Kaunas.lt archyvo nuotr.

Rekonstruojamoje Laisvės alėjoje esančias patalpas valdantys verslininkai, pasirūpinę patogiu neįgaliųjų patekimu į patalpų vidų, gaus ženklias žemės arba nekilnojamojo turto mokesčių lengvatas.

Iki Laisvės alėjos rekonstrukcijos pradžios į daugumą patalpų neįgalieji patekdavo per išorėje įrengtus pandusus. Užbaigus kloti granitines plokštes, neįgaliųjų įeigos turės atsidurti patalpų viduje. Tai numatyta rekonstrukcijos projekte.

„Miestas prie pastatų „prives“ granito dangą su atitinkamais nuolydžiais, o už neįgaliesiems pritaikytus įėjimus, kurie turi būti įrengti patalpų viduje, yra atsakingi tų patalpų savininkai“, – pabrėžė Kauno miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

Kauno miesto tarybos patvirtintu sprendimu, visiems juridiniams asmenims, pasirūpinusiems neįgaliųjų įėjimu, gali būti suteikiama 50 proc. nuolaida už per pastaruosius metus priskaičiuotus žemės, nekilnojamojo turto arba nuomos už valstybinę žemę mokesčius.

Šia lengvata tikrai pasinaudos verslininkai, valdantys pastatus, kuriuose įsikūręs restoranas „Lietuviški patiekalai“, kavinė „Chill cafe“ ir parduotuvė „Utenos trikotažas“.

„Patys verslininkai turi būti supratingi ir suvokti, kad turi prisidėti prie gražesnio miesto kūrimo.  Mūsų visų tikslas, kad Kaunas taptų gražesniu ir saugesniu visiems“, – teigė neįgaliųjų įėjimą į parduotuvę „Utenos trikotažas“ artimiausiu metu įrengsiantis šias patalpas valdantis verslininkas Rimantas Meška.

„Patalpų pritaikymas neįgaliesiems, mamoms su vežimėliais ar vaikais reikalauja papildomų investicijų. Tačiau ginčai ar diskusijos į niekur nenuves, anksčiau ar vėliau vis tiek reikės susitvarkyti, juolab, kad ir įstatymas to reikalauja. Po rekonstrukcijos priėjimas prie parduotuvių bus patogus ir lygus“, – teigė restorano „Lietuviški patiekalai“ ir kavinės „Chill cafe“ savininkas Daivis Urba.

Įėjimą patalpų viduje artimiausiu metu ketina įsirengti ir Laisvės alėjoje įsikūręs Kauno turizmo informacijos centras.

„Laisvės alėjos rekonstrukcija yra visų mūsų bendras reikalas. Tikiuosi, kad puikiu socialiai atsakingo verslo parodytu pavyzdžiu netruks pasekti ir kiti patalpų savininkai“, – sakė Kauno mero pavaduotojas Povilas Mačiulis.

Šis tekstas – kaunas.lt nuosavybė. Kopijuoti ir platinti kaunas.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama!

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: