(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Kauno visuomenės sveikatos centras informuoja, kad gripo epidemija, gana anksti apėmusi visą Lietuvą ir Kauną, nesutrukdė gyventojams skiepytis sezonine gripo vakcina.

Gripo epidemija pamažu traukiasi iš Kauno, kurį valdo jau trečią savaitę. 49-ąją metų savaitę sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) Kauno mieste sumažėjo iki 134,5 atvejo 10 000 gyventojų per savaitę, o Kauno rajone iki 108,8 atvejų. Tikėtina, kad per šią ar kitą savaitę sergamumas sumažės tiek, kad bus galima paskelbti epidemijos pabaigą. Prognozuojama, kad sumažėjus sergamumui naujojo tipo gripo viruso sukeltomis ligomis, padidės sergamumas sezoniniu gripu.

Tinkamai pasiruošti artėjančiai sezoninio gripo bangai – pasiskiepyti sezonine gripo vakcina – dar ne vėlu, nes dažniausiai sezoninio gripo epidemijos registruojamos vasario – kovo mėnesiais. Juo labiau, kad asmens sveikatos priežiūros įstaigos dar turi nepanaudotos šios vakcinos. Esant reikalui, įstaigos, kurios dar nepanaudojo visos valstybės lėšomis įsigytos sezoninės gripo vakcinos skirtos rizikos grupių asmenų skiepijimui, galės ją pasidalinti su kitomis, jau pabaigusiomis šias atsargas. Šiuo klausimu derėtų kreiptis į Kauno visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės skyrių, kurio specialistai padės įstaigoms sužinoti, kuriose gydymo įstaigose vakcinos dar likę, o kur jos trūksta.

Susumavus asmens sveikatos priežiūros įstaigų pateiktas ataskaitas apie panaudotą sezoninę gripo vakciną, matome, kad šiuo metu Kauno apskrityje yra panaudota 89 proc. valstybės lėšomis įsigytos sezoninės gripo vakcinos. Savo teise, pasiskiepyti valstybės lėšomis, jau pasinaudojo 24,5 tūkstančio Kauno apskrities gyventojų. 3 tūkstančiai vakcinos dozių dar laukia savo eilės.

Primename, kad valstybės lėšomis įgyta sezonine gripo vakcina skiepijami šių rizikos grupių asmenys:
* 65 m. amžiaus ir vyresni;
* asmenys, sergantys lėtinėmis ligomis;
* socialinių globos įstaigų gyventojai;
* sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai.

Dėl skiepų sezonine gripo vakcina rekomenduojama kreiptis į savo šeimos gydytoją. Net ir sumažėjus sergamumui gripu ir ŪVKTI, rekomenduojama neprarasti budrumo ir visomis galimomis profilaktikos priemonėmis saugoti savo sveikatą.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: