Veiklos tvarumą per pandemiją užtikrino „McDelivery“ ir „McDrive“

,,Premier Capital plc“, Maltos kapitalo licencijuota „McDonald’s“ prekės ženklo plėtotoja šešiose Europos rinkose 2020 m. gruodžio 31 d. pasibaigusiais finansiniais metais paskelbė uždirbusi 19 mln. Eur ikimokestinio pelno (2019 m. – 28 mln. Eur). 2020 m. įmonės veiklos tvarumą užtikrino „McDelivery“ ir „McDrive“ paslaugos.

Nors sudėtingos prekybos sąlygos visame žemyne turėjo įtakos grupės padalinių veiklai ir, kaip pasekmė, jų pelningumui, grupės įmonės sėkmingai prisitaikė prie nuolat besikeičiančių ribojimų, kuriuos taikė nacionalinės valdžios institucijos, ir išlaikė glaudų ryšį su vietos bendruomenėmis. Restoranai toliau aptarnavo lankytojus, daugiausia per „McDrive“ ir „McDelivery“, teikdami pirmenybę maistui išsinešti, tuo tarpu aptarnavimas salėse beveik visuose grupės padaliniuose buvo sustabdytas. Paklausa „McDonald‘s“ produktams tarp vartotojų išliko aukšta, ką įrodė ir ilgos eilės prie „McDrive“, ir visus šiuos metus visose rinkose fiksuojami sparčiai didėjantys „McDelivery“ pardavimai.

2020 m. grupė įvertino savo kapitalo įsipareigojimus ir nurodė padaliniams išlaikyti likvidumą pandemijos akivaizdoje. Tačiau, siekdama išlaikyti ilgalaikę viziją, grupė tęsė investavimo strategiją ir atidarė penkis naujus restoranus, taip pat į savo rankas perėmė 100 proc. verslo Rumunijoje, įsigydama 10 proc. akcijų, kurios priklausė vienam akcininkui.

Praėjusiais metais grupė fiksavo 6,5 proc. sumažėjusią apyvartą ir 319 milijonų eurų pelną dėka 8726 darbuotojų, dirbančių 159 restoranuose Estijoje, Graikijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Maltoje ir Rumunijoje.  Darbuotojų skaičius dėl COVID-19 nesumažėjo  – nuo 2020 m. pradžios darbo neteko tik 24 žmonės, tuo tarpu grupė ėmėsi priemonių išlaikyti darbuotojų atlyginimus ir pasinaudojo atlyginimų paramos programomis, kurias įgyvendino nacionalinės valdžios institucijos.

Visose rinkose verslas patyrė nuostolius, didžiausi jie – Maltoje, kur fiksuotas 15,7 proc. bendras sumažėjimas, lyginant su 2019 m. Kitose penkiose rinkose fiksuotas vienaženklis pardavimų mažėjimas: Rumunijoje ir Graikijoje – 8 proc., Lietuvoje – 3,3 proc., Estijoje – 2,2 proc., Latvijoje – 1 proc. Pernai „Premier Capital“ atidarė 5 naujus restoranus: tris Rumunijoje, vieną Lietuvoje ir vieną Graikijoje. Dar 14 restoranų buvo atnaujinti, kad būtų galima naudotis naujausiomis „McDonald’s“ paslaugomis ir  skaitmeninėmis platformomis, leidžiančiomis užtikrinti aptarnavimą prie staliukų ir savitarnos kioskuose.  2020 m. pabaigoje 145 restoranuose veikė „McDelivery“ paslauga. Du restoranai  Graikijoje buvo visam laikui uždaryti.

Nors 2021 m. prognozėms vis dar įtakos turi COVID-19 pandemijos padariniai, tikimasi, kad jos poveikis, lyginant su 2020 m., bus mažesnis. Grupėse išlieka griežtos išlaidų ribojimo priemonės ir biudžeto kontrolė. Per pastaruosius keletą mėnesių kai kuriose rinkose įvyko reikšminga pažanga vykdant vakcinacijos programas, ir tikimasi, kad pinigų politikos lengvatos paskatins greitesnį ekonomikos atsigavimą. Įmonių veikla, per pastaruosius keletą mėnesių ribota priemonėmis, kurių reikalavo vietos sveikatos institucijos, netrukus turėtų grįžti į įprastas vėžes, ypač Graikijoje ir Maltoje, kur vyriausybė yra nusprendusi per keletą savaičių atnaujinti turizmą.

2021 m. planuojama atidaryti iš viso aštuonis naujus „McDonald‘s“ restoranus, iš kurių trys jau pradėjo veikti pirmajame metų ketvirtyje Rumunijoje, Graikijoje ir Lietuvoje.

Nuo sausio mėn. naujuoju finansininku „Premier Capital“ paskyrė Geoffrey Camilleri.  G. Camilleri į grupę atėjo iš „Hill Ventures“ – „Premier Capital“ patronuojančios bendrovės, kurioje jis ėjo vyriausiojo finansininko pareigas nuo 2014 m.

„Nors ir labai sudėtingi, 2020 m. buvo labai svarbūs grupei mūsų grupei“, – sakė „Premier Capital“ generalinis direktorius Viktoras Tedesco. „Jie vienareikšmiškai parodė, kad verslo veiklos modelis yra tvarus. „McDrive“ ir „McDelivery“ paslaugos leido užtikrinti, kad mūsų prekės ženklo restoranai galėtų ir toliau teikti paslaugas savo lankytojams, ir tai tik patvirtino mūsų prekės ženklo, kaip pirmaujančio klientų aptarnavimo srityje, reputaciją. Tai buvo metai, kai „Premier Capital“ padarė 100 procentų apsaugant darbo vietas ir plečiantis, kur tai buvo galima. Taip pat tai buvo metai, kai visi mūsų žmonės su neįprastu ryžtu susivienijo norėdami būti arti savo bendruomenės tuo metu, kai buvome labiausiai reikalingi, aptarnaudami lankytojus namuose, pakeliui namo arba po darbo, kuris yra gyvybiškai svarbus visuomenei. Mūsų restorano darbuotojų drąsa, kantrybė ir darbo etika yra išskirtinė.

Šiais metais mes ir toliau atidžiai stebėsime padėtį kiekvienoje rinkoje, tik jau su didesniu pasitikėjimu, nes dabar turime atitinkamą patirtį, žinias ir išteklius verslo tęstinumui ir nenumatytų atvejų planavimui, kuriuos įgijome gyvendami ir dirbdami per šią krizę. Mes atidžiai stebėsime galimybes, kurios atsirado šiomis sąlygomis ir galėsime pasirūpinti savo darbuotojų ir lankytojų saugumu išaugusio pasitikėjimo mūsų prekiniu ženklu dėka.  Šis beprecedentis iššūkis padarė mus stipresniais. Mes išsaugojome rinkos lyderystę penkiose iš šešių savo rinkų ir galime pasitikėti stipriais, atsidavusiais žmonėmis, dirbančiais mūsų puikiuose, inovatyviuose restoranuose. Nepaprastai laukiame tos minutės, kai galėsime vėl atverti savo duris ir mūsų darbuotojai asmeniškai pasveikins kiekvieną grįžtantį lankytoją.“

2021 m. „Premier Capital“ atidarys iš viso aštuonis naujus restoranus savo veiklos šalyse, iš kurių trys – Rumunijoje, Graikijoje ir Lietuvoje – jau pradėjo veikti pirmąjį šių metų ketvirtį.

Apie „Premier Capital“

„Premier Capital plc“ yra licencijuota „McDonald‘s“ prekės ženklo plėtotoja Estijoje, Graikijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Maltoje ir Rumunijoje. 2021 m. gegužės mėn. „Premier Capital“ valdė 162 restoranus, tarp jų keletą „McDrive“ ir „McCafe“ padalinių.

„Premier Capital plc“ priklauso „Hili Ventures“ bendrovių grupei, kuri įvairiose rinkose bendradarbiauja su „McDonald‘s“ ir „Apple“ prekių ženklais, taip pat veikia logistikos, inžinerijos, nekilnojamojo turto, technologijų, turizmo ir nuomos srityse. Grupė veikia 10 šalių Vidurio ir Rytų Europoje bei Šiaurės Afrikoje, jos komandą sudaro 9500 žmonių. „Hili Ventures“ didžiuojasi bendradarbiaudama su tokiais partneriais kaip CMA CGM, IBM, „Konecranes“, „Lenovo“, „Microsoft“, NCR, „Peterson“, „Diebold Nixdorf“ ir daugybe kitų pasaulinių prekės ženklų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: