© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Nesutarimai tarp Lietuvos ir Rusijos energetikos srityje tęsis ir toliau, o šiuose santykiuose vienas iš prieštaringiausių klausimų bus Karaliaučiaus krašto aprūpinimas dujomis, teigia JAVstrateginių tyrimų centras ” Stratfor”.

Šią savaitę paskelbtame komentare JAV tarptautinė žvalgybos organizacija teigia, kad kyla daug klausimų, kiek realūs Rusijos planai Karaliaučiuje įrengti suskystintų gamtinių dujų terminalą, taip bandant išvengti tranzito per Lietuvą.

“Šešėline” CŽVspaudoje kartais vadinama organizacija atkreipia dėmesį, kad Rusija neturi pakankamai gamyklų, iš kurių galėtų būti tiekiamos suskystintos gamtinės dujos į Karaliaučių – vienintelė dabartinė tinkama gamykla yra Sachaline.

“2015 metų terminas naujam susitarimui dėl gamtinių dujų tiekimo Lietuvai ateis anksčiau, nei Rusijos gamtinės dujos galės pasiekti Karaliaučių”, – rašoma straipsnyje.

“Karaliaučiaus regiono izoliacija nuo likusios Rusijos ir ilgalaikis susirūpinimas dėl tiekimo saugumo eksklavui išliks vienas iš prieštaringiausių klausimų Lietuvos ir Rusijos energetikos derybose (…). Galima prognozuoti, kad nesutarimai ir įtampa tarp Lietuvos ir Rusijos dėl energetikos ir politinių klausimų tęsis”, – teigia “Stratfor”.

Šią savaitę “Gazprom” vadovas Aleksejus Mileris ir Karaliaučiaus srities gubernatorius Nikolajus Cukanovas pasirašė susitarimą dėl suskystintų gamtinių dujų terminalo projekto įgyvendinimo.

A.Mileris Rusijos žiniasklaidai sakė, jog susitarimo esmė – bendradarbiavimas derinant ir gaunant leidimą SGD terminalo statybai.

Anot N.Cukanovo, kol kas bus svarstoma, kur terminalas galėtų būti statomas – du variantus yra pasiūliusi vietos administracija, vieną – “Gazprom”.

Rusija taip pat teigia svarstanti iš Rusijos per Baltijos jūrą į Vokietiją nutiesto dujotiekio “Nord Stream” atšakos į Karaliaučiaus sritį galimybę.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: