© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Lietuvos muzikos gurmanai 2015 m. sausio 11-ąją sulauks neeilinės dovanos – Kauno „Žalgirio” arenoje koncertą surengs vienas žymiausių pasaulio dainininkų Andrea Bocelli. Ir operos, ir popmuzikos gerbėjus žavintis italų atlikėjas Kaune surengs koncertą su simfoniniu orkestru

„Jei Dievas dainuotų, jo balsas būtų panašus į Bocelli”, – yra pasakiusi kanadiečių atlikėja Celine Dion, su kuria Andrea yra įrašęs visame pasaulyje populiarią dainą „The Prayer”.

55-erių atlikėjas yra užkariavęs visas įmanomas karjeros aukštumas. Jo įrašai parduoti daugiau nei 80 milijonų kopijų tiražu. Dainininkas yra pelnęs „Auksinio gaublio”, ECHO, Britų klasikinės muzikos ir daugelį kitų apdovanojimų, pagerbtas Italijos ir Dominikos Respublikos valstybiniais apdovanojimais, už gyvenimo pasiekimus įamžintas žvaigžde Holivudo šlovės alėjoje. Italijoje jo vardu pavadintas paplūdimys.

2010-aisiais Pasaulio muzikos apdovanojimų ceremonijoje A. Bocelli pripažintas populiariausiu klasikinės muzikos atlikėju planetoje. Jo 1997-aisiais išleistas albumas „Romanza” parduotas daugiau nei 20 milijonų egzempliorių tiražu – tai populiariausias visų laikų Italijos muzikos įrašas. 5 milijonų kopijų tiražu parduotas diskas „Sacred Arias” – populiariausias istorijoje klasikinės muzikos albumas.

Šio muzikos genijaus balsas atpažįstamas visuose pasaulio kampeliuose. Išskirtinio balso savininkas rengia nedaug koncertų – dažniausiai jie vyksta stadionuose ir didelėse aikštėse. Kitų metų pradžioje vyksiantis Andrea Bocelli pasirodymas – reta galimybė šį atlikėją išgirsti arenoje.

Bilietai į Andrea Bocelli koncertą „Žalgirio” arenoje Kaune nuo kovo 25 d. dienos platinami Bilietai.lt kasose. Teisininko išsilavinimą turintis vyras 1992-aisiais buvo pastebėtas atlikėjo Zucchero – šis talentingo atlikėjo įrašą parodė legendiniam tenorui Luciano Pavarotti, o šis paragino Zucchero duoti A. Bocelli savo parašytą kūrinį.

1994-aisiais A. Bocelli pripažintas geriausiu naujoku populiariame San Remo muzikos festivalyje. Netrukus apie naująją muzikos pasaulio sensaciją kalbėjo visa Italija, o dar po keleto metų neįtikėtinas jo balsas užkariavo ir likusią Europą bei Ameriką.

Dainininko populiarumas peržengia visas žanrų ir taisyklių ribas. Jo pasirodymai vyko ir prestižiniuose operos teatruose, ir „Oskarų” bei „Grammy” ceremonijose, ir milijardus TV žiūrovų pritraukusiame koncerte „Live 8″, ir Turino žiemos olimpiados uždaryme, ir net NBA visų žvaigždžių savaitgalyje bei UEFA Čempionų lygos finale.

A. Bocelli dainavo popiežiui Jonui Pauliui II-ajam, Didžiosios Britanijos karalienei Elžbietai II-ajai, JAV prezidentui Barackui Obamai ir daugybei kitų pasaulio galingųjų, tačiau svarbiausi jam išlieka tūkstančiai žiūrovų, susirenkančių į kiekvieną koncertą – šiltą dainininko charakterį, pagarbų bendravimą su publika pastebi kiekvienas, kam yra tekusi laimė savo akimis matyti šio menininko pasirodymus.

Pernai A. Bocelli išleido albumą „Passione”, kuriame skamba ir „virtualus duetas” su legendine prancūzų atlikėja Edith Piaf, taip pat – su popmuzikos žvaigždėmis Jennifer Lopez ir Nelly Furtado įrašytos dainos. Rudenį parduotuvėse pasirodė Italijoje įrašytas koncertinis dainininko albumas „Love In Portofino” – jame, kaip ir to paties pavadinimo koncertiniame filme, įamžintas dainininko koncertas, kuriame su Andrea pasirodė ir jo mylimoji Veronica Berti bei žymus džiazo trimitininkas Chrisas Botti.

Prieš keletą metų A. Bocelli koncertą po atviru dangumi stebėjusi Lietuvos publika šįkart turės galimybę didįjį Italijos talentą įvertinti “Žalgirio” arenoje. Koncerte pasaulinio garso tenoras atliks klasikines arijas iš žymiausių Italijos ir viso pasaulio operų. Taip pat publiką džiugins dainomis iš naujausio savo albumo „Love in Portofino”. Atlikėjas „Žalgirio” arenoje sausio 11-ąją susirinksiantiems žiūrovams parengęs ir staigmenų.

Šis tekstas – kaunas.lt nuosavybė. Kopijuoti ir platinti kaunas.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama!

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: