(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Kauno visuomenės sveikatos centro duomenimis 2009 m. sporto klubų ir baseinų paslaugas Kauno mieste teikė 34 objektai. Buvo patikrinti 21 sporto klubas ir 13 baseinų paslaugas teikiančių įmonių. Dėl nustatytų pažeidimų, 2-jų sporto klubų ir 7-ių baseinų atsakingiems darbuotojams buvo paskirtos administracinės nuobaudos.

Sporto klubuose dažniausiai pasitaikė šie pažeidimai: nėra patalpų, įrangos ir inventoriaus naudojamų valiklių ir dezinfekcinių medžiagų saugos duomenų lapų, bei jų naudojimosi instrukcijų; nesilaikoma persirengimo patalpų sporto įrangos ir inventoriaus valymo ir priežiūros reikalavimų; nėra sporto įrangos ir inventoriaus techninių pasų ir eksploatavimo instrukcijų lietuvių kalba; kūno kultūros ir sporto paslaugas teikiantys asmenys dažnai nepateikia specialių kūno kultūros ir sporto išsilavinimą arba atitinkamą licenciją patvirtinančių dokumentų.

Baseinuose dažniausiai pasitaikė šie pažeidimai: baseino prižiūrėtojai dirba nepasitikrinę sveikatos ir neišklausę pirmosios medicinos pagalbos bei higienos įgūdžių kursų; baseinų vandens dezinfekcijai nėra naudojamos fizikinių veiksnių sistemos; pagal cheminių bandinių protokolus vandenilio jonų ir liekamojo aktyvaus chloro koncentracijos neatitinka higienos normos reikalavimų.

Dėl netinkamai prižiūrimų baseinų kyla pavojus užsikrėsti grybelinėmis ligomis, niežų erkutėmis. Užkrato šaltiniais gali būti persirengimo kambariai, juose esantys guminiai takeliai, medinės grotelės, suolai.

Kauno visuomenės sveikatos centro Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė V. Saugūnaitė sporto klubų ir baseinų lankytojams pataria:

• lankantis baseinuose ir sporto klubuose avėti specialų apavą;

• prieš einant į baseiną atkreipti dėmesį ar yra viešai pateikti vandens kokybės rodikliai (temperatūra, pH, liekamojo aktyvaus chloro ar kitos vandens dezinfekcijai naudojamos medžiagos liekamasis kiekis);

• nesinaudoti baseinu, jei vanduo jame neskaidrus, sienelės nešvarios, grotelės pajuodusios ar gličios;

• atkreipti dėmesį ar sporto salėse yra viešai pateikta informacija paslaugų vartotojui apie saugų įrangos ir inventoriaus bei įrankių naudojimą.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: