Sapnų fabrikas niekad nesnaudžia ir begalinėje pasiūlos jūroje visuomet gali atrasti kažką įdomaus. Viena gražiausių švenčių metuose – mamų diena paskatino pagalvoti, ką įdomaus galėtume rekomenduoti toms, kurių dėka kurių esame atsidūrę šiame pasaulyje.
ĮSPĖJIMAS: šie serialai išbandyti ant gyvų mamų!

10. „Mrs. America”
„Mrs. America“ – vienas naujasnių „Hulu“ ir „FX“ kūrinių. Tikra istorija paremto serialo veiksmas nukelia žiūrovus į aštuntąjį dešimtmetį, moterų kovos už lygias teises sūkurį. Phyllis Schlafly (akt. Cate Blanchett) – konservatyvių pažiūrų moteris, vadovaujanti antifeministiniam judėjimui. Istorija pateikiama Phyllis ir kitų to laikmečio antrosios kartos feminisčių akimis. Serialo siužetas tyrinėja, kaip vienas labiausiai įtemptų kultūrinių karų padėjo iškilti „Moral Majority“ politinei organizacijai bei neabejotinai prisidėjo prie JAV politinės sistemos formavimosi. Pirmąjį sezoną sudaro 9 serijos, kiekvienos jų centre – skirtinga figūra, turinti ryškią rolę istorijos visumoje. Audringas laikotarpis kuria audringas asmenybes, tad nenuostabu, kad šioje istorijoje figūruoja stiprios ir įtakingos moterys, kovojančios už vertybes, kurios ne visada sutampa. Kova už lygių teisių pataisas Konstitucijoje vaizduojama tiek iš palaikančiosios, tiek ir iš prieštaraujančios pusių.
Puikus aktorių ir kūrybinės komandos, kurią, beje, kaip ir dera apie feminizmą pasakojančiam serialui, sudaro daugiausia moterys, darbas. Pagrindinė tema plėtojama pateikiant abiejų pusių požiūrį ir argumentus, tačiau nesunku pastebėti, kad serialo kūrėja vis tik labiau linkusi palaikyti aktyvistes, kovojusias už įstatymo pataisas. Vis tik pagrindine heroje tampa P. Schlafly, kuri, būdama gana konservatyvių pažiūrų, siekė sutrukdyti priimti naujus įstatymus. Ironiška, tačiau kovodama už tradicinę šeimos santvarka, savo šeimoje vadovauja būtent ji. Nors su vyru advokatu augina šešis vaikus ir dirba darbą pilnu etatu, tai netampa jokia kliūtimi keliauti po šalį ir agituoti nepriimti minėtų įstatymo pataisų. Šis serialas – tai valdingos moters, trokštančios dar daugiau galių, drama, persipynusi su svarbiais istoriniais momentais, o tuometiniai klausimai šiandieninėje Amerikoje vėl tapo aktualūs.

9. „Dying for Sex“
„Dying for Sex“ – tai 2025 m. draminė komedija, paremta tikra istorija, kuri žavi ne tik savo atvirumu, bet ir gyvybės troškimu net tada, kai jos liko visai nedaug. Serialą žiūrovams pristato „Peacock“ platforma, o pagrindinį vaidmenį atlieka Michelle Williams, įkūnijanti charizmatišką, bet pažeidžiamą heroję Molly.
Molly – keturiasdešimtmetė moteris, kuri sužino apie savo metastazavusį krūties vėžį. Užuot pasinėrusi į liūdesį ar saviplaką, ji nusprendžia iš esmės perrašyti savo gyvenimo taisykles. Ji palieka vyrą, atsisako įprastų normų ir leidžiasi į intymią, kartais juokingą, kartais skausmingą seksualinės saviraiškos kelionę. Seksas čia tampa ne tik fiziniu potyriu, bet ir būdu susigrąžinti kūną, pasitikėjimą, o svarbiausia – gyvenimo skonį.
Tačiau tai nėra tik apie nuotykius ar išlaisvinimą. Serialo širdyje – Molly ryšys su jos geriausia drauge Nikki (vaidina Jenny Slate). Per jų nuoširdžius, kartais absurdiškai juokingus, o kartais širdį spaudžiančius pokalbius atsiskleidžia tikroji istorijos esmė: draugystė, meilė ir gyvenimo prasmės paieška tuo metu, kai laiko lieka vis mažiau.
„Dying for Sex“ balansuoja ant plonos ribos tarp humoro ir tragedijos, realybės ir svajonės. Kiekviena serija – tai tarsi dienoraščio puslapis, kupinas prisiminimų, išpažinčių, naujų bandymų ir neišvengiamų pabaigų.
Vizualiai serialas žaidžia kontrastais – viena akimirka gali būti kupina lengvo erotizmo ir juoko, o kita – panardinti į tylą, ligoninės šviesas ir neištartus klausimus. Tai – istorija apie moterį, kuri, žinodama, kad miršta, iš tiesų pirmą kartą ima gyventi.
„Dying for Sex“ skirtas tiems, kurie nebijo susidurti su pačiomis jautriausiomis temomis, bet tuo pačiu ieško istorijos, kuri pakylėtų, pralinksmintų ir paliktų dar ilgam galvoje.
9. „Nuostabioji ponia Maisel“ / The Marvelous Mrs. Maisel
Šeštasis dešimtmetis, Niujorkas. Miriam „Midžė“ Maisel – žydų kilmės mergina, spinduliuojanti energija ir sąmojingumu. Jos gyvenimas nuo pat mažens buvo suplanuotas: įstoti į koledžą, susirasti vyrą, pasigimdyti vaikų ir rengti geriausius pusryčius mieste. Per ketverius santuokos metus ji tapo puikia namų šeimininke ir palaikančia žmona, kurios vyras, dieną dirbantis plastiko kompanijoje, vakare lipa į sceną ir išbando save komiko kailyje. Nepaisant besąlygiško žmonos palaikymo, jis palieka šeimą ir susideda su savo sekretore. Netikėtai ištikus tokiai nelaimei, Midžei nelieka nieko kito, kaip tik pergalvoti savo gyvenimą. Vieną vakarą netikėtai užlipus ant scenos naktiniame klube, ji atranda, kad turi humoro gyslelę, ir jai puikiai sekasi linksminti publiką. Šis atradimas paskatina Midžę pakreipti savo gyvenimą kita linkme, ir ji nusprendžia šį talentą išnaudoti kuriant karjerą. Seriale pasakojama jos istorija bandant įsitvirtinti sferoje, kurioje dominuoja vyrai. Midžės kelionė – kupina įvairių pažinčių, jausmų ir netikėtų sprendimų. Centrinėje miesto dalyje namų šeimininke buvusi Midžė pasikeičia kardinaliai.
Visuomet įdomu stebėti šiandieniniame eteryje vaizduojamus praėjusio amžiaus vaizdus. Ypač tuomet, kai pasakojama istorija kokybiška visais aspektais – aktorių pasirodymais, dizainerių darbu, scenarijaus autorių įdirbiu. Būtent toks yra ir šis serialas – jis tiesiog kokybiškas. Įdomus siužetas, akį džiuginantys vaizdai ir aprangos, aktorių įsikūnijimas į savo personažus sukuria tikrą malonumą žiūrovui. Na, bet 3 laimėti „Auksinio Gaublio“ apdovanojimai kalba patys už save, o kur dar krūva kitų nominacijų… Tiesa, seriale gausu skirtingų veikėjų, kurie pasirodo gana epizodiškai, tad gali būti šiek tiek painu bandant suprasti jų reikšmę istorijos visumoje. Nepaisant to, pagrindinės veikėjos gyvenimą sekanti siužetinė linija – aiški ir nuosekli, padedanti žiūrovui sekti bendrą pasakojimo vaizdą.
8. „Karūna” /The Crown
„Netflix“ žiūrovams pristatytas istorinis serialas pelnė begalę žiūrovų simpatijų ir kino kritikų liaupsių. Peterio Morgano kurta istorinė drama tapo tarsi tolimesniu projektu pernelyg nenutolstant nuo jo paties kurto 2006-ųjų filmo „The Queen“ ir spektaklio „The Audience“, kuriuose taip pat buvo pasakojama apie britų Karališkosios šeimos gyvenimą. Viso kol kas yra išleisti 3 serialo sezonai, kurių kiekvieną sudaro 10 serijų. „The Crown“ pelnė net 3 „Auksinio Gaublio“ apdovanojimus, visą krūvą „Emmy“ statulėlių ir buvo nominuotas dar pusšimčiui kitų apdovanojimų. Nors neišvengta tam tikrų istorinių įvykių neatitikimų ir perdėtos dramos tam tikruose epizoduose, apskritai serialas vertinamas itin teigiamai.
Pasakojimo centre atsiduria karalienė Elžbieta II, kuri serialo žiūrovams pristatoma kaip dvidešimt penkerių neseniai ištekėjusi mergina, kuriai tenka susidurti su bauginančiu iššūkiu vadovauti garsiausiai pasaulio monarchijai tuo pat metu vystant draugystę su legendiniu britų ministru pirmininku, seru Vinstonu Čerčiliu. Britų imperija patiria nuosmukį, politinis pasaulis iš pagrindų sujauktas, o sostą užima jauna moteris. Tai reiškia naujos eros pradžią. Žiūrovai supažindinami su įvairiais karalienės ir jos aplinkos gyvenimo etapais bei iššūkiais, su kuriais tenka susidurti jaunajai valdovei. Kiekvienas serialo sezonas apima tam tikrą laikotarpį, kuris prasideda skirtingais žymiais įvykiais, lėmusiais būtent tokią įvykių eigą, kokia nutiko realybėje. Planuojama, kad paskutinysis serialo sezonas taps XXI a. karalienės metraščiu, žyminčiu žymiausios pasaulio monarchės gyvenimą. Skirtingo amžiaus karalienę vaidina skirtingos aktorės – pirmuosiuose dviejuose ją įkūnijo Claire Foy, trečiajame ir ketvirtajame vaidmenį atlieka Olivia Colman, o paskutiniuose dviejuose vaidins Imelda Staunton.

7. „Romanas“ / The Affair
Psichologinės dramos ir mistikos mėgėjams į akį kris serialas „Romanas“. Iš pavadinimo galima nuspėti, kad čia pasakojama apie išdavystę. Nojus ir Alison netyčia susitiko kavinėje Niujorke. Tačiau tai nėra džiaugsmo kupinas susitikimas – jie abu turi po antrąją pusę, kuriems nuslepia apie naują simpatiją.
Nojus turi žmoną ir 4 vaikus, o Alison patiria santuokos problemas dėl neseniai žuvusio sūnaus. Ji įsivelia į šį painų romaną, nes tai padeda pamiršti sielvartą, skolas ir praeities traumas. Nojus džiaugiasi, kad Alison jam leidžia jaustis laimingu žmogumi ir geru tėvu, vyru ir rašytoju.
Įdomu tai, kad kiekviena serija turi po 2 dalis. Vienoje pasakojama istorija iš Nojaus perspektyvos, o kita iš Alison. Kiekvienas iš jų skirtingai mato nutikusias situacijas, tad abi kiekvienos serijos dalys skiriasi drastiškai. Dažnai sunku nuspręsti, kuo pasitikėti, nes jų istorijos retai sutampa. Čia puikiai vaizduojamas įvykių neatitikimas, o tai labai svarbu, kai juos apipina emociškai sunkios problemos. Žiūrovas turi suprasti, kad jie nemeluoja, o pasakoja savo tiesą.
Nuo 2014 iki 2019 metų pasirodė penki šio serialo sezonai. Kiekviename toliau plėtojama įsimylėjėlių gyvenimo istorija: žiūrovai geriau susipažįsta su Nojumi ir Alison antrosiomis pusėmis, Nojus sėda į kalėjimą, Alison miršta… Istorijos vingiai neleis nuobodžiauti. Tai ne melodramos serijų kratinys, o psichologinėmis problemomis ir išdavyste grįsta meilės istorija.
6. „Didžioji“ / The Great
Šių metų gegužės mėnesį „Hulu“ filmų platformos išleistas dešimties serijų amerikiečių serialas „Didžioji“ sulaukė pasisekimo ir teigiamų tiek kritikų, tiek žiūrovų įvertinimų. Tai satyrinė-istorinė drama apie Jekaterinos Didžiosios pakilimą, jaunystę ir ilgiausią moters valdymą Rusijos istorijoje. Nors serialas ir išgalvotas, jame yra ir realių įvykių arba asmenų, kaip ir pagrindinė filmo herojė Rusijos imperatorienė Jekaterina, gyvenusi ir valdžiusi aštuonioliktajame amžiuje.
Serialas paremtas australų kino ir televizijos rašytojo Tony McNamara (labiausiai žinomo už savo kaip scenaristo darbą filme „Favoritė“) pjese, kurioje, kaip ir šiame seriale, susipina tikri ir išgalvoti faktai apie Jekaterinos Didžiosios gyvenimą. McNamara taip pat parašė filmo adaptaciją spektakliui, nes pirminė idėja buvo sukurti pagal jį filmą, tačiau vėliau rašytojas nusprendė prailginti istoriją ir iš jos sukurti dešimties valandų trukmės serialą. Jį režisuoti padėjo ir pagrindinė serialo aktorė Elle Fanning ir dar viena režisierė Marian Macgowan. Serialas kritikų įvertintas labai palankiai ir surinko net 90 % teigiamų įvertinimų. Režisieriaus, scenarijaus autoriaus, aktorių darbas jau įvertintas ir sulaukė nemažai nominacijų, laimėjimai paaiškės per ateinančius apdovanojimus.
Jekateriną įkūnijusi Elle Fanning pasakoja: „Viskas prasideda, kai jaunoji Jekaterina atvyksta gyventi į Rusiją. Ji dar pilna gyvenimo džiaugsmo, optimistiška, romantiška ir gana naivi. Ji ruošiasi ištekėti už Petro Trečiojo, kuris buvo tuometinis Rusijos imperatorius. Kai ji susipažįsta su juo, net neįsivaizduoja, kad jis bus visiškai kitoks realybėje nei jos galvoje. Prieš atvykdama Jekaterina įsivaizduoja, kad gyvens laimingą gyvenimą santuokoje, tačiau vietoj to ji atranda pavojingą, nuskurdusį pasaulį. Kai ji tai suvokia, pradeda galvoti, kad vienintelis kelias jai išgyventi yra nužudyti savo vyrą ir paimti valdžią į savo rankas.“
Iš pradžių, kai Jekaterina supranta, kur pateko, iš nevilties nori nusižudyti pati, tačiau jos tarnaitė Mariana įtikina ją pabandyti perimti kontrolę į savo rankas, ir ne tik vyro, bet visos valstybės ir jos gyventojų, štai tada Jekaterinos gyvenimas ir pats siužetas pasisuka visai kitu kampu. Ji pradeda planuoti perversmą, tačiau tai sudėtinga padaryti apsuptai išdavikų ir klastūnų. Po daugybės neįgyvendintų planų, strategijų, vilkinimo, abejonių, ir naujienos, kad Jekaterina laukiasi, ji nusprendžia savo pačios rankomis nužudyti savo vyrą. Tačiau planas sugriūna, kai Petro teta Elžbieta sužino apie jį, ir prašo Jekaterinos nežudyti sūnėno. Galiausiai viską sužino ir imperatorius, dabar trokštantis Jekaterinos mirties, tačiau tuo pačiu jam gaila kartu nužudyti ir naujai užsimezgusią gyvybę. Deja, jis suranda kitą būdą, kaip atkeršyti Jekaterinai.
Nors ir perpratusi valdžios galią, šalies valdymo meną, Jekaterinai visų pirma visada svarbiausia buvo meilė, tačiau ji turėjo pasirinkti valstybę ir sumokėti už ją didžiulę kainą, paaukoti asmeninę laimę vardan šalies gerovės.

5. „Meilė ir mirtis“ / Love & Death
Režisierių Leslės Linka Glatter ir Klarko Džonsono kriminalinės dramos HBO Max serialas, kuris privers jaustis nepatogiai.
Serialas, paremtas tikra istorija, kuriame parodoma dar viena Montgomerio žmogžudystės istorijos versija. Aktorė Elizabetė Olsen vaidina paprastą paprasto Vilio miesto Teksase gyventoją. Kendi – pamaldi metodistė, kuri atrodo patenkinta savo bažnyčia ir savo vyru Petu (akt. Patrikas Fugitas), kuris yra malonus, bet neryškus žmogus.
Vienas iš įdomių elementų seriale, tai, kaip legendinis kūrėjas užfiksuoja kasdienybę, kuri vis dar gali teikti pasitenkinimą, t. y. gyvenimus, kurie pažįstami kiekvienam iš mūsų. Net romanas, kuris galiausiai priveda prie žmogžudystės, yra žaviai praktiškas – du žmonės, kurie nusprendžia pradėti mylėtis taip pat, kaip nusprendžia atsinešti bandelių į bažnytinį vakarėlį.
Taigi, žinome, kad Kendi kirviu užmušė Betę. ir visada tvirtino, kad tai buvo savigyna. Betė sužinojusi apie romaną grasino ir Kendi turėjo pasiimti kirvį, kad išgelbėtų savo gyvybę. Bet ar tikrai Betei reikėjo kirviu suduoti 41 kartą? Seriale prie nusikaltimo prieinama septynių epizodų serialo viduryje, o tai leidžia pasinerti į tai, kas kūrėjui, visada rūpėjo labiausiai, tai teismo salė. „Meilė ir mirtis“ perkelia pasakojimą iš bažnyčios ir namų į Kendi Montgomer teismo procesą, o tai leidžia puikiai padirbėti aktoriui Tomui Pelfriui, vaidinančiam jos advokatą Doną Krauderį. Šis puikiai perteikia teisinius spąstus, kurių jis stengiasi išvengti ginčytiname prisipažinusios žudikės teismo procese.
Elizabetė Olsen meistriškai susidoroja su Kendi vaidmeniu, kuri parodo, kaip nusikaltėlė turėjo išgyventi dieną po tokio žiauraus nusikaltimo. „Meilei ir mirčiai“ įsibėgėjant, Olsen tampa vis labiau prikaustanti, verčianti mus suabejoti, kiek turėtume ją pamėgti, atleisti ar suprasti.

4. „Disclaimer“ (2024)
Psichologiniame trileryje „Disclaimer“ pasakojama žurnalistės ir sėkmingos dokumentinių filmų kūrėjos Catherine Ravenscroft istorija. Šios stiprios moters užnugaryje beviltiškas vyras ir sūnus.
Prabangiu gyvenimu besidžiaugiančią žurnalistę suglumina pašto dėžutėje rasta knyga, kurioje aprašomas prieš kelis dešimtmečius įvykęs jos romanas su svetimu vyru. „Tobulas nepažįstamasis“ pavadintoje knygoje užrašytas įspėjimas, kad „bet koks panašumas į gyvus ar negyvus asmenis nėra atsitiktinis“.
Atsiųstame romane tapomas siaubingos moters, tiksliau Catherine, paveikslas. Knygoje detaliai aprašomas jos užmegztas romanas su jaunu vyru, kuris nuskendo, bandydamas išgelbėti jos sūnų. Catherine nenorėdama išviešinti šios paslapties, pameluoja policijai, kad to vyro nepažįsta.
Įvykius aprašo skenduolio motina, interpretuojanti buvusį ryšį tarp 2 įsimylėjėlių, tačiau visos tiesos ji nežino. Catherine tenka išgyventi šį pažeminimą, ji praranda artimą ryšį su aplinkiniais ir šeima.
Seriale gilinamasi į tiesos ir nepatikrintų prielaidų tikėjimo priešpriešą. Jame pabrėžiama, kaip tikėjimas nepatikrinta informacija gali sugriauti žmogaus reputaciją ar net gyvenimą. Ironiška, bet kitų žmonių paslaptis atskleidžiančios ir viešinančios žurnalistės gyvenimas kardinaliai pasikeičia, kai į paviršių iškyla iškraipytos paslaptys apie jos pačios praeitį.
O nesumeluotą istoriją tarp Catherine ir jaunuolio Jonathano sužinosite išvydę šį serialą patys. Taip pat pamatysite ir kitas šiurpą keliančias detales, atskleidžiančias moters gyvenimą po paslapties paviešinimo.
3. „Versalis” / Versailles
Prancūzų istorinė biografinė drama taip pat nesulaukė didžiulio pripažinimo pasaulyje, tačiau kino mėgėjų yra itin vertinama ir mėgstama. Kaip ir išduoda pavadinimas, seriale orientuojamasi į gyvenimą garsiuosiuose prabanga trykštančiuose Versalio rūmuose. Tris sezonus besitęsusi drama turi viso 30 serijų ir yra itin vertinama dėl prabangos, būdingos Liudviko XIV valdymo laikotarpiui, atkūrimo, tačiau sulaukė aštrios kritikos dėl scenarijaus, kuris specialistams neatrodo pakankamai išplėtotas. Kaip bebūtų, visuma atrodo labai gerai, ir serialas neabejotinai yra vertas dėmesio, ypač jeigu domitės Prancūzijos istorija ir žymiojo Karaliaus Saulės asmenybe. Taip pat verta paminėti, kad „Versalis“ yra tituluojamas brangiausiu visų laikų Prancūzijos televizijos serialu.
1667-aisiais, Prancūziją krečiant pilietinių karų virtinei, prancūzų aukštuomenė pradėjo nepaklusti monarchijoje galiojančioms taisyklėms ir tapo sunkiai sutramdoma. Jaunasis karalius Liudvikas XIV nusprendžia perkelti karališkąją rezidenciją iš netoli Paryžiaus buvusių rūmų į jo tėvo buvusią medžioklės rezidenciją Versalyje, taip priversdamas bruzdančius bajorus paklusti savo valiai ir keltis kartu su juo. Karalius renovuoja ir plečia savo naujuosius Versalio rūmus, o bajorai, išstumti iš savo įprastos aplinkos ir priversti laikytis šalia karaliaus, pamažu veliasi į vis pavojingesnes intrigas. Vienų garsiausių ir prabangiausių rūmų pasaulyje bei jų valdovo, žymiojo Karaliaus Saulės, istorija, dvelkianti prabanga ir intrigomis, sužavės tikrai ne vieną.
2. „Kodėl moterys žudo” / Why Women Kill
Žymiųjų „Nusivylusių namų šeimininkių“ kūrėjas Marc‘as Cherry pateikia dar vieną puikų serialą. „Why Women Kill“ laviruoja tarp trijų itin skirtingų laikotarpių, taip pasakojant istoriją apie tai, kas nutinka, kai moterims įgrįsta jų turimi gyvenimai ir jų pyktis išsiveržia lauk. 1963-ieji. Betė Ana (Ginnifer Goodwin) – manieringa, be galo ištikima namų šeimininkė, kuri, padedama kaimynės Šeilos (akt. Alicia Coppola), sužino, kad jos vyras jai neištikimas su pasipūtusia blondine padavėja, nepaisydamas jųdviejų su žmona dukros netekties. 1984-ieji. Simona (akt. Lucy Liu) – turtinga, lengvabūdė meno galerijos savininkė, kuri nuolat kelia ištaigingus vakarėlius ir apsipirkinėja su visa tam laikotarpiui būdinga ekstravagancija. Jos tobulas gyvenimas sutrinka kai ši sužino, kad jos trečiasis vyras, Karlas (akt. Jack‘as Davenport‘as), yra gėjus, ir jau kurį laiką buvo jai neištikimas. Ir, galiausiai – šiandiena. Teilor (akt. Kirby Howell-Baptiste) – šaltakraujiškiausia ir ramiausia trijulės atstovė, galinga teisininkė, esanti atviroje santuokoje, kurios stabilumas sudrumsčiamas kai paaiškėja, kad su moterimi, su kuria ji susitikinėja, jas sieja daugiau nei trumpas meilės romanas…
Šiame seriale puikiai atsiskleidžia gebėjimas preciziškai tiksliai suvaldyti skirtingas siužeto linijas bei paliesti žiūrovo širdį moters įtūžio tema: ne tik atskleidžiama, kaip jis kaupiasi ir keičia moterį, bet ir kokia jo vieta pasaulyje. Pasirinktas būdas pasakoti istoriją trimis skirtingais laikotarpiais suteikė kūrėjams galimybę perteikti tų laikmečių klišes ir stereotipus, kurie kai kuriems žiūrovams gali kelti kiek nemalonų įspūdį. Tačiau nepaisant to, toks pasirinkimas atveria platesnį pasakojimo lauką. Tai kriminalinį prieskonį turintis serialas apie moteris skirtas abiems lytims. Jis itin puikiai žiūrisi poroje, kuomet žiūrint kartu palaikomi skirtingi herojai, poelgiai ar idėjos.
1. „Tiudorai“ / The Tudors
Ši keturių sezonų istorinė drama pasakoja apie XVI a. Angliją – pavadinimas sufleruoja, kad nagrinėjamos Tiudorų gyvenimo peripetijos, tačiau labiausiai orientuojamasi būtent į skandalingąjį jų atstovą, karalių Henrį VIII. Pirmojo sezono pradžioje vaizduojamas nusivylęs po to, kai su pirmąja žmona susilaukia dukros, mat kone didžiausias jo gyvenimo tikslas – sostą palikti savo įpėdiniui, sūnui. Po šio nusivylimo, kelionės į Prancūziją metu, jis susižavi kita moterimi, kuri sutinka būti jo tik su sąlyga, kad šis ją ves.
Tebebūdamas pirmojoje santuokoje, karalius Henris bando išsiskirti su žmona, tačiau susiduria su Vatikano prieštaravimu. Tuo metu jo naujoji palydovė, Anne, pajunta besilaukianti naujagimio. Naujas arkivyskupas Henriui pažada santuokos su Katerina anuliavimą, todėl atsiveria kelias gyvenimui su Anne. Tarp Anglijos ir Romos veriasi praraja, ir daugelis nenori pripažinti naujosios Henrio VIII santuokos. Įsiutęs jis paskelbia save Anglijos Bažnyčios vadovu, tačiau ir čia susiduria su galybe prieštaraujančiųjų. Tiesa, šiuos karalius įsako nukirsdinti, ir taip pradeda formuotis nauja Bažnyčios atšaka. Susilaukęs antrosios dukros, Henris įširsta, ir ieško būdų atsikratyti antrąja žmona…
Didžiąją dalį savo gyvenimo sekiojęs paskui moteris, karalius Henris VIII dėl savo karšto temperamento ir ryžtingų sprendimų į istorijos puslapius pateko neabejotinai ilgam. Nors pats serialas iš besidominčiųjų istorija sulaukė kritikos strėlių dėl esą nesilaikomo naratyvo – iškraipomas laikas, sumaišyti Popiežiai – jo kūrėjai teigia, kad taip buvo pasielgta būtent tam, kad istorija žiūrovams būtų pateikiama kaip lengvai suprantama. Taip pat surinkta jaunų ir itin išvaizdžių aktorių komanda, ir, šiems pasidabinus tuometiniais kostiumais, tampa sunku atskirti vienus veikėjus nuo kitų, tačiau ir čia gelbsti paslaugūs serialo kūrėjai – kone visi veikėjai, kreipdamiesi vienas į kitą, vartoja kreipinius, tad žiūrovui tampa paprasčiau sekti tiek atskiras scenas, tiek ir bendrą siužeto liniją, kuri, ne itin besidomint istorija, neretam veikiausiai nėra gerai žinoma. Nors serialas galimai nesužavės konservatyvių istorijos gerbėjų, žiūrovas, mėgstantis istoriją arba dramą, neabejotinai pagilins savo turimą žinių bagažą galbūt dar negirdėtais faktais iš vieno skandalingiausių valdovų istorijoje gyvenimo.
Taip pat skaitykite: TOP 10 geriausių XXI a. trilerių