Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras, vykdant visuomenės sveikatos stebėseną išanalizavęs eismo įvykių statistiką, pastebi tendenciją, jog autoavarijų skaičius vis mažėja tiek Kaune, tiek Lietuvoje. Kaip pastebi Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistė Irmina Raudoniūtė, nepaisant automobilių gausos, skaudžių eismo įvykių pavyksta išvengti ir kasmet jų užregistruojama vis mažiau. Galbūt kyla vairavimo kultūra, vairuotojai atsakingesni ir atsargesni, saugodami savo ir kitų gyvybes.

Kaune 2008 metais įvyko 707 autoavarijos – tai 14 proc. visų Lietuvoje užfiksuotų eismo įvykių. Kaip bebūtų, nuo 2006 m. iki 2008 m. autoavarijų skaičius Kauno mieste vis mažėja. Tokios pačios tendencijos išlieka ir Kauno apskrityje bei Lietuvoje.

Pagal Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro išanalizuotus Lietuvos policijos eismo priežiūros tarnybos duomenis, per trejus paskutiniuosius metus žymiai sumažėjo autoavarijų skaičius tiek šalies mastu, tiek Kauno mieste. Žuvusių bei sužeistų žmonių skaičius taip pat turi tendenciją mažėti. Jei 2006 m. Kauno mieste įvyko 850 autoavarijų ir žuvo 27 žmonės, tai 2008 m. eismo įvykių užregistruota 16,8 proc. mažiau – 707, žuvo – 19 žmonių.

Kaune priskaičiuojama beveik pusantro tūkstančio gatvių. Pati ilgiausia ir judriausia yra Savanorių pr. Tai avaringiausia Kauno miesto gatvė (1 lentelė). 2008 m. čia įvyko 505 eismo įvykiai, buvo sužeisti 55 žmonės, vienas mirė. Pakankamai avaringi buvo ir Taikos, Pramonės, Krėvės prospektai. Iš viso Kaune 2008 m. avaringiausiose gatvėse žuvo 6 žmonės, iš jų pusė – Raudondvario plente.

Pagal Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro išanalizuotus Kauno miesto kelių policijos duomenis, 2008 m. Kauno mieste dažniausiai eismo įvykiai įvyko dėl pareigų pėstiesiems nevykdymo – 181 autoavarija (1 pav.). Saugaus atstumo ir greičio nesilaikymas ir reikalavimų duoti kelią nevykdymas 2008 m. „kainavo“ 295 eismo įvykius. Dalį įvykių lėmė eismo dalyvių girtumas: 2008 m. 15 autoavarijų, 2007 m. – 22. Vertinant eismo įvykių skaičiaus dinamiką pagal priežastis 2007 m. ir 2008 m., visur pastebima mažėjimo tendencija.

Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras išanalizavęs duomenis, pastebėjo tendenciją, kad daugiausiai autoavarijų 2008 m. įvyko darbo dienomis. Savaitgaliais avarijų užregistruojama maždaug dvigubai mažiau (po 63 šeštadienį ir sekmadienį) nei darbo dienomis, kai eismo įvykių kiekvieną dieną užregistruojama virš 100. Avaringiausia diena – penktadienis (134 avarijos).

Analizuojant paros valandas, kada įvyksta daugiausia eismo įvykių, akivaizdu, jog tai susiję su darbo ir poilsio ritmu. Avarijų dažnis 2008 m. Kauno mieste padidėjo tarp 7-8 val. ryto (79 eismo įvykiai), 12-13 val.(87 eismo įvykiai) ir daugiausiai eismo įvykių įvyko tarp 17 ir 18 val. (143 eismo įvykiai) – tai vadinamosios piko valandos, kai žmonės skuba į darbą, pietauti ar namo.

Kauno miesto savivaldybės Visuomenė sveikatos biuro išanalizuota eismo įvykių statistika turėtų padėti atkreipti dėmesį į tai, kaip mažinti avaringumą. Visų pirma, avaringiausiose vietose bei piko metu kiekvienam iš mūsų, tiek vairuotojui, tiek pėsčiajam, derėtų būti atidesniems ir atsargesniems. Antra, laikytis saugaus eismo taisyklių – jų pažeidimai gali kainuoti gyvybę.

Taip pat skaitykite: