sankcijų sąrašus.

R. Abramovičius buvo vienas iš asmenų, įtrauktų į praėjusią savaitę Europos Sąjungos priimtų naujų sankcijų sąrašą. Jis sakė, kad parduos „Chelsea“ ir gautas lėšas panaudos labdaros fondui „visiems nukentėjusiems nuo karo Ukrainoje“ įsteigti.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: