Organizatorių archyvo nuotr.

Drėgnas, sodraus skonio keksas skamba kaip kiekvieno smaližiaus svajonė. Tai bene populiariausias konditerinis gaminys, kurį bent kartą yra ragavęs kiekvienas. Nors iš pirmo žvilgsnio jo receptas neatrodo sudėtingas, norint išgauti tobulą rezultatą, dažniausiai reikia žinoti tam tikrus aspektus: nuo tinkamos produktų temperatūros iki kepimo formos. Jau nekantraujate išsikepti tobulo skonio keksą, o galbūt – nedidukus keksiukus? Tuomet šie patarimai gali jums praversti.

Kaip atpažinti gerą keksą?

Tam, kad pagaminti puikaus skonio ir išvaizdos kepinį būtų lengviau, vertėtų žinoti, kokio rezultato siekiama. Gerai pavykęs keksas, visų pirma, turėtų būti iškilęs, minkštas ir purus. Puiku, jei pakėlus jaučiama, kad jis yra lengvas, o perpjovus – drėgnas. Kartais baiminamasi, kad kepinys neįtrūktų ir nesuskilinėtų, tačiau iš tiesų tai geras ženklas. Šie gaminimo proceso pabaigoje atsirandantys pokyčiai reiškia, kad tešla buvo tinkamai išmaišyta, o keksas ar keksiukai gavosi purūs.

Kaip išsirinkti kepimo reikmenis?

Šiuo metu gausu kiekvieno poreikiams pritaikytų virtuvės reikmenų, todėl tinkamiausios kepimo formos pasirinkimas – tikras malonumas. Būtent tokios priemonės dažniausiai gaminamos iš aliuminio, grūdinto ir borosilikatinio stiklo, anglies plieno, taip pat silikono. Pavyzdžiui, aliumininės formos yra padengiamos specialia nelimpančia danga, dėl kurios keksas ne taip greitai prikepa prie paviršiaus (pastarasis ypač lengvai valomas, plaunamas). Be to, šie virtuvės reikmenys turi atsegamą žiedą – taip itin patogu išimti savo kulinarinį šedevrą.

Jei planuojate kepinį iš karto tiekti ant stalo, rekomenduojama išbandyti stiklinę kepimo formą. Pastaroji pasižymi patrauklia išvaizda ir gražiai dera prie bendro stalo įvaizdžio. Planuojantiems gaminti keksiukus patartina rinktis silikonines arba iš anglies plieno pagamintas priemones. Šventiniams kepiniams ypač tinka tuščiavidurės kepimo formos nelygiu paviršiumi.

Kokius produktus naudoti?

Na ir kaip tobulas keksas – be atidžiai parinktų produktų? Pirmiausia, visi jie turėtų būti vienodos kambario temperatūros. Taigi, jei planuojate kepti šį gaminį, reikalingus ingredientus kurį laiką rekomenduojama palaikyti virtuvėje ant stalo ar spintelės. Daugeliu atvejų receptuose nurodomas didelių kiaušinių skaičius, todėl jei tokių neturite, patartina papildomai įmušti dar vieną.

Atskirų produktų maišymas paprastai vyksta trimis etapais: pirmiausia – „sausi“ (miltai, kepimo milteliai, druska ir t. t.) ingredientai, po to – „šlapi“ (kiaušiniai, jei reikia – aliejus ir pan.), ir tik po to jie sumaišomi tarpusavyje. Tam, kad keksas būtų purus, svarbu palikti tešloje kuo daugiau oro. Kaip tai pasiekti? Tiesiog nepermaišykite tešlos – tai bene svarbiausia tobulo kekso taisyklė.

Kada naudoti priedus?

Priklausomai nuo kepimo formos, kurią ruošiatės naudoti, gali priklausyti ir tai, kada bus naudojami priedai. Pavyzdžiui, jei keksas vėliau bus išverčiamas, uogas ar vaisius galima dėlioti formos dugne. Priešingu atveju juos galima komponuoti ant viršaus. Jei norite, kad priedai būtų kekso viduje, patartina juos įmaišyti prieš išpilant tešlą. Tam, kad uogos ar vaisiai kepdami neištižtų ir išsaugotų savo formą, rekomenduojama prieš tai juos apvolioti miltuose.

Ką žinoti kepant?

Kepimo indą su tešla reikėtų dėti jau į gerai įkaitusią orkaitę. Tam, kad nereikėtų gaišti laiko, geriausia ją įjungti dar prieš pradedant gaminimo procesą. Taip tešla nespės sukristi. Siekiant geriausio rezultato, keksą patariama kepti ant vidurinėje padėtyje esančių orkaitės grotelių nustačius kaitinimą iš viršaus ir apačios, įjungus ventiliatorių.

Kepimo laikas gali priklausyti ne tik nuo orkaitės, bet ir naudojamos kepimo formos, todėl aklai pasitikėti receptu nereikėtų. Atsižvelgiant į tai, vertėtų retkarčiais pažvelgti pro durelių stiklą ir įvertinti situaciją. Jei manote, kad keksas jau iškepė, tiesiog išjunkite orkaitę.

Kaip atvėsinti?

Net jei ir labai nekantraujate paragauti, nepatartina kepinio iš karto traukti iš orkaitės. Geriausia palaukti bent 10 min., kol jis bent šiek tiek pastovės, atvės. Priešingu atveju dėl didelio temperatūrų skirtumo keksas gali sukristi. Jau po to jį dar šiltą galima tiekti ant stalo arba laukti, kol visiškai atvės. Bet kuriuo atveju neskubėkite, o imdami karšus kepinius naudokite virtuvines pirštines ar šluostes.

Norite nustebinti šeimą, o galbūt – pasilepinti patys? Tobulo skonio, tekstūros ir išvaizdos keksas tikrai nepaliks abejingų. Pasinaudoję šiais patarimais ir įsigiję reikalingus virtuvės reikmenis (nesvarbu, tai būtų aliumininės, stiklinės ar silikoninės kepimo formos), tai įgyvendinsite daug paprasčiau.

Užsakymo Nr. KMC190097

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: