Europos paveldo dienos baigėsi. Jos supažindino kauniečius ne tik su senąja sienų tapyba, bet ir su XIX-XX a. pastatų dekoro pavyzdžiais.
Mūsų miestas didžiuojasi, turėdamas tokį puikų sieninės tapybos reprezentantą, kaip Pažaislio kamaldulių vienuolyno ansamblį.
Pastarasis tapytų sienų mąstais ilgą laiką lenkė kitus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pastatus. Vien Mykolas Arkangelas Pallonis čia nutapė 140 įvairaus dydžio skirtingų siužetų freskų, tarp kurių ir garsusis ciklas apie šv. Brunono misiją Lietuvoje. Apie visa tai ekskursantams išsamiai pasakojo sesuo Edita.
Šv. Jurgio Kankinio bažnyčioje ekskursantus pasitiko tėvas Severinas, pristatydamas restauratorių prisilietimo laukiantį bažnyčios interjerą. Apie arkikatedros bazilikos freskas pasakojo prof.dr. Laima Šinkūnaitė.
Kaip XXI a. sieninės tapybos pavyzdys paveldo specialistams buvo pristatyta restauratoriaus Broniaus Rutkausko freska „Napoleono armijos persikėlimas per Nemuną“.
Neužmiršti buvo ir jaunieji kauniečiai, kurie pagal specialias užduotis ieškojo paslėptų paveldo lobių. Dauguma moksleivių tik per paveldo dienas pirmąkart įžengė į reprezentacinę Kauno miesto salę Rotušėje, leidosi į gilius jos rūsius, aplankė atsinaujinusią Kauno pilį.