„Velykiniais kiaušiniais“ vadinamos staigmenos kine yra paslėptos filmų detalės, kurias specialiai palieka kino kūrėjai. Šis terminas tikriausiai atsirado praėjusio amžiaus aštuntajame dešimtmetyje, kai vaizdo žaidimų kūrėjas „Atari“ žaidimų dizainerių neįtraukė į kūrėjų sąrašą. Vienas iš jų, Vorenas Robinetas, žaidime pridėjo slaptą kodą, kuriame parašyta „sukūrė Vorenas Robinetas“. Šiandien „Velykinius kiaušinius“ galima pamatyti populiariuose animaciniuose filmuose.
Pažvelkime atidžiau į mūsų mėgstamus animacinius filmus, kad atrastume kino kūrėjų paslėptus „Velykinius kiaušinius“.
1. Filme „Ledo šalis“ (Frozen) veikėjų vardai sudėti kartu skamba kaip Hansas Kristijanas Andersenas, vaikų literatūros garsenybė, parašęs istoriją, kuria remtasi kuriant šį filmą.
2. Kai Rodis (įgarsino Hju Džekmenas) filme „Srovės nublokšti“ (Flushed Away) sprendžia, ką vilkėti, jis išsitraukia Ernio kostiumą.
Ernį vaidinęs Hju Džekmenas niekada nedėvėjo klasikinio „Wolverine“ kostiumo iš komiksų. Jis sakė, kad galbūt tokį vilkės per Heloviną.
3. Filme „Šrekas“ Fijona savo kambaryje turi sero Džastino plakatą, kuris buvo sukurtas pagal Džastiną Timberleiką.
Kameron Dijaz, kuri įgarsino Fijoną, tuo metu susitikinėjo su Timberleiku.
4. Mažosios Moanos pagalba vėžliukui yra nuoroda į Stičą, kuris panaudojo lapą, kad suteiktų šešėlį vėžliams filme „Lilo ir Stičas“ (Lilo and Stitch).
5. Ant policijos stalo filme „Galingasis 6“ (Big Hero 6) yra Esteros ir Bolto iš filmo „Boltas“ (Bolt) nuotraukos.
6. Valstybės tarnautojai filme „Koko“ (Coco) naudoja klasikinį „Macintosh“ kompiuterį, o tai yra duoklė Styvui Džobsui, kuris tam tikrą laiką dirbo „Pixar“ kompanijos vadovu.
7. Filme „Piktieji paukščiai“ yra „Apple“ parduotuvė ir galima pamatyti paukštį, kuris prie ausies prisideda obuolį ir naudoja jį kaip telefoną.
8. „Bjaurusis aš 3“ (Despicable Me 3) filme parodoma, kaip Gru pavagia Indiano Džounso auksinę skulptūrą.
9. Piktadarys filme „Nerealieji“ (The Incredibles), Bombas Vojaž, atlieka šokį gatvėje filme „La troškinys“ (Ratatouille).
10. Sidas iš filmo „Žaislų istorija“ (Toy Story) naudoja „Binford Tools“, kuri yra išgalvota įrankių kompanija iš filmo „Namų gerinimas“ (Home Improvement).
11. Filme „Ledo šalis 2“ keli Svensai, stovintys už Kristofo, kai jis dainavo, yra nuoroda į „Queen“ muzikinį klipą „Bohemian Rhapsody“.
12. Lordas Verslas iš „Lego filmas“ (The Lego Movie) nešioja kavos puodelius ant galvos ir kaklaraištį kaip apsiaustą.
13. Filme „Piktieji paukščiai“ roko grupės „The Eagles“ (angl. „Ereliai“) dainos „Hotel California“ plakatas matomas pakabintas ant Galingojo erelio urvo sienos.
14. Kiškutis filme „Zootropolis“ (Zootopia) panašus į Totoro iš filmo „Mano kaimynas Totoro“ (My Neighbor Totoro).
15. Filme „Madagaskaras 2“ (Madagascar 2) ant Alekso letenos yra Afrikos žemyno žymė.
16. Filme „Ponas Kūdikis“ (Boss Baby) saulė su kūdikio veidu yra nuoroda į vaikų laidą „Teletabiai“ (Teletubbies).
17. Olafo šarados filme „Ledo šalis 2“ nurodo kelis „Velykinius kiaušinius“, vienas iš jų yra ponia Pots iš filmo „Gražuolė ir pabaisa“ (Beauty and the Beast).
18. Margo marškiniai filmuose „Bjaurusis aš“ yra užuominos į būsimus filmus, tokius kaip „Loraksas“ (The Lorax) ir „Grinčas“ (The Grinch).
19. Filme „Robotai“ (Robots) yra robotas, panašus į Sidą tinginį iš filmo „Ledynmetis“ (Ice Age).
20. Kilimėlį Sido namuose filme „Žaislų istorija“ įkvėpė garsus siaubo filmas „Švytėjimas“ (The Shining).
Taip pat skaitykite: 10 dalykų, kurie nutiko filmuose, ir kuriems yra toli gražu iki tiesos