Kaunas.lt archyvo nuotr.

Rekonstruojamą Laisvės alėją pratęsiančioje Nepriklausomybės aikštėje beveik prieš metus nupjautus pažeistus ir ligotus medžius pakeitė nauji. Soboro pašonėje pasodinti ąžuolai ir raudonlapiai klevai, kurie į Kauną atkeliavo iš Nyderlandų medelyno. Daugiau kaip ketvirtį amžiaus auginti medžiai yra didžiausi kada nors Kaune pasodinti „sodinukai“.

Du didžiuliai vilkikai iš Klaipėdos į Kauną atgabeno 4 ąžuolus ir 7 raudonlapius klevus. Jie pasodinti vietoje pernai nupjautų avarinės būklės ligotų medžių. Viename Nyderlandų medelynų šie medžiai augo beveik 26 metus. Per tą laikotarpį jie buvo 6 kartus persodinti. Kiekvienas jų su šaknis saugančiais žemių gumulais svėrė po pusantros tonos.

„Tokio dydžio „sodinukų“ Kaune dar nėra buvę. Pasodinome keliais medžiais daugiau nei kad jų buvo anksčiau. Visa tai suderinta su Laisvės alėjos rekonstrukcijos projektu, kurį rengė architektas Šarūnas Kiaunė. Laisvės alėja gražėja, tad kauniečiai tai turėtų įvertinti“, – sakė Kauno miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė.

Laisvės alėją rekonstruojantys darbininkai turėjo gerokai paplušėti, kol krovinys sėkmingai pasiekė iš anksto paruoštas vietas ir medžiai buvo pasodinti. Siekiant apsaugoti naująjį granito grindinį – kad sunkiasvorė technika jo neapgadintų – po sunkvežimio ratais buvo klojamos specialios medinės plokštės.

Miesto želdiniai netrukus atsinaujins ir kitur. Šią savaitę pradėti medžių pjovimo darbai Vytauto prospekte. Pagal patvirtintą ir su Kultūros paveldo sergėtojais suderintą projektą, visas senąsias liepas pakeis nauji medžiai. Jie bus atsodinti šių metų rudenį, sutvarkius šaligatvius ir įrengus naujas troleibusų tinklo atramas.

Savivaldybės atstovai prieš darbų Vytauto prospekte pradžią kreipėsi pagalbos į VDU Botanikos sodo specialistus. Atlikę ten augančių medžių būklės vertinimą, jie pateikė išvadą, kad liepas verta atsodinti naujomis. Be to, kai kurios jų sužaliuos naujose vietose, kad rekonstruotoje gatvėje neužstotų kelio ženklų, šviesoforų ir netrukdytų geram matomumui sankryžose bei troleibusų linijų atramoms.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: