Pexels.com archyvo nuotr.

Internetas – neatsiejama mūsų gyvenimo dalis, o dauguma mūsų kasdienių veiksmų jau seniai persikėlė į internetines erdves. Kaip internetas palengvina buitį ir kaip naudodamiesi internetu galime sutaupyti?

1. Internetinėse parduotuvėse parduodamos prekės dažnai kainuoja pigiau nei fizinėse parduotuvėse. Ir, kaip nekeista, išleisime mažiau netgi įskaičiavus pristatymo išlaidas. Argi ne puiku, kai tereikia paspausti porą „mygtukų“ ir prekės bus pristatytos tiesiai į jūsų namus?

Kelios gudrybės, kad apsipirkimas internetinėse parduotuvėse būtų dar smagesnis ir ekonomiškesnis:

  • Tapkite registruotu elektroninės parduotuvės pirkėju. Ne tik nereiks kas kartą pildyti adresų laukelių ir mokėjimo (pasirinktinai) duomenų. Pirmą kartą perkant ar registruojantis galite gauti nuolaidą, o vėliau – sulaukti dar daugiau gerų pasiūlymų.
  • Pirkti labiau apsimoka toje parduotuvėje, kurioje prekiaujama įvairių prekių ženklų daiktais nei toje, kuri yra tik vienos firmos atstovė.
  • Permokėti už prekių pristatymą šiais laikais būtų tiesiog keista. Daugelis parduotuvių pirkinius pristato nemokamai arba nurodo, kokią sumą reikia išleisti, kad už pristatymą nereiktų mokėti.
  • Pirkite urmu. Perkant kelis vienodus daiktus vienos prekės kaina dažnai būna mažesnė. Ką galima pirkti urmu? Higienos priemones, kanceliarines prekes, kojines ir pan. Puikus pasiūlymas, kuriuo susidomės didelė šeima arba tiesiog draugiška kompanija, juk pirkti galima ir kooperuojantis su draugais, ar ne?
  • Taip pat nebloga mintis pirkti kartu su visiškai nepažįstamais žmonėmis. Taip „pasidalinamos“ pristatymo išlaidos ar pasinaudojama asmeniniu pasiūlymu. Bendraminčių pirkti kartu žmonės ieško forumuose ar Facebook’o grupėse.
  • Tapę registruotu mėgstamų internetinių parduotuvių pirkėju greit pastebėsite nuolaidų sezoniškumą, specialias nuolaidas taikomas tam tikrų grupių prekėms ar savaitgalio kainų pasiūlymus. Tokie pasiūlymai taikomi ne vien drabužiams. Pavyzdžiui, „ Gintarinės vaistinės“ svetainėje vieną savaitės dieną taikomos nuolaidos papildams, kitą – higienos prekėms ir pan.
  • Nuolaidų kodai. Ypač pravartu perkant užsienio parduotuvėse. Nepatingėkite paieškoti „veikiančių“ kodų.

2. Net neišėjus iš namų galima palyginti norimos įsigyti prekės kainą. Internete rasite ne tik kiek kainuoja daiktas skirtingose Lietuvos parduotuvėse, bet ir kitų pasaulio šalių pardavėjų kainas.

3. Pirkti galima ne tik naujus daiktus. Puiki galimybė rasti nebrangių, naudotų, o gal net neišpakuotų ir su etiketėmis dalykėlių. Norite įsigyti ir ieškote konkretaus daikto? Skelbkitės internete ir laukite pasiūlymų.

4. Internete galite ne tik sutaupyti, bet ir uždirbti. Rašykite skelbimus internetinėse svetainėse ar grupėse ir parduokite, mainykite, dovanokite nenaudojamus ir nereikalingus daiktus.

5. Internetu galima pirkti ne tik daiktus, bet ir paslaugas. Pavyzdžiui, privalomąjį automobilio draudimą. Ir, kas svarbiausia, pasinaudoję skaičiuokle gausite net kelių bendrovių pasiūlymus ir išsirinksite jums priimtiniausią variantą.

6. Internetu galite tvarkyti savo finansinius reikalus. Prisijungę prie savo banko sąskaitos galite sumokėti mokesčius, užsisakyti kredito bei debeto mokėjimo korteles ne tik sau, bet ir nepilnamečiams savo šeimos nariams, o jei nusprendėte „įdarbinti“ pinigus, galite juos investuoti net nepakilę nuo kėdės.

7. Teikti paraišką finansavimui. Prireikė papildomų lėšų ir nusprendėte pasiskolinti? Palyginti paskolas internetu teikiančias įmones ir jų pasiūlymus labai paprasta – yra svetainių, kuriose iškart matysite keliolikos bendrovių sąrašą ir jų skolinamų sumų dydžius, palūkanų normas bei vartotojų atsiliepimus.

8. Keliauti tapo dar paprasčiau. Jau seniai neliko eilių prie autobusų ir geležinkelio kasų, kai žmonės stovėdavo vien tam, kad įsigytų išankstinius bilietus. Dabar autobusų ir geležinkelio bilietai parduodami internetu, o jei kelionę tektų atšaukti, pinigai bus grąžinti. Patogu ir jokios rizikos. Planuojate kelionę lėktuvu? Geriausi skrydžių bilietų pasiūlymai pagal pasirinktą datą pasirodys ekrane vos spėjus suvesti duomenis.

9. Internete galima rasti „darbuotojų“. Turime omeny savo paslaugas internete siūlančius asmenis. Jums į pagalbą ateis ir vertėjai, ir sąmatininkai, ir dizaino specialistai.

10. Galų gale, internete slypi neišsenkantys žinių ir patarimų klodai. Užuot pirkę ir vartę žinynus bei gaišę laiką galite tiesiogiai klausti specialisto patarimo. Ir visai nesvarbu, domina sodininkystės rūpesčiai, reikia teisininko ar finansų eksperto patarimo.

Užsakymo Nr. KMC200082

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: