“Altas IT” investuoja į KTU rengiamus specialistus

0
1
(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

„Altas IT“ įsipareigoja skirti KTU Telekomunikacijų ir elektronikos fakultetui „Mobotix“ vaizdo valdymo įrangą, įrengti modernią laboratoriją su demonstracine mokomąja medžiaga, o taip pat suteikti nemokamą galimybę universiteto dėstytojams dalyvauti mokymuose Vokietijoje. KTU savo ruožtu įsipareigoja įtraukti į studijų programą praktinius užsiėmimus, per kuriuos studentai bus mokomi dirbti su „Mobotix“ įranga. Numatoma, jog „Altas IT“ ir „Mobotix“ investicija į projektą sieks apie 50 000 litų.

Įmonės ir universiteto atstovai tiki, jog pradėtas bendradarbiavimas bus naudingas abiem pusėms: tai padės pagerinti studijų kokybę, išugdyti gerų, konkurencingų, su naujausiomis technologijomis gebančių dirbti specialistų, o taip pat supažindinti visuomenę su inovatyviais sprendimais, jų tikslingumu ir nauda.

Pasak „Altas IT“ direktoriaus Rolando Gudelio, vykdydama veiklą Lietuvoje jų įmonė naudojasi naujausiais ir pažangiausiais sprendimais bei technika; kita vertus, nuolat junta gerų specialistų stygių. „Ką tik baigę universitetą studentai dažniausiai nėra susipažinę su naujausiomis vaizdo apdorojimo technologijomis, nemoka su tokia įranga dirbti. Džiugu, jog nuo šiol galėsime pasidalyti sukauptomis žiniomis su KTU – juk tai didžiausią patirtį šalyje turinti technologinis universitetas. Taip pat viliamės, kad toks verslo ir mokslo bendradarbiavimo projektas bus pavyzdys ir kitoms įmonėms“, – teigė direktorius.

Šis bendradarbiavimas svarbus ir KTU akademinei bendruomenei. „Įrengus modernią laboratoriją studentai turės ne tik teorinę, bet ir praktinę galimybę išbandyti bei išmokti dirbti su pažangiausia technika; taip pat bus atnaujintos mokymo programos. Tikiu, kad tai duos realią naudą ir vaizdo stebėjimo srityje dirbančioms įmonėms: įdarbinant ką tik universitetą baigusius studentus nebereikės baimintis, jog šie neturi praktinių žinių“, – teigė KTU Telekomunikacijų ir elektronikos fakulteto dekanas Algimantas Valinevičius.

„Altas IT“ Telekomunikacijų ir elektronikos fakulteto Elektronikos inžinerijos katedrai kartu su demonstraciniu stendu skiria įvairių modelių „Mobotix“ kameras, tarnybinę stotį, komutavimo įrangą, atlieka sistemos įdiegimo ir paleidimo darbus, suteikia galimybė universiteto dėstytojams dalyvauti nemokamuose mokymuose Vokietijoje.


Apie UAB „Altas informacinės technologijos“

UAB „Altas informacinės technologijos“ („Altas IT“) priklauso verslo grupei „Altas“. Grupė „Altas“, įkurta 1992 m., šiandien yra viena iš automobilių apsaugos bei vaizdo stebėjimo sistemų diegimo lyderių Lietuvoje. „Altas IT“ išskirtinis veiklos bruožas – integruotų verslo sprendimų pateikimas, kuriais siekiama užtikrinti patogų verslo procesų stebėjimą, kontrolę ir lengvą prieigą prie informacijos. Įmonė siūlo sprendimus, susiejančius buhalterijos ir sandėlių valdymo sistemas su teikiamomis vaizdo valdymo, prekių ir transporto judėjimo sistemomis.

Bendrovė „Altas IT“ yra oficiali didelės raiškos skaitmeninių vaizdo apsaugos kamerų tiekėjos Europoje, Vokietijos įmonės „Mobotix AG“, atstovė. Kiti įmonės atstovaujami prekių ženklai: „SeeMe“, „EcoTlematics“, „Oskando“, „Keratronik“.

Apie Kauno technologijos universitetą

Kauno technologijos universiteto (KTU) istorinės šaknys glūdi Lietuvos universitete, kuris buvo įsteigtas 1922 m. vasario 16 d. Kaune Aukštųjų kursų pagrindu. Šiandien KTU yra vienas didžiausių technologinių universitetų Baltijos šalyse ir viena dinamiškiausių šalies aukštųjų mokyklų. 2010 m. liepos mėnesį paskelbtame 12 000 pasaulio universitetų reitinge (Webometrics Ranking of World Universities) KTU buvo įvertintas kaip labiausiai matomas interneto erdvėje Lietuvos universitetas.

KTU užima pirmaujančias, o dažnai ir lyderio pozicijas daugelyje mokslinių tyrimų ir studijų krypčių. Universitetas gerai žinomi pasauliui ultragarso, organinės chemijos, mechatronikos, sistemų diagnostikos, aplinkosaugos ir daugelio kitų krypčių mokslo laimėjimais. KTU sėkmingai vykdo Europos mokslo programų projektus, sutartis su užsienio firmomis, didžiuojasi glaudžiais ryšiais su Lietuvos pramone – universiteto mokslininkai atlieka 70 proc. visų šalies aukštųjų mokyklų verslui atliekamų tyrimų.

Universitete yra 13 fakultetų (su Panevėžio instituto fakultetais), kuriuos sudaro 74 katedros, 27 centrai, 5 institutai ir 16 mokslo laboratorijų. Nuo Universiteto įkūrimo 1922 m. iki 2010 m. KTU baigė per 125 000 absolventų, tarp kurių – daug žinomų mūsų šalyje verslo, politikos ir visuomenės lyderių.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here