uncyclopedia.wikia.com archyvo nuotr.

Norėdamas visuomenei pristatyti naują savo įvaizdį, naujasis Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas (Kim Čen Unas) ėmėsi iki šiol neregėtų Šiaurės Korėjoje reformų.

Moterims leista mūvėti kelnes, avėti batus su platformomis ir puoštis auskarais, eiliniams žmonėms suteikta galimybė naudotis mobiliaisiais telefonais, skanauti anksčiau draustus patiekalus (pavyzdžiui picas, gruzdintas bulvytes ir mėsainius). Šalies vadovas taip pat daliai vaikų leido nemokai lankytis zoologijos soduose ir pramogų parkuose.

Jaunystėje baigęs mokslus Šveicarijoje, Šiaurės Korėjos vadovas ėmėsi įgyvendinti pačias pirmasias reformas. Valstybinis Šiaurės Korėjos transliuotojas birželį parodė filmuotą medžiagą iš linksmai nusiteikusio Kim Jong Uno apsilankymo „Mangyongdae“ pramogų parke. Parkas neseniai paskelbė iš Prancūzijos įsigijęs kelis naujus atrakcionus.

Isaaco Asimovo mokslinės fantastikos romane „Fondas” gana vykusiai aprašyta kaip žlunga uždari diktatoriški režimai, nors kiek pravėrę duris permainoms ateinančioms iš didžiųjų civilizacijų pusės. Jie įsileidžia šalies vidų nedidelį skaičių užsienieiškų produktų, šiek tiek sušvelnina atmosferą šalyje tam, kad galėtų jais naudotis, o paskui užsimano daugiau.

Jei diktatorius nors kiek sumažina įtampą, įsileidžia naujovių – kelio atgal nėra. Analogija su M.Gorbačiovu ir Sovietų Sąjunga kiek šlubuoja, tačiau taip yra todėl, kad kol kas praėjo labai neilgas laiko tarpas, bet panašu, kad reikalai juda reikiama vakarams kryptimi. Be to, atrodo, kad Kim Jong Unas nori patikti saviškiams, skirtingai nuo jo tėvo, kuris per visą savo ilgą ir žiaurų valdymo laikotarpį į Šiaurės Korėjos gyventojus kreipėsi tik kartą.

Belieka viltis, kad skirtumai tarp Kim Jong Uno pasirodys esminiai. Uždaros ekosistemos gali gyvuoti pakankamai ilgai, bet įleidus į jų vidų šiek tiek gaivaus oro pokyčiai tampa nebeišvengiami.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: