(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Trečiadienį Kauno miesto savivaldybės tarybos Kolegijos tarybos nariai pritarė, kad iš administracijos direktoriaus rezervo fondo būtų skirta iki 70 tūkst. litų parengti galimybių studijai, kuri turėtų pateikti duomenis apie bendrovių „Kauno autobusai“ ir „Autrolis“ galimo sujungimo ekonominį ir finansinį pagrįstumą.

Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB) abiem Kauno visuomeninio transporto įmonėms yra suteikęs paskolas naujiems autobusams ir troleibusams įsigyti. Kauno miesto savivaldybė svarsto idėją sujungti „Autrolį“ ir „Kauno autobusus“, taip optimizuojant bendrovių veiklą.
Miesto savivaldybei nutarus šias įmones jungti, tam būtų reikalingas ERPB sutikimas. Todėl reikalinga atlikti galimybių studiją, kuri atsakytų į visus klausimus dėl galimo įmonių sujungimo.

Meras Andrius Kupčinskas pabrėžė, kad siekiant sumažinti savivaldybei priklausančių transporto įmonių veiklos sąnaudas, reikia optimizuoti kompanijų veiklą. „Būtina ieškoti būdų, kaip efektyvinti įmonių veiklą. Galimas dviejų savivaldybės transporto įmonių sujungimas padėtų taupyti lėšas, vykdant bendrus įrangos ar paslaugų pirkimus, mažinant administracines išlaidas“, – kalbėjo meras A. Kupčinskas.

Miesto vadovas tai pat pažymėjo, kad daugelyje Vakarų Europos miestų visuomeninio transporto kompanijų veikla nėra išskaidoma kaip Kaune.

2006 metais ERPB dešimčiai metų suteikė 10 mln. eurų paskolą, už kurią buvo nupirkti 55 nauji autobusai „Solaris Urbino 12“. 2007 metais už 15 mln. eurų paskolą buvo nupirkti 42 nauji troleibusai. Įmonė „Kauno autobusai“ ERPB jau išmokėjo 4,1 mln. eurų, iki 2014 metų liko gražinti 5,9 mln. eurų. AB „Autrolis“ paskola turi grąžinti iki 2016 metų.

Praėjusį mėnesį ERPB sutiko atidėti mokėjimus (tris ketvirtines įmokas) UAB „Kauno autobusai“ visai sumai po 294 tūkst. eurų iki kitų metų birželio mėn. bei nesindikuotą paskolos dalį AB „Autrolis“ tam pačiam terminui ir sumai.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: