(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Laisvės alėjoje įsikūrusios Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos pastato fasado rekonstrukcija artėja į pabaigą. Kauno miesto savivaldybė planuoja skirti papildomų lėšų remonto darbams.

Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas kartu su administracijos direktore Edita Gudišauskiene apsilankė bibliotekoje ir apžiūrėjo fasado rekonstrukcijos darbus.
„V. Kudirkos bibliotekos fasado rekonstrukcijai Savivaldybė iš biudžeto skyrė 20 tūkst. litų. Tačiau pastatas yra paveldo objektas, darbus reikia atlikti laikantis nustatytų reikalavimų, todėl paaiškėjo, kad visiems darbams atlikti reikės 60 tūkst. Savivaldybė ieškos papildomų lėšų. Gerai, kad pagrindiniai fasado remonto darbai iki šaltojo sezono bus atlikti. Bibliotekos – šviesos židinys, jas reikia puoselėti“, – sakė Kauno meras A. Kupčinskas.

„V. Kudirkos viešoji biblioteka yra viena seniausių savivaldybės viešųjų bibliotekų Lietuvoje. Džiaugiamės, kad pavyko išsiaiškinti visus Kultūros vertybių apsaugos departamento reikalavimus, paskelbti konkursą, parinkti rangovą ir pradėti rekonstrukcijos darbus, kurie turėtų būti baigti kito mėnesio pabaigoje. Po rekonstrukcijos pastatas vėl nušvis geltona ir pilka spalvomis“, – pasakojo V. Kudirkos viešosios bibliotekos direktorius Zenonas Vaškevičius.

Kauno miesto bibliotekos rekonstruojamos ne tik Savivaldybės lėšomis. Dalis jų gavo lėšų iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: