Stock.xchng archyvo nuotr.

Senovinės ir naujos mašinos, vienaračiai, dviračiai, riedučiai, paspirtukai – tokiomis transporto priemonėmis į Rotušės aikštę šiandien vidurdienį suvažiavo abiturientai ir vyresniųjų klasių moksleiviai.

Čia vyko abiturientų transporto paroda, kurioje jaunuoliai demonstravo, kokiais būdais kasdien keliauja į mokyklą, o vasarą – poilsiauti ar susitikti su draugais.

“Prieš daugiau nei dvi savaites pasirašėme Sėkmės kelio sutartį, kuria sau pažadėjome sąmoningai elgtis kelyje. O dabar norime parodyti, kad taip ir darome, nesvarbu, ar keliaujame mašina, dviračiu ar paspirtuku”, – kalbėjo Gabrielius Satkauskas, Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentas.

Anot jo, tam, kad jaustumeis “kietas” ir stilingas, visai nebūtina vaidinti kelių erelio. “Vyresni vairuotojai mus gerbs, jeigu elgsimės atsakingai ir nekelsime pavojaus sau ar kitiems”, – sakė G. Satkauskas.

Parodos metu originaliausios transporto priemonės – vienaračio – savininkas Gytis buvo apdovanotas Susisiekimo ministerijos įsteigtu prizu – skaitmeniniu fotoaparatu.

Abiturientų transporto parodą moksleiviai surengė norėdami paminėti šiuo metu Susisiekimo ministerijos vykdomą iniciatyvą “Sėkmės kelias”. Visą liepos mėnesį, kai švenčiamos mokyklos baigimo šventės, jaunuoliai kviečiami internetu pasirašyti simbolinę Sėkmės kelio sutartį, kuria įsipareigoja atsargiai elgtis kelyje per išleistuves ir visą gyvenimą.

“Kelyje mus labiausiai saugo atidumas, atsakomybė už savo veiksmus. Juk taisyklės sukurtos ne tam, kad policija gaudytų pažeidėjus, o tam, kad užtikrintų mūsų pačių saugumą. Džiaugiuosi, kad jaunuoliai tai suvokia ir tikiuosi, kad savo entuziazmu jie užkrės ir kitus bendraamžius”, – sakė Vidmantas Pumputis, Susisiekimo ministerijos Saugaus eismo skyriaus vedėjas.

Sudarę sutartį su savo sąžine moksleiviai turi galimybę laimėti įvairių prizų – nuo pakvietimų į koncertus iki skrydžių į Europos miestus. Iki šiol sutartį jau pasirašė daugiau nei 1500 abiturientų, vyresniųjų klasių moksleivių ir kitų, pritariančių iniciatyvai.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: