Dainius Kreivys. ELTA / Dainius Labutis

Svarbiausi 2024 m. energetikos sektoriaus darbai – atlikti būtinus žingsnius sinchronizacijai su Vakarų Europa, Seime patvirtinti Nacionalinę energetinės nepriklausomybės strategiją (NENS), sako energetikos ministras Dainius Kreivys.

Taip pat, anot jo, kitąmet svarbu įgyvendinti atsinaujinančių išteklių plėtros skatinimo paramą nepasiturintiems gyventojams ir verslui bei rasti antrojo jūros vėjo jėgainių parko plėtotoją.

„Pabaigti sinchronizaciją, toliau – NENS parlamente, pabaigti paleisti energetines bendrijas, kurios skirtos nepasiturintiems žmonėms. Jas planuojame paleisti metų pradžioje.

Pradėsime paramos mechanizmą verslui, kur beveik 600 mln. eurų paskolų atsinaujinančios energetikos plėtrai. Ir antras jūros parkas“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ sakė ministras.

„Tai pagrindiniai keturi darbai, kuriuos turime padaryti kitąmet“, – teigė jis.

ELTA primena, kad Lietuva, Latvija ir Estija yra sutarusios sinchronizuotis su Europa ir pasitraukti iš rusiškojo BRELL žiedo 2025 m. liepą. Tam šalys kitų metų rugpjūtį privalo pranešti apie ketinimą nebepratęsti BRELL sutarties.

Svarbiausiais šių metų darbais ministras įvardijo su Latvija ir Estija sutartą ankstesnę sinchronizacijos su Vakarų Europos elektros tinklais datą, pabaigtą 200 MW galios elektros kaupimo baterijų parką, pasidžiaugė nuo maždaug 1,5 iki 2,3 GW išaugusia įrengtąja atsinaujinančių išteklių galia.

„Dabar didžiąją energetinių resursų dalį importuojame. Nebeimportuosime, pasigaminsime pas save. Reiškia, kad milijardai eurų, tūkstančiai darbo vietų bus Lietuvoje“, – kalbėjo D. Kreivys.

Lukas Juozapaitis (ELTA)

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: