(c) V.Knyzelio/LFF.lt nuotr.
"Žalgirio" ir "Ekrano" vadovai V. Venslovaitienė ir A. Labinas

Lietuvos futbolo federacijos iniciatyva sulaukė aukščiausios lygos komandų pritarimo. Ketvirtadienį Kaune diskutavę LFF A lygos čempionate žaidžiančių komandų atstovai pritarė siūlymui steigti Klubų valdybą, kuri, planuojama, palaipsniui perims A lygos organizavimo klausimus.

Ši valdyba pereinamuoju laikotarpiu bus LFF struktūros dalis. A lygos klubai deleguos po asmenį, kuriam bus priskirta kuruoti vieną ar kitą A lygos organizavimo sritį, kartu priiminės sprendimus ir teiks siūlymus, o paskirtas federacijos darbuotojas koordinuos šią veiklą.

„Stengiamasi, kad aukščiausia šalies futbolo lyga profesionalėtų: būtų kiek įmanoma patrauklesnė žiūrovams, rėmėjams ir galų gale patiems klubams. Siekiame, kad klubai norėtų dalyvauti lygos veikloje, būtų susiję su kiekvienu priimtu sprendimu“, – sakė LFF Varžybų ir renginių skyriaus vadovas Nerijus Dunauskas – „Dabar klubai dalyvaus A lygos, kaip produkto, kūrimo projekte. Vėliau, tikimės, dalyvaus ir šio projekto įgyvendinime. Jie bus atsakingi už tą lygą, kurioje dalyvauja – ne tik už rezultatų surinkimą, ar jų paskelbimas, bet ir už visą eilę darbų: pradedant nuo rinkodaros, komunikacijos ir baigiant nuostatų, tvarkaraščių ruošimu“.

Tokiam veiklos modeliui posėdžiavę A lygos klubų atstovai pritarė beveik vienbalsiai.

„Normalu, kad klubai dalyvaujantys čempionate patys ir kuruoja jo pravedimą, užsiima rėmėjų paieška, finansų pritraukimu, ir po to pinigų skirstymu“, – sakė Panevėžio „Ekrano“ prezidentas Aušrys Labinas – „Manau, kad tai yra sveikintinas žingsnis ir reikia tikėtis, kad klubai aktyviai dalyvaus. Tai bus žingsnelis į priekį kuriant lygą su tokiais atributais, kokius turi visos geriausios pasaulio lygos.“

VMFD „Žalgiris“ vykdančioji direktorė Vilma Venslovaitienė pabrėžė ir kitus bendro klubų darbo privalumus.

„Praėjusio susitikimo metu suvokėme, kad turime labai daug bendrų dalykų, kuriuos sprendžiant kartu visiems būtų lengviau. Tai ir pirkimai, ir komunikacija, ir rėmėjų paieška, ir daugelis paprasčiausių ūkinių klausimų, kuriuos darant centralizuotai sutaupytume nemažai lėšų“, – vardino V. Venslovaitienė – „Be to, suvokėme, kad reikia susirūpinti ir mūsų lygos įvaizdžiu, bendrais darbo principais, kurie leistų sukurti rėmėjams patrauklų produktą“.

V. Venslovaitienės teigimu, pasiūlytas modelis, kuriam pritarė beveik visi klubai, šiuo metu yra pats geriausias siekiant išsiaiškinti klubų norus ir galimybes: „Atskira struktūra tai jau yra įmonė, kurią reikia išlaikyti, o čia viskas priklausys nuo aktyvaus klubų dalyvavimo, nes mūsų visų tikslas – populiarinti futbolą“.

Klaipėdos „Atlantas“ buvo linkęs pritarti LFF siūlymui atkurti Nacionalinės futbolo klubų asociacijos veiklą, kuri nutrūko prieš trejus metus. Tačiau didesnio palaikymo nesulaukė.

„NFKA yra atskiras organas, o mūsų klubų finansinės galimybės kol kas neleidžia išlaikyti žmonių, kurie vadovautų tokiai asociacijai, kurie ieškotų rėmėjų, dalyvautų kuriant tvarkaraščius, priimant drausmės sprendimus ir t.t. Manau šis tarpinis variantas su galimybe naudotis federacijos resursais yra tinkamas“, – komentavo A. Labinas.

Iki birželio 15 dienos, klubai turi apsispręsti dėl jų interesus atstovausiančio asmens delegavimo.

Numatyta, kad iki 2012 metų Klubų valdyba turi parengti veiklos, komunikacijos planus, numatyti rinkodaros produktus ir pradėti derybas su potencialiais rėmėjais, organizuoti centralizuotus pirkimus, sudaryti darbo grupes įvairių uždavinių įgyvendinimui.

Klubų susitikimo metu buvo nagrinėjamas ir dviejų A lygos komandų (FBK „Kaunas“ ir VMFD „Žalgiris“) sirgalių prašymas leisti rengti A lygos čempionato rungtynes nelicencijuotuose stadionuose. Dauguma klubų nepritarė šiam prašymui motyvuodami, jog supranta fanų susirūpinimą, tačiau mano, jog sąlygos visiems klubams turi būti vienodos. Susitikime, nors ir buvo kviesti, sirgalių atstovai nepasirodė.

Lietuvos futbolo federacijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: