AB „Autrolis“ administracija išplatino pranešimą, kuriame pripažįsta sudėtingą įmonės finansinę situaciją. Vien Mokesčių inspekcijai įmonė skolinga daugiau kaip du milijonus litų.

AB „Autrolis“ administracija daro viską, kad stabilizuotų sunkią įmonės padėtį. Du mėnesius buvo deramasi su Europos ir rekonstrukcijos banko vadovybe dėl paskolos, suteiktos už naujų troleibusų pirkimą, atidėjimą vieneriems metams.

Tai sudarytų apie 1,5 mln. litų papildomų lėšų kas ketvirtį. Tačiau gautas neigiamas banko atsakymas. Paskolos mokėjimo atidėjimas būtų labai pagerinęs įmonės piniginius srautus, atsiskaitymus su biudžetu ir su tiekėjais.

Taip pat yra kreiptasi į Kauno Valstybinės mokesčių inspekcijos vadovus dėl mokestinių įsipareigojimų, atsiradusių dėl pridėtinės vertės mokesčio padidėjimo nuo sausio 1d. nuo 5 iki 19 proc., o nuo rugsėjo – iki 21 proc. Šiai dienai mokestinė nepriemoka sudaro 2.2 mln. litų.

Nedelsiant sumokėjus mokestinę nepriemoką, finansinė būklė taptų kritine ir turėtumėme didelių sunkumų, vykdydami kitus savo finansinius įsipareigojimus. Mokestinės nepriemokos mokėjimo atidėjimas ar išdėstymas per ilgesnį laiką, suteiktų mums galimybę stabilizuoti savo finansinę būklę ir sumokėti mokestinę nepriemoką vėliau.

Esant sunkiai ekonominei situacijai, įsiskolino pagrindinis paslaugų pirkėjas – Kauno miesto savivaldybė, todėl pritrūko pinigų dengti savo įsipareigojimus. Pajamos už paslaugas susideda iš bilietų pardavimo, kompensacijos už suteiktas lengvatas keleiviams ir kompensacijos, kuri skiriama keleivių vežimo nuostoliams padengti.

Kompensacija, skirta nuostoliams padengti, mažėja proporcingai didėjant surinktoms pajamos, todėl bilietų kainų padidėjimai – 30 proc. nuo 2009 metų sausio 1 dienos ir 5 proc. nuo 2009 metų gegužės 1 dienos – padidino įplaukas už bilietų pardavimą apie 21 proc. bet sumažino gautiną kompensaciją nuostoliams padengti 70 proc. Padidėjus bilietų kainoms bei augant bedarbystei, sumažėjo parduodamų bilietų kiekis.

Mažinant biudžeto sąnaudas, perkamų kilometrų rida sumažėjo 11,2 proc. Palyginus su 2008 metais, bendrovės keleivių pervežimo pajamos sumažėjo apie 3 proc.

Padidėjus transporto paslaugų pridėtinės vertės tarifui, nuo 2009 metų sausio 1 dienos, įgijome papildomą prievolę 14 proc. nuo gautų pajamų mokėti mokesčio administratoriui, pabrango pagrindinės sąnaudos elektra 16 proc., šiluma – 57 proc. Sąnaudos, tenkančios pravažiuotam kilometrui, padidėjo apie 9 proc., palyginus su 2008 metais.

Nedelsiant sumokėjus mokestinę nepriemoką, finansinė įmonės būklė taptų kritine ir turėtumėme didelių sunkumų, vykdydami kitus finansinius įsipareigojimus. Mokestinės nepriemokos mokėjimo atidėjimas ar išdėstymas per ilgesnį laiką suteiktų galimybę stabilizuoti savo finansinę būklę ir sumokėti mokestinę nepriemoką vėliau.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: