„Baltos Varnos”. ELTA Juliaus Kalinsko nuotr.

Iš mažo Zarasų miestelio kilusios sesės dvynės Milda Andrijauskaitė-Bakanauskienė ir Teresė Andrijauskaitė – unikaliais vokalais išsiskiriančios merginos, kurios, nepaisant to, kad visą savo laiką praleisdavo kartu: tiek mokyklos suole, tiek kitose veiklose, nusprendė kartu su drauge įkurti grupę „Baltos varnos“. Grupę dažnai galima pamatyti įvairiuose dainuojamosios poezijos festivaliuose.

Sesės augo menininkų šeimoje, jos yra lietuviškos kantri muzikos grupės „Sadūnai“ lyderio Gintaro Andrijausko dukros, o jų mama – siuvėja, tautodailininkė. Taigi, pažvelgus į tai, galima suprasti, jog muzikavimo bei meno šiuose namuose niekada netrūko, jos ne tik dainuoja ir kuria muziką, tačiau yra įvaldžiusios ir daugybė instrumentų.  Merginos kartu laiką leido ne tik namuose, mokykloje ir po jos, tačiau, tuo pačiu kelio ėjo ir po jos baigimo. Sesės kartu Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje studijavo etnomuzikologiją. Nors atlikėjos yra itin panašios savo išvaizdą, tačiau, jų charakteriai labai skirtingi.

„Baltos Varnos”. ELTA Juliaus Kalinsko nuotr.

Muzikos merginos mokėsi pas muzikos mokytoją Gražvydą Gasparavičių, kuris skatino merginas koncertuoti. Muzikinis merginų grupės kelias prasidėjo dar mokyklos suole, kai sesės kartu su savo drauge Raminta Razmaite, paskatintos muzikos mokytojo įkūrė grupę, kuri pradžioje vadinosi „Kampas“. Tačiau, merginos sužinojo, kad grupė tokiu pavadinimu jau egzistuoja ir nusprendė jį pakeisti į „Baltos varnos“. Tikslios istorijos, kaip gimė būtent toks grupės pavadinimas, merginos nepamena, tačiau, tai laiko savo unikalumo pabrėžimu, nes pasakymas „balta varna“ – metaforiškai apibūdina nuo žmonių grupės kažkuo išsiskiriančius individus.

Būtent išskirtinumas ir unikalumas yra tai, kas labiausiai žavi šios muzikos grupės gerbėjus. Kaip teigia pačios atlikėjos, konkretaus muzikos stiliaus „Baltos varnos“ neturi – ši merginų grupė yra labai įvairi ir groja viską nuo folko iki dainuojamosios poezijos.

„Baltos Varnos”. ELTA Juliaus Kalinsko nuotr.

„Baltos varnos“ tapo septintosiomis Lietuvos bardo Sauliaus Mykolaičio vardo premijos laimėtojomis. Šį apdovanojimą jos pelnė 2013-iais metai, kai grupėje kartu koncertuodavo ir R. Razmaraitė. 2011 metų balandžio 30 dieną įsikūrusi artimų draugių grupė prieš tai kartu muzikavo penkerius metus, tačiau niekada nesivadino grupe. Vėliau viena iš grupės narių – R. Razmaraitė išvyko studijuoti fotografijos į Londoną ir paliko grupę, tačiau, prie jos prisijungė būgnininkas Tomas Urbonavičius, smuikininkas Tadas Dešukas, taip pat grupėje yra ir Mildos vyras, kuris atlieka bosinės gitaros partiją – Julius Bakanauskas, jis taip pat yra grupės vadybininkas.

2018 metų gruodį abi sesės pasirodė didžiosiose Lietuvos arenose, miuzikle „Eglė – žalčių karalienė“, kuriame atliko laimių vaidmenis. Ilgą laiką merginos galvojo, jog televizija nėra skirta joms ir tai per daug komerciška ir atima iš meno laisvę, tačiau, galiausiai jos sudalyvavo keliuose projektuose ir neatmeta galimybės televizijoje pasirodyti vis dažniau. Grupė „Baltos varnos“, 2020 metais, dalyvavo „Eurovizijos“ atrankoje, kurioje bandė žmones užburti su lietuvių kalba bei daina „Namų dvasia“. Taip pat dalyvavo projekte „Du balsai – viena širdis“, o 2021 metais dalyvavo projekte „Dainuok su manimi“, kurį žiūrovių bei komisijos nuosprendžiu, kartu su Rusne ir laimėjo. O viena iš grupės narių – Milda Andrijauskaitė-Bakanauskienė dalyvavo projekte „Muzikinė kaukė“.

Po daugelio metų merginos nusprendė, kad jos nori koncertuoti ne tik kartu, bet ir atskirai. Pirmoji žingsnį link solinės karjeros žengė Milda. Dar šių metu pradžioje viena iš sesių pristatė savo pirmąjį solinį kūrinį „Mylima vieniša“, pasivadinusi – Milda Maimo. Kaip pati atlikėja teigia, sceninis pseudonimas „Maimo“ – dviejų jos mėgstamų skandinaviškų vardų– Aino ir Maino, mišinys. Debiutinės dainos vaizdo klipas buvo filmuojamas Kauno rajone esančiame Babtyno dvare. Tačiau, tai, kad Milda pradėjo ir savo solinę karjerą, nereiškia, kad grupė „Baltos varnos“ nutraukia savo veiklą, sesės ir toliau koncertuos kartu. Ne tik Milda, bet Teresė ruošiasi išleisti savo solines dainas.

Grupė „Baltos varnos“ šiuo metu yra išleidusi tris albumus: 2017 metais išleido pirmąjį, debiutinį savo albumą „Dar nedaviau tau vardo“, 2019 metais su styginių kvartetu – plokštelę „Virsmas“ ir 2021 metais išleido naujausia studijinį albumą „Kuždesiai“, kurį sudaro dešimt naujų kūrinių. Apie naujausią savo albumą atlikėjos teigia: „Pusė albumo dainų yra stipriausios mūsų anksčiau sukurtos dainos, čia suskambusios visiškai naujai, o kita pusė – nauji ir iki šiol koncertuose negirdėti kūriniai, kurių skambesys praturtintas elektroninės muzikos garsais.“

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: