Organizatorių archyvo nuotr.

Spalio pabaigoje aštuonios skirtingų meno sričių kūrėjos iš Prancūzijos Kaune ir Vilniuje parodys provokuojantį performansą „Plantonių puota”, kuriame viena iš septynių originalių Platono „Puotos“ kalbų yra perrašyta feministiniu rakursu. Projektas turėtų sudominti filosofijos, frankofilus, lyčių studijų tyrėjus.

„Platonių puotoje” pagrindinis patiekalas yra filosofės Faidros galva (mecosopranas Marianne Seleskovitch). Patarnaujančios platonės, kaip septyni į Platono Puotą pakviesti svečiai, apsisiautusios milžiniška tunika-staltiese, atlieka keistus ritualus. Tarsi nepaklusnios klausytojos, bet kartu ir Faidros suokalbininkės, jos tai  džiaugsmingai, tai su panieka rezga sąmokslą prieš vyriškąją meilės koncepciją.

Daugelis performansus kuriančių feminisčių scenoje eksponuoja savo kūnus, taip leisdamos juos iš naujo užvaldyti. Priešingai joms, Platonių Faidra lyg senovės žynė imituoja patriarchalinius stereotipus, juos užkeikdama ir taip atimdama visą jų galią. Balta staltiesė, simbolizuojanti politinius ryšius, ir ant stalo sukrautas skurdus maistas apibendrina Platono originaliąją patriarchalinę puotą, kenksmingą virškinimui…

…beprasmių diskusijų įkaitintame lietuviškame ore šios meno vaišės būtų tikra puota tiems, kurie sugeba atpažinti stereotipinius vaidmenis ir pripažinti, kad moteris, anot platonių, „jau nebėra tyla”. Neringa Mikalauskienė. „La Banquet(te) des Platonnes“: perrašymai“. „Literatūra ir menas“, 2013 m.

3

Dramą, burleską ir poeziją apjungianti “Platonių puota” primena gyvuosius ir garsinius paveikslus. Jų kūrėjos – įvairiapusės asmenybės:

Nicole Miquel – fotografė, kurios kūrybos temos siejasi su atmintimi, žyme, antspaudu. Nicole dėka gimė daugelis feministinių meno projektų Prancūzijoje.

2

Kristina Mitalaitė – vėlyvosios antikos ir ankstyvųjų viduramžių filosofijos ir teologijos istorikė bei atvaizdo sampratos specialistė. Nuo 2009 dalyvauja performansuose bei jų koncepcijų kūrime.

Narine Karslyan – Rytų krikščionių religijų istorikė bei apokrifinių šaltinių, parašytų pirmaisiais krikščionybės amžiais, specialistė. Tyrinėja ritualą kaip pirmąją performanso formą. Nuo 2009 dalyvauja feministinėje veikloje ir įvairiuose performansuose.

4

Marianne Seleskovitch – mecosopranas, kurios repertuaras aprėpia klasikinę ir avangardinę muziką.

Maud Thomazeau – dainininkė (sopranas),  stilistė modeliuotoja, keistų ir neįprastų objektų kūrėja, performansų dalyvė.

Aude Arago  – šiuolaikinio šokio kūrėja, apdovanota Nicos nacionalinės konservatorijos pirmuoju prizu. Yra įvaldžiusi cirko techniką, flamenco, kathakali bei bharata natyam šokių stilius.

Valérie Thomas – įvairialypė menininkė, kurios kūryba vystosi tarp teatro, performanso ir happening‘ų.

Marion Abeille – tarpdisciplininė menininkė. Kuria originalias scenografijas Paryžiaus teatrų spektakliams ir parodoms.

5

Performansas vyksta prancūzų kalba su lietuviškais titrais.

“Platonių puota” – “Le(a) Banquet(te) des Platonnes”

Spalio 21 d. 19 val. Vytauto Didžiojo universiteto Teatro salė, S. Daukanto g. 27, Kaunas

Spalio 23 d. 18 val. Vilniaus dailės akademijos parodų salė „Titanikas“, Maironio g. 3, Vilnius

Bilietus platina TIKETA

Organizatorius: VšĮ „KITI KRANTAI“

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: