(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Ketvirtadienį Kauno miesto savivaldybės tarybai buvo siūloma pritarti uždarosios akcinės bendrovės „Automobilių stovėjimo aikštelės“ pertvarkymui į viešąją įstaigą. Savivaldybės administracijos nuomone, bendrovės pertvarkymas yra būtinas.

Vietinės rinkliavos rinkimo už automobilių stovėjimą apmokestinamose Kauno miesto vietose paslaugų teikimui Kauno miesto savivaldybė yra įsteigusi uždarąją akcinę bendrovę „Automobilių stovėjimo aikštelės“. Bendrovės veiklos užtikrinimui Savivaldybės biudžete kasmet skiriamos lėšos, todėl ji yra išlaikoma iš Savivaldybės biudžeto.

Nors bendrovės veikla yra finansuojama Savivaldybės lėšomis, tačiau ji nevykdo jokios komercinės veiklos. O uždarosios akcinės bendrovės pagrindinis tikslas yra siekti pelno.

Turto skyriaus vedėjas Antanas Slušnys teigia, jog visiškas bendrovės veiklos finansavimas Savivaldybės lėšomis faktiškai leidžia teigti, kad bendrovės veikla turi biudžetinės įstaigos veiklos pobūdį. Vedėjo nuomone, tikslinga bendrovę pertvarkyti į biudžetinę įstaigą.

„Mums svarbu, kad būtų skaidriai panaudoti iš gyventojų surenkami pinigai už teikiamas paslaugas“, – pabrėžė Turto valdymo departamento direktorė Virginija Žuromskaitė.

Akcinių bendrovių įstatyme nėra numatyta jokių galimybių, kad būtų galima uždarąją akcinę bendrovę pertvarkyti į biudžetinę įstaigą, nebent iš pradžių bendrovę pertvarkant į viešąją įstaigą. Kito pertvarkymo etapo metu viešoji įstaiga būtų pertvarkoma į biudžetinę.

„Rinkliavos rinkimas yra viešoji paslauga gyventojams. Viešosios paslaugos teikėjas turi būti parenkamas viešųjų pirkimų būdu ir tik tais atvejais, kai tokios paslaugos teikėjo rinkoje nėra arba rinkoje esantys paslaugos teikėjai tokios paslaugos negali teikti gyventojams ekonomiškai ir geros kokybės, Savivaldybė gali pavesti teikti paslaugą (šiuo atveju – rinkti rinkliavą) tik savo įsteigtai biudžetinei ar viešąjai įstaigai“, – paaiškino Teisės departamento direktorius Dainius Ratkelis.

„Savivaldybė privalo pakeisti įmonės statusą, nes UAB negali rinkti vietinės rinkliavos“, – teigė Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnė Edita Gudišauskienė.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: