(c) Krs.lt archyvo nuotr.

Garliavos sporto ir sveikatingumo kompleksas bus atidarytas balandžio 8 dieną. Tokį pažadą surengtoje spaudos konferencijoje sporto visuomenei ir Garliavos ir rajono bendruomenei davė ne tik Kauno rajono savivaldybės vadovai, bet ir objektą statanti bendrovė. UAB ,,Rūdupis“ generalinis direktorius Naglis Jaruševičius teigė, kad Kauno rajono arena iš kitų Lietuvoje išsiskirs universalumu, nes pritaikyta daugeliui sporto šakų. ,,Solidumo objektui duoda ir tai, kad tribūnos – monolitinės“, – sakė N. Jaruševičius.

Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas pabrėžė, kad Garliavos sporto ir sveikatingumo kompleksas statomas savivaldybės lėšomis. Praėjusiais metais objektui statyti iš Valstybės investicijų programos gauta 0,75 mln. Lt, šiems metams skirta 0,9 mln. Lt. Vasario 1 dieną jau buvo atlikta darbų už 10,5 mln. Lt, iki kovo 1 dienos bus įsisavintas dar vienas milijonas litų.

,,Nors statybų rinka šiuo metu jau atsigauna, atsiskaitymas laiku už atliktus darbus – dar gana retas dalykas. Kauno rajono savivaldybė – išimtis, net ir sunkmečiu finansavimas nevėlavo“, – sakė UAB ,,Rūdupis“ generalinis direktorius. Projektuotojams atstovavęs Lukas Dimavičius pasidžiaugė, kad už kaip kompensaciją už atimtą krepšinio aikštelę Garliavos Jonučių vidurinės mokyklos moksleiviai turės galimybę sportuoti baigiame statyti objekte.

Garliavos sporto ir sveikatingumo komplekso projekto vertė 15,8 mln. Lt. Statant objektą paklota 3,1 kilometro vamzdynų – jie uždengtų visą Vytauto gatvę Garliavoje, panaudota 800 kubinių metrų gelžbetonio ir betono gaminių – to užtektų Darbininkų gatvei, kurios ilgis 1,3 kilometro, o 0,7 kilometro Gėlių gatvė galėtų būti stiklinė- sumontuota 380 kvadratinių metrų stiklo paketų.

2007 metais, išanalizavusi sporto mokyklos problemas ir trūkumus, Kauno rajono savivaldybės vadovybė nusprendė, jog reikalingas naujas sporto ir sveikatingumo kompleksas. Jį statyti nuspręsta Garliavoje, šalia Garliavos Jonučių vidurinės mokyklos. Buvo parengtas projektas. 2007 metais gegužės 31 d. Kauno rajono savivaldybės taryba nusprendė teikti jį Valstybės investicijų programai, 20 procentų projekto vertės finansuojant iš savivaldybės biudžeto.

2008 metais pradėti projektavimo darbai. Pirminio projekto vertė –20,5 mln. Lt. Spalio 9 dieną kapsulės padėjimu pamatuose paženklinta Garliavos sporto ir sveikatingumo komplekso darbų pradžia. Statyboms parengtame sklype iškilmingai atidengtas stendas. Aktą, adresuotas ateities kartoms patvirtintas parašais ir įdėtas į kapsulę. Ją, prieš įmūrijant į būsimojo komplekso pamatus, pašventino Garliavos klebonas Kęstutis Vosylius.

2009 metais projektas patikslintas, ir atsižvelgiant į statybos darbų kainų kritimą, projekto vertė sumažinta iki 15,8 mln. Lt. 3494 kv. m pastate nuspręsta įrengti pagrindinę, bokso, treniruoklių, stalo teniso sales, VIP ir įprastą tribūną, administracijos, teisėjų delegatų, apsaugos darbuotojų, inžinerines, trenerių persirengimo patalpas, medicinos kabinetą, poilsio bei pasitarimų kambarius, sporto inventoriaus sandėlį.

2009 metų lapkritį pradėti Garliavos sporto ir sveikatingumo komplekso statybos darbai. Konkursą laimėjusi UAB ,,Rūdupis“ paklojo požeminius tinklus. 2010 metų pradžioje sumontuoti pamatai ir kolonos. Tų pačių metų rugsėjį išryškėjo bendras objekto vaizdas.

Pagrindinėje salėje bus galima rengti tarptautines krepšinio, rankinio ir tinklinio varžybas, kurias stebėti galės 1300 žiūrovų. Kultūriniuose renginiuose bus laukiama iki 1800 žiūrovų, bus galima rengti įvairiausius koncertus, šokių konkursus, festivalius ir pan. Prie komplekso bus 114 automobilių stovėjimo vietų.

Svarbiausi Garliavos sporto ir sveikatingumo komplekso statybos tikslai yra: pagerinti komplekse sportuojančių vaikų sportavimo ir darbuotojų darbo sąlygas; plėsti paslaugas vietos bendruomenei;
skatinti vaikų užimtumą ir sudaryti sąlygas papildomo ugdymo veiklai; sudaryti galimybes sportuoti ir rengti sporto varžybas žmonėms su negalia, užtikrinti Garliavos Jonučių vidurinės mokyklos moksleivių kūno kultūros pamokas.

Įgyvendinus komplekso pastato statybos projektą, Kauno rajono sporto mokykla turės savo sporto bazę, kurioje organizuos savo veiklą, galimybę plėsti bei gerinti paslaugų kokybę. Padidės komplekso patrauklumas, kadangi užsiėmimai vyks vienoje vietoje, sportininkams nereikės naudotis mokyklų sporto salėmis ir nuomoti kitų patalpų.

Kauno rajono savivaldybės informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: