(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Įvertinus trijų savaičių skiepijimo pandeminio gripo vakcina rezultatus, paaiškėjo, kad Kauno apskrityje daugiausiai pasiskiepijo Kauno miesto asmens sveikatos priežiūros įstaigų pacientų. Kauno apskrityje iš viso yra paskiepyta 858 asmenys, iš jų 467 – Kaune, 116 Kėdainiuose. Šiuo metu skiepijimai neprasidėję tik Birštono savivaldybėje. Vertinant gautos pandeminės gripo vakcinos panaudojimą – didžiausią dalį (beveik 19 proc.) yra įskiepiję Jonavos rajono gydymo įstaigos. Iš viso Kauno apskrityje yra panaudota 15 proc. visos gautos pandeminio gripo vakcinos.

Beveik visose apskrities teritorijose aktyviausiai skiepijasi medicinos įstaigų darbuotojai (.473 asmenys). Šiek tiek mažiau paskiepyta lėtinėmis ligomis sergančių asmenų – 323 asmenys. Kauno apskrities medikai puikiai supranta skiepų naudą ne tik konkretaus žmogaus sveikatai (tai galimybė išvengti sunkių gripo komplikacijų ar net ir mirties) bet ir paskiepytų medikų galimybę užtikrinti teikiamų paslaugų apimtis tada, kai jų reikia daugiausiai – epidemijos metu. Tuo pačiu, pasiskiepiję medikai neplatins gripo viruso tarp besilankančių pacientų. Galima teigti, kad kauniečiai medikai aktyviausiai skiepijasi pandeminio gripo vakcina ir taip ruošiasi antrajai pandemijos bangai, kuri gali būti po 3-12 mėn. nuo pirmosios bangos.

Šiuo metu asmens sveikatos priežiūros įstaigoms vienas svarbiausių darbų yra organizuoti skiepijimus, kad tinkamai būtų panaudota visa vakcina. Tikimasi, kad pacientai bus supratingi ir sutiks palaukti keletą dienų, kol susirinks 10 norinčių pasiskiepyti asmenų. Tai verčia daryti neįprasta mūsų šalyje vakcinos pakuotė – 10 dozių viename flakone.

Kaip parodė pirmosios gripo pandemijos bangos epidemiologinė situacija, šis gripas, skirtingai nuo sezoninio gripo, pavojingesnis jauniems ir sveikiems asmenims, kuriems komplikuotas plaučių uždegimas gali baigtis negrįžtamais kvėpavimo funkcijos sutrikimais.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: