(c) organizatorių archyvo nuotr.

Pavasarišką balandžio 9-osios vakarą, pasipuošusios damos ir kostiumuoti vyriškiai rinkosi į laisvalaikio namus „Nautilus“ išgirsti Merilyn Monroe gyvenimo istoriją.

Merilyn Monroe – XXa. pop kultūros ikona, viena žymiausių to meto blondinių, sėkmingai kopusi karjeros laipteliais. Pradėjusi modelio darbą, ji puošė daugybę žurnalų viršelių, netgi tapo pirmojo „Playboy“ žurnalo mergina, nusifilmavo begalėje filmų. Holivudo spindesys, būriai gerbėjų, rodos ko gi dar galėtų trūkti iki pilnos laimės? Tikros meilės.

Spektaklio siužetas sukosi apie garsios blondinės asmeninį gyvenimą, jausmus, santykius su trimis vyrais. „Jis sakė, kad mane myli“ – apie pirmąjį vyrą užsiminė Merilyn Monroe vaidinusi aktorė Žydrė Šicher, – „bet greitai vedė kitą“, – ironiškai šyptelėjo moteris ryškiai raudonomis lūpomis. Antrąjį vyrą, DiMaggio, įkūnijęs šių metų Eurovizijos atrankos dalyvis Gaudentas Janušas, apie savo ir Merilyn pažintį papasakojo pats. Jis žaismingai dalinosi prisiminimais, kaip įsimylėjo vos tik išvydęs Merilyn ant žurnalo viršelio. O ši nenorėjo su juo susitikti dėl savo įsitikinimo, jog jis yra stereotipinis sportininkas, „bet juk aš ne toks“ – sušunka aktorius. Visgi, jie susipažįsta ir, rodos čia turėjo prasidėti graži meilės istorija, Merilyn savo mylimajam dainuoja romantišką dainą „I wanna be loved by you“. Tačiau įvyksta antros skyrybos dėl vyro pavydo. Ne kiekvienas gali susitaikyti su mintimi, jog mylimojo geidžia visas pasaulis. Apie trečiąjį vyrą, kaip ir apie pirmąjį, ji tik užsiminė. Taigi galime tik pasvarstyti, kad DiMaggio buvo reikšmingiausias vyras jos trumpame gyvenime.

Patyrusi daug skausmo, ji pasineria į alkoholizmą ir būdama dar visai jauna, miršta. DiMaggio surengia laidotuves ir dar dvidešimt metų tris kartus per savaitę neša buvusiai žmonai šešias rožes. Greičiausiai jis vis dar mylėjo savo garsiąją Merilyn Monroe.

Miuzikle atliktos dainos padėjo atskleisti Merilyn išgyvenimus. Žydrės Šicher vokaliniai sugebėjimai nė trupučio nenusileido legendinei Merilyn Monroe. Aktorei talkino klavišininkas Daumantas Slipkus ir saksofonistas Laimonas Vaišvilas.

Pasakodama savo gyvenimo istoriją Merilyn prašė žiūrovų nebūti tokiais rimtais, o šypsotis, „aš visada šypsojausi“ – teigė aktorė. Šie žodžiai priverčia susimąstyti, kas iš tiesų slepiasi po „laimingųjų“ šypsenomis. Sėkminga karjera, pripažinimas nesuteikia gyvenimo pilnatvės, laimės. Žmogui reikia žmogaus.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: