Jono Petronio nuotr.

Spalio 12-ąją Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) menų galerijoje „101“ buvo atidaryta fotografijų paroda „Natūra“, kurioje eksponuojami VDU Menų fakulteto Naujųjų medijų meno programos studentų darbai.

Parodos atidarymo metu kuratoriai Rimgaudas Barauskis ir Milda Gineikaitė pristatė parodos idėjas ir kūrybinį eksponavimo procesą, kuris studentams buvo gera praktika mokantis pristatyti savo kūrinius parodoje. Kuratoriai džiaugiasi jaunųjų kūrėjų fotografijomis ir motyvacija dalyvauti fotografijų parodoje. Renginio metu naujųjų medijų meno studentas Matas Januškauskas sušildė galerijos erdvę grodamas gitara.

Jono Petronio nuotr.

Pasak kuratorių, paprastai studijuodami Naujųjų medijų meno programoje studentai per Kūrybinės fotografijos paskaitas bei bakalauro darbų gynimus eksponuoja savo darbus ir rengia parodą. Ši fotografijų paroda – pirmoji tokio pobūdžio, kadangi dalyvauja skirtingų kursų studentai su įvairiais, nebūtinai studijų dalykams kurtais darbais. Ateityje planuojama tęsti šią tradiciją, kad studentai turėtų daugiau galimybių parodyti savo darbus platesnei auditorijai.

Kadangi praėjusiais studijų metais buvo nutolta nuo gyvų parodų dėl susiklosčiusios epidemiologinės situacijos, fotografijų paroda studentams leidžia savitai adaptuotis ir sugrįžti iš virtualybės į realybę. Kūrybinio parodos rengimo proceso metu studentams iškilę iššūkiai parodė, kaip tikrovė gali nesutapti su pirmuoju sumanymu.

Peržiūrėjus ir atrinkus studentų parodai atsiųstas fotografijas išryškėjo vienijanti linija – natūralumo ir tikrovės dermė, kurią apibūdina žodis „natūra“. Fotografijų parodoje natūra suvokiama kaip realybė, kurioje pinasi kintantys gamtos procesai, sudarantys savitą gyvenimo ratą, parodoje atskleidžiamą per įvairias studentų idėjas.

Jono Petronio nuotr.

Fotografijų parodoje dalyvauja šeši skirtingų kursų studentai. Pirmakursė Urtė Serapinaitė savo kūryboje išreiškia kūno, kūno kalbos ir plastikos tarpusavio sąsają, pavadindama fotografijas „Fiziškai emociška“. Autorė kelia klausimą, kaip akys padeda matyti aplinką, kaip spalvos keičia tikrovę, kaip rankos leidžia jausti tekstūras, daiktus, kaip galima kalbėti be žodžių. Antro kurso studentė Rusnė Kuliešiūtė atskleidžia augalų daugialypiškumą, per augalų formas tyrinėja ne tik juos pačius, bet ir žmones bei save.

Trečiame kurse studijuojanti Ema Kazlauskaitė fotografiją suvokia kaip žaidimą, kuomet kuriami aplinkoje neegzistuojantys vaizdiniai. Studentės nuotraukos sukonstruotos iš kelių tarpusavyje nesusijusių kadrų, sukurtų skaitmeniniu ir analoginiu būdu. Arnas Alekna, taip pat trečiakursis, sukūrė neįprastą erdvinę gamtos fotografijų instaliaciją, išreiškiančią jausmą, kuris aplanko, kai plaukiama pasroviui, kai nežinomybė užpildo žmogaus sielą.

Jono Petronio nuotr.

Trečiakursė Ugnė Narkevičiūtė fotografijų parodoje kelia klausimą apie šunų egzistenciją, kuri priklausoma nuo žmogaus. Viena vertus, šunų gyvenimas gali būti pripildytas meilės, kita vertus – pripildytas kančios ir išdavystės, kai įvyksta nuosprendis, ištartas naudojant tas pačias frazes ir motyvus. Ketvirto kurso studentė Svetlana Pukė fotografijų serijoje „Miškų politika“ vaizduoja miškų dalis, kuriose buvo įvykdytas plynas arba atvejinis kirtimas. Serija vaizdu kviečia žiūrovą į dialogą ir perkelia į realų, o ne „nematau – tai taip nėra“ migla aptrauktą žinojimą. Autorė kirtaviečių dokumentavimo vaizdais atidengia miškų saugojimui netinkamų sprendimų įvairovę ir kelia klausimą: „ar Tu tam pritari?“.

Fotografijų paroda „Natūra“ veikia VDU menų galerijoje „101“ (Muitinės g. 7, Kaunas) iki lapkričio 8 dienos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: