Tomas Laurušas

Taline (Estija) savaitgalį pasibaigusiuose Europos greitųjų ir žaibo šachmatų čempionatuose Lietuvos atstovai iškovojo gausybę medalių.

Greitųjų šachmatų jaunimo (iki 18 metų) čempionate triumfavo tarptautinis meistras Tomas Laurušas (2444), surinkęs 7 taškus iš 8 galimų. Ketvirtoje vietoje liko Andrius Brazdžionis (5 iš 8).

Jaunių (iki 16 m.) greitųjų šachmatų čempionate Titas Stremavičius (2336) užėmė antrają vietą (6,5 iš 9). Šis žaidėjas užėmė antrąją vietą ir žaibo (po 5 minutes) turnyre (7 iš 9). Tiesa, pastarajame turnyre jis dalyvavo vyresnių vaikinų grupėje (iki 18 metų).

Organizatorių surengtame superfinale dalyvavo geriausiai pasirodę šachmatininkai. Po atkaklios kovos finale susitiko du Lietuvos atstovai T.Stremavičius ir T.Laurušas. Po papildomos trečios partijos pergalę rezultatu 2:1 ir dar vieną taurę iškovojo T.Laurušas.

Komandiniame greitųjų šachmatų čempionate Lietuvos rinktinė laimėjo bronzą, į priekį praleidusi Rusijos ir Estijos rinktines.