Pasiruoškite nustebti. Juk lengvu žingsniu eidami gatve po sunkios darbo dienos ir intensyviai galvodami apie kitos dienos darbus net nepastebime koks sudėtingas yra mūsų kūnas.
Koordinuojami smegenų šeši šimtai raumenų valdo apie du šimtus kaulų, kurie sujungti dar tiek pat sąnarių tik tam, kad Jūs galėtumėte eiti! Net ir menkiausias judesys atliekamas tobulai sinchroniškai dalyvaujant sunkiai protu suvokiamam skaičiui mūsų kūnus sudarančių dalių. Ir visą tai, bei dar daugiau, galėsite patirti apsilankę parodų ciklo „Body Worlds“ mokslo ekspozicijoje pavadinimu „Širdies istorija“ („The Story of the Heart“).
Parodos kuratorė A. Whalley taikliai pastebi, jog žmogaus susidūrimas su pačiu savimi yra labai emocionalus ir jausmingas. Gal todėl ši ekspozicija nėra tik anatomijos pamoka kviečianti į atradimų kupiną kelionę po žmogaus kūną, tai labiau akistata su ta mūsų gyvenimo dalimi, apie kurią mes stengiamės per daug negalvoti. Ši paroda yra apie tai, kokį poveikį mūsų kūnui daro gera ir prasta sveikata bei pasirinkta gyvensena. Pagalvokite apie tai, kad turėdami savo kūną visą gyvenimą niekada neturėjote galimybės pamatyti, iš ko jis sudarytas, kaip jis funkcionuoja ir kaip jį veikia žalingi įpročiai.
Apsilankiusiems parodoje bus lengviau suprasti, koks nuostabus yra žmogaus kūnas ir kodėl svarbu gyventi pilnavertį gyvenimą. Donorai, kurie leido savo kūnus po mirties naudoti „Body Worlds“ ekspozicijose, tampa mokytojais ir gidais sveikatingumo kelionėje.
Iš viso daugiau nei 19 tūkst. žmonių leido savo kūnus po mirties plastinuoti ir eksponuoti, ir kiekvieno iš tų žmonių siekis buvo, kad visi, apsilankę parodoje, daugiau sužinotų apie patį save, savo kūną, suprastų ir pamatytų, kiek sveika gyvensena yra svarbi pilnaverčiam gyvenimui ir kaip žalingi įpročiai bjauroja mus iš vidaus. Tam, kad kūnai virstų edukacinę funkciją atliekančiais eksponatais, G. von Hagensui talkina daugiau kaip 300 plastinavimo specialistų, dirbančių penkiose laboratorijose.
Anatomijos parodą, kurioje eksponuojama apie 150 unikaliu plastinavimo metodu konservuotų kūno dalių, organų ir žmogaus kūnų, nuo gruodžio 4 d. galima pamatyti prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ Kaune.