(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Šiandien, birželio 26 d. vienoje seniausių Lietuvos totorių gyvenviečių Raižiuose (Alytaus r.) bus atidengtas paminklas kunigaikščiui Vytautui Didžiajam ir 600-osioms Žalgirio mūšio metinėms atminti, taip įprasminant bendrą lietuvių ir totorių istoriją.

Paminklo atidengimo ceremonijoje dalyvaus Europarlamento narys Vytautas Landsbergis, krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas, LR Seimo nariai ir Vyriausybės atstovai, Lietuvoje akredituoti diplomatai, Alytaus rajono ir miesto savivaldybių atstovai, totorių bendruomenių atstovai iš Lietuvos, Lenkijos, Krymo, Tatarstano, Baltarusijos ir Latvijos ir kiti svečiai. Renginyje taip pat dalyvaus Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų orkestras.

Pasak renginio organizatorių, paminklo Vytautui Didžiajam Raižiuose autorius skulptorius Jonas Jagėla Vytauto Didžiojo – iškilaus valdovo ir Lietuvos totorių globėjo – atminimo įamžinimą stengėsi perteikti simbolių ir ženklų kalba: į vieną skulptūrinę visumą sujungęs lietuviškus Gediminaičių stulpus ir tautinį totorių simbolį tamga. Paminklo pastatymu nuo 2007 metų rūpinosi Lietuvos totorių bendruomenių sąjunga.

Renginio metu iš istorinės XVIII a. patrankos bus iššautos trys salvės: „Už Žalgirio mūšio 600-ąsias metines”, „Už Tėvynę Lietuvą”, „Už lietuvių ir totorių draugystę bei bendrą istoriją”.

Vytauto Didžiojo ir Žalgirio mūšio 600-ųjų metinių paminklo atidengimo iškilmių Raižiuose programa:

12.00 val. Iškilmingas paminklo atidengimas

13.00 val. Saulės laikrodžių pristatymas

13.20 val. Pamaldos mečetėje

14.00 val. Koncertas „Istoriją kuriame kartu”

LR Krašto apsaugos ministerijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: