© Lauros Matkutės / KaunoZinios.lt nuotr.

Kiekviena Lietuvos šeima, ketinanti keisti gyvenamąjį būstą ir turinti nepilnamečių vaikų, netrukus gali atsidurti vaiko teisių apsaugos specialistų akiratyje. Jie, tapę savitais sekliais, apie tokias šeimas privalės surinkti daugybę informacijos, rašo “Lietuvos žinios”.

Taip elgtis valdininkus įpareigos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) Vyriausybei pateiktos Bendrųjų vaiko teisių apsaugos nuostatų pataisos.

Šiuo metu šalies teismai, išduodami leidimus parduoti būstus šeimoms, kuriose yra nepilnamečių asmenų, kartais, nors ne visada, paprašo savivaldybių vaiko teisių apsaugos skyrių (VTAS) darbuotojų pateikti pažymas, ar tos šeimos neįtrauktos į socialinės rizikos šeimų apskaitą. SADM siekia, kad šias pažymas pakeistų vaiko teisių apsaugos specialistų išsamūs raštai. Todėl VTAS darbuotojai turėtų kaskart vykti tikrinti šeimų gyvenimo sąlygų, o tėvams reikėtų pateikti beveik tokius pat dokumentus, kaip ir norint tapti vaiko globėjais ar įtėviais, taip pat įrodymus, kur pardavusi būstą gyvens šeima, vaikai.

Lietuvos vaiko teisių apsaugos tarnybų (skyrių) vadovų asociacijos pirmininkė Aldutė Jaseliūnė pabrėžė, kad dėl pakeitimų smarkiai padidėtų specialistų darbo krūvis.

“Daugiausia abejonių, ar tikslinga rengti tokius raštus, kils tais atvejais, kai šeima butą ne parduos, bet, pavyzdžiui, norės jį įkeisti imdama paskolą būstui. Juk akivaizdu, kad tikrai negalime numatyti, ar šeima įstengs išmokėti paskolą”, – svarstė ji.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: