lsdp.lt archyvo nuotr.

Paskirtasis sveikatos apsaugos ministras socialdemokratas Vytenis Povilas Andriukaitis sako, jog siekiant įteisinti pavardžių rašymą originalo kalba, galima darkart kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT).

Trečiadienį paskirtojo ministrų kabineto susitikime su konservatorių frakcija šios atstovai klausė, ar Vyriausybės programos projekte skyriuje dėl tautinių mažumų numatyti siekiai įteisinti asmenvardžių bei vietovardžių rašymas originalo kalba.

Pasak V.P.Andriukaičio, būtų galima šiuo klausimu darkart kreiptis į KT, ir tuomet “turint visą konstitucinę poziciją” klausimą spręsti valstybinėje darbo grupėje.

“Užbaigsim namų darbus čia, Seime, kreipdamiesi į Konstitucinį Teismą”, – sakė V.P.Andriukaitis.

Paskirtasis teisingumo ministras Juozas Bernatonis dėl vietovardžių rašybos tautinės mažumos kalba sakė, kad Konstitucijos pažeidimo čia nesama.

“Konstitucijos pažeidimo nėra, jei greta vietovardžio valstybės kalba rašoma ir tautinių mažumų kalba”, – sakė J.Bernatonis.

“Šitas klausimas bus svarstomas. Teisininkai turi pasakyti, jei Konstitucijai prieštarauja, vienas turi būti sprendimas, jei Konstitucija pasako, kad turi būti koreguojami įstatymai ir įgyvendinamos sutartys, kurias pasirašė prezidentai, čia yra nuolatinis pastovus darbas, kurį reikia įgyvendinti tiek politikams, tiek Vyriausybės nariams”, – vėliau žurnalistams sakė paskirtasis premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius.

Naujoji centro-kairės Vyriausybė savo programos projekte žada išspręsti “vardų ir pavardžių rašymo asmens dokumentuose bei gatvių ir vietovių pavadinimų rašymo klausimus, atsižvelgdami į Europos Tarybos Tautinių mažumų apsaugos pagrindų konvenciją”.

Konstitucinis Teismas 1999 metais paskelbė, kad vardas ir pavardė piliečio pase turi būti rašomi valstybine kalba, o 2009 metais nurodė, kad nelietuviškais rašmenimis vardas ir pavardė gali būti rašomi paso kitų įrašų skyriuje, tačiau toks įrašas “neturėtų būti prilygintas įrašui apie asmens tapatybę valstybine kalba”.

2010 metų pavasarį didžioji dalis socialdemokratų ir “darbiečių” balsavo prieš dešiniųjų Vyriausybės parengtą įstatymo projektą, kuriuo siūlyta įteisinti vardų ir pavardžių rašymą dokumentuose originalo kalba.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: