Atskleisk Kauno miesto subtilumą ir grožį

0
1
(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Jaunimo iniciatyvinės grupės projektas „Kauno miesto metamorfozės” bendradarbiaujant su „Audiovizualinių studijų centru” kauniečius, mėgstančius fotografijos meną, rugpjūčio 22 dieną kviečia susipažinti su juostinės fotografijos ypatumais. Menininkų pleneras prasidės 12 valandą ir tęsis dvi dienas. Šiuo renginiu siekiama paskatinti visus Kaune gyvenančius fotografijos mėgėjus atskleisti savo talentą ir pasidalinti juo su visais, atskleidžiant Kauno miesto subtilumą ir grožį.

Pasak projekto „Kauno miesto metamorfozės” kolektyvo, pagrindinė šio renginio mintis yra ne tik įamžinti Kauno miestą fotografijose, tačiau ir atgaivinti bei supažindinti visus fotografijos meno mėgėjus, kurie pastaruoju metu dažniausiai fotografuoja skaitmeniniais fotoaparatais, su senąja juostine fotografija.

„Kaunas yra vienintelis miestas esantis dviejų didžiausių Lietuvos upių sankirtoje, turintis savitą gamtovaizdį, architektūrą bei gilią istoriją su senovės prieskoniu. Šie dalykai yra dažnai pamirštami net ir pačių kauniečių, todėl norime visą tai priminti ir parodyti Kauno vietas, kurias daugelis kauniečių arba užmiršo, arba išvis nėra matęs ir įamžinti tai „senamadišku” būdu – juostinio fotoaparato pagalba,” – teigia projekto kolektyvas.

„Nepaisant idėjos atgaivinti senąją fotografiją, renginyje yra laukiami visi fotografai, tiek tie, kurie fotografuoja skaitmeniniais, tiek juostiniais fotoaparatais. Iš mūsų pusės yra tik vienas prašymas – pašniukštinėkite tarp savo senų daiktų, manome, tikrai rasite seną ZENIT ar kitos firmos fotoaparatą, kurį galėsite išbandyti plenero metu,” – teigia projekto vadovas. Visi norintys dalyvauti šiame renginyje turėtų registruotis siųsdami elektroninį laišką su savo vardu, pavarde ir naudojamu fotoaparatu, adresu – kauno.metamorfozes@gmail.com.

Pirmąją renginio dieną 12 – 13 val. fotografijos dėstytojas Tomas Pabedinskas „Audiovizualinių studijų centre”, Daukšos g. 26-1, visus entuziastus supažindins su fotografijos istorija ir fotografavimo technika. Po įžanginės paskaitos kiekvienas dalyvis gaus po vieną 35 mm juostelę, kuri bus skirta įamžinti Kauno miestą taip, kaip jį mato kiekvienas fotografas. Kol fotoaparatai bus ruošiami darbui, vyks diskusija, kurios metu dalyviai turės galimybę išsiaiškinti jiems rūpimus klausimus.

Pasibaigus paruošos darbams, nuo 14 h, visas likęs dienos ir nakties laikas bus skirtas fotografuoti įvairias Kauno miestą. Iki rugpjūčio 23 dienos 14 h visi dalyviai turi atnešti foto juostas, kuriose yra įamžintas Kauno miestas, į „Audiovizualinių studijų centrą”, kur Jonas Petronis, dėstytojas ir fotografijos profesionalas, mokins nuotraukų ryškinimo paslapčių.

Jaunimo iniciatyvinės grupės projektas „Kauno miesto metamorfozės”, finansuojamas Europos Sąjungos programos „Veiklus jaunimas”, yra skirtas įpūsti Kauno miestui gyvybės, parodyti Kauno kultūrinę įvairovę ir suteikti galimybę jauniems žmonėms parodyti savo talentą. Laukiame visų „Audiovizualinių studijų centre” adresu – Daukšos g. 26-1 (už kavinės „Kunigaikščių menė” eiti į bromą esantį kairėje eiti pro duris ant kurių yra „Audiovizualinių studijų centro” logotipas ir lipti į antrą aukštą).

Plenero – „Kaunas fotografo akimis per 24 valandas” tvarkaraštis:

• Rugpjūčio 22 diena – nuo 12:00 iki 13:00 val. įžanginė paskaita apie fotografijos meną ir istoriją. Nuo 13:00 iki 14:00 val. diskusija bei fotoaparato paruošimas;

• Rugpjūčio 23 diena – 14:00 val. visi dalyviai renkasi „Audiovizualinių studijų centre”, atneša savo juosteles ir iki 15:00 val. mokosi ryškinti nuotraukas.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here