"Gyvenimo vartų" archyvo, nuotr. / Mindaugas Žiūra

Kaune veikiantis labdaros ir paramos fondas „Gyvenimo vartai“ gruodžio mėnesį paskelbė paramos socialinėms medžio dirbtuvėms kampaniją sutelktinio finansavimo platformoje „Indiegogo“. Už paramą socialinėms dirbtuvėms jų šeimininkai iki Šv. Kalėdų atsilygins aukotojams jose rankomis pagamintais medžio dirbiniais.

Kampanija „Energija socialinėms dirbtuvėms „Auksinės rankos” pasiekiama adresu http://igg.me/at/AuksinesRankos.

Gyvenimo vartų“ socialinės dirbtuvės įkurtos 2022 m. vasarą ir yra skirtos pirmiausia į gyvenimą grįžtantiems buvusiems priklausomiems asmenims bei Kauno miesto ilgalaikiams bedarbiams. Nuo artėjančių 2023-ųjų metų labdaros ir paramos fondas „Gyvenimo vartai“ numato nemokamai atverti savo medžio dirbtuvių duris ir plačiajai bendruomenei.

„Jei gyveni Kaune ir mėgsti medžio darbus – tiesiog nėra priežasties neparemti mūsų dirbtuvių. Planuojame, kad jomis naudosis miesto gyventojai, jie galės būti apmokyti, kaip dirbti su medžio apdirbimo įrankiais ir įgyvendinti savo idėjas. Vaikams pasiūlysime edukacijas apie tai, kaip dirbti su medžiu, naudotis jo apdirbimo įrankiais, pasigaminti paprastus objektus“, – sako „Auksinių rankų“ socialinių medžio dirbtuvių projekto vadovas Simonas Streikus.

Dar viena numatoma bendruomenei skirta „Auksinių rankų“ paslauga – ilgalaikio darbo nerandantys kauniečiai galės priimti gyventojų užsakymus ir pagaminti smulkius vienetinius medžio gaminius.

Tokius gaminius aukojantiems socialinėms dirbtuvėms kampanijos „Energija socialinėms dirbtuvėms „Auksinės rankos” rengėjai siūlo jau dabar. Pavyzdžiui, paaukoję 50 eurų ne tik padengs savaitės dirbtuvių energijos išlaidas, bet ir atsilyginant gaus šešių dirbtuvėse pagamintų autentiškų medžio padėkliukų komplektą pasidėti po šventiniais šeimos arbatos puodeliais. Už mažiausią 5 eurų auką „Gyvenimo vartai“ išsiųs aukotojui unikalų ranka pasirašytą kalėdinį atviruką iš Žaliakalnio, o už 100 eurų dotaciją mecenatui bus surengta profesionalo vedama ekskursija po šį Kauno rajoną, kuri baigsis arbatėle pačiose dirbtuvėse.

Socialines dirbtuves „Auksinės rankos“ įrengėme daugiausiai už savo lėšas ir per savanoriško darbo valandas. Įsigyti įrangos bei išlaikyti darbuotojus mums padėjo parašyti projektai – juos teigimai įvertino tiek Europos socialinio fondo agentūros programa „Alternatyvių investicijų detektorius“ (AID), tiek LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos NVO fondas. Tačiau norėdami dirbtuvėms suteikti reikiamos energijos, kreipiamės ir į individualius aukotojus bei kviečiame juos į svečius“, – pabrėžė užimtumo projektą įgyvendinančio fondo „Gyvenimo vartai“ vadovas Giedrius Žukas.

Kauniečius, kurie nori užsukti į dirbtuves Kapsų g. 11, visada kviečiame iš anksto suderinti atvykimo laiką skambinant +370 647 02839 ar +370 600 41787 arba parašius gyvenimovartai@gmail.com.

Plačiau apie dirbtuves „Auksinės rankos“ – http://www.gyvenimovartai.eu/socialines-medzio-dirbtuves-kaune-kapsu-g-11/

www.facebook.com/bendruomenegyvenimovartai

* * *

Apie LPF „Gyvenimo vartai“

Labdaros ir paramos fondas „Gyvenimo vartai“ įsteigtas 2004 m kovo mėn., ir nuo veiklos pradžios buvo orientuotas į priklausomybės ligų reabilitacijos Dienos centro Kaune bei priklausomybės ligų reabilitacijos bendruomenės Kaišiadorių raj. Kompleksinę veiklą. Bėgant laikui fondo veikla plėtėsi, išsigrynino ir šiuo metu apima tokias veiklos sritis, kaip priklausomybių prevencija, priklausomybės ligų Dienos centro veikla, sveikstančių asmenų integracija į darbo rinką, socialinio verslo vystymas (remonto bei pastatų priežiūros paslaugos „Jūsų ūkvedys”, socialinės medžio dirbtuvės „Auksinės rankos”), Žaliakalnio seniūnijos dalyje vykdoma „Maisto banko” programa, socialinėje atskirtyje esančių asmenų konsultavimas ir jų integracija į darbo rinką. Fondas yra Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo narys.

LPF „Gyvenimo vartai“ interneto svetainė – www.gyvenimovartai.eu

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: