© Augustės Gumbytės nuotr./KaunoZinios.lt

Kauno miesto savivaldybės KTU Edukologijos katedros mokslininkai ir edukologijos bei edukacinių technologijų magistrantūros studentai pristatė Senamiesčio edukacinius maršrutus, parengtus mokiniams, suaugusiems gyventojams, šeimoms, Kaune gyvenantiems užsieniečiams ir turistams.

Kaune – laikinojoje Lietuvos sostinėje – yra labai daug vietų, kurios įdomios kiekvienam lietuviui ir, be abejo, Kaune gyvenantiems užsieniečiams, bei užsienio šalių turistams. Kauno miesto savivaldybės Švietimo ir ugdymo skyrius bendradarbiauja su KTU Edukologijos katedros mokslininkais ir magistrantūros studentais, rengia bendrus projektus, atlieka įvairius tyrimus.

„Metai baigiasi ir tai, kas šiandien pristatoma, yra besibaigiančių metų darbas. Telieka pasidžiaugti, kad metai buvo darbingi. Sveikinu jus, dėkoju, kad savo darbus skiriate Kaunui. Linkiu gražių švenčių ir darbingų ateinančių metų“, – pristatymo metu kalbėjo mero pavaduotojas Vasilijus Popovas.

Renginio metu profesorė Palmyra Jucevičienė pristatė bendrą studentų ir dėstytojų darbą – 4 edukacinius maršrutus Kauno Senamiestyje.

„Atvežėme jums dovanų. Ši dovana – Kaunui, visai Lietuvai ir jos svečiams. Studijos įžengė į gyvenimą. Darbo grupė, rengdama šiuos maršrutus, nuolat bendravo su Senamiesčio draugijos atstovais su Senamiesčio bendruomenės nariais, muziejų, galerijų darbuotojais, verslininkais ir kt.“ – kalbėjo profesorė P. Jucevičienė.

Sudarydami maršrutus, darbo grupės nariai pirmiausiai pažvelgė į Kauno pilį. Nuo jos prasideda maršrutai, kurie baigiasi rotušėje. Senamiestyje beveik kiekvienas namas turi savo istoriją, todėl net ir pramogaujant galima daug sužinoti, plėsti savo akiratį. Šeimoms skirtame maršrute daug dėmesio skiriama tam, kas būtų įdomu ir naudinga šeimai, kad jos nariai, kartu praleisdami laisvalaikį, dar labiau suartėtų, suprastų vieni kitus.

„Dabar Kauno aukštosiose mokyklose studijuoja daug studentų iš įvairių šalių. Norime, kad jie geriau pažintų Kauną, suprastų, pamiltų jį, todėl ir parengėme maršrutą po Senamiestį užsieniečiams“, – sakė prof. P. Jucevičienė.

Visi maršrutai parengti taip, kad keliaujantys netrukdytų verslininkams atlikti tiesioginio darbo. Muziejų darbuotojai taip pat puikiai suprato projekto rengėjus – jie žino, kas įdomu vaikui, kas – suaugusiam ir kas – užsieniečiui.

Keliaujantys parengtais maršrutais gaus lankstinuką, kuriame prie kiekvieno objekto yra vieta anspaudui. Visa tai bus tarytum įrodymas, kad ekskursijos dalyvis išklausė įdomią paskaitą, daug sužinojo ir išlaikė egzaminą „Pažįstu Kauno senamiestį“.

Apibendrinant visus maršrutus, buvo akcentuota, kad jie padės žmonėms tobulėti, daug sužinoti apie Kauną, kuriame kiekvienas namas, kiekviena gatvė turi savo istoriją, kurią papuošė praeityje gyvenę žmonės.

Šis tekstas – kaunas.lt nuosavybė. Kopijuoti ir platinti kaunas.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama!

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: