Reguliuojamo aukščio stalai. AB „Telia Lietuva“, fotogr.: Vaidotas Darulis.

Ergonomikos ir sporto medicinos ekspertai 60 proc. darbo laiko biure rekomenduoja sėdėti, 30 – stovėti, o likusius 10 proc. – aktyviai judėti. Kiti pateikia kiek kitokias proporcijas: 50:25:25. Tačiau akivaizdu – darbo dieną būtina taisyklingai sėdėti, dalį laiko pastovėti ir aktyviai pajudėti.

Nuolat keisti padėtį – nuo sėdimos prie stovimos, ir atvirkščiai – leidžia šiuolaikiškuose biuruose vis labiau populiarėjantys reguliuojamo aukščio stalai. Jie pradėti kurti Skandinavijoje, todėl šiandien apie 80 proc. darbo stalų Norvegijoje, Švedijoje bei Danijoje yra reguliuojamo aukščio. Lietuvoje šie stalai taip pat greitai populiarėja, pakeisdami įprastas darbo vietas.

Investicija į reguliuojamo aukščio stalus atsiperka, nes:

  • Darbuotojai gali išvengti nugaros skausmo, sąnarių sąstingio, galūnių tirpimo ir kitų sveikatos problemų;

  • Didėja darbuotojų našumas, motyvacija, jiems lengviau susikaupti;

  • Sumažėja pertraukėlių, kurių metu darbuotojai eina pasivaikščioti, pasimankštinti.

Tačiau tik 1 iš 3 lietuvių žino, kad tokių baldų apskritai yra, kokią naudą teikia reguliuojamo aukščio stalai ir kaip jais naudotis. Tad toliau aptarsime svarbiausias stovimų stalų savybes ir funkcijas.

1. Reguliuojamo aukščio stalo elektroninis mechanizmas

Pirmieji rinkoje atsiradę tokio tipo stalai buvo reguliuojami varžtais ir sraigtais, po to sukurti hidraulinį mechanizmą turintys stalai, kol galiausiai juos išstūmė valdomi elektriniu būdu stovimi stalai. Norint susireguliuoti reikiamą aukštį, tiesiog reikia paspausti mygtuką. Elektriniai stalai pakeliami ir nuleidžiami kur kas lengviau ir tolygiau, negu valdomi rankiniu būdu, todėl ant stalo esantys daiktai nenukris bei nepasislinks.

Taip pat visi laidai ir valdymo mechanizmai integruojami į stalo korpusą – kruopščiai paslepiami, todėl vartotojams nekelia jokio pavojaus.

2. Pakeliami stalai ir išmanumas

Daugelis reguliuojamo aukščio stalų gali būti susiejami su išmaniosiomis programėlėmis, kurios siunčia pranešimus, kad laikas pakeisti padėtį. Galima nustatyti, kad po tam tikro laiko (60 ar 90 min.) stalviršis automatiškai pakiltų: kurį laiką tenka dirbti atsistojus. Po to pakeliami stalai vėl grįžta į pirminę padėtį ir darbuotojas vėl gali dirbti sėdėdamas.

Programėlė „atsimena“ informaciją: vieną kartą joje nustačius reikiamą stovimo stalo aukštį, kitą kartą nustatymų nebereikės konfigūruoti iš naujo. Kiekvienas darbuotojas stalo aukštį gali susireguliuoti individualiai pagal savo ūgį.

3. Reguliuojamo aukščio biuro stalai ir universalumas

Reguliuojamo aukščio biuro stalai lengvai pritaikomi prie skirtingos aplinkos ir poreikių. Vieną dieną įmonės biuras gali tapti privačia darbuotojų erdve, kitą – posėdžių kambariu, o dar po kurio laiko – bendradarbystės erdve (angl. co-working space).

Pakeliami stalai labai patogūs, jei kai kurie jūsų darbuotojai biure dirba tik po pusę dienos, tik vakarais ir t. t., taip pat atlieka skirtingus darbus – tarkime, vieni dirba kompiuteriu, kiti skambina klientams.

„Narbutas“ gamina skirtingo dizaino stalus, kuriuos lengva pritaikyti prie bet kokio tipo biuro interjero. Galima rinktis variantą su integruotomis akustinėmis pertvaromis, padedančiomis darbuotojams susikaupti ir suteikiančiomis daugiau privatumo.

Reguliuojamo aukščio stalai. UAB „Yara Lietuva“, fotogr.: Jevgenija Žuk, STRUCTUM žurnalas.

4. Stovimai stalai: patvarios, ekologiškos medžiagos

Kiekvienas biuro baldas naudojamas intensyviai, todėl net ir po daugybės eksploatavimo metų turi atrodyti kaip naujas. „Narbuto“ ergonomiški stovimi stalai gaminami laikantis aukštų kokybės standartų ir yra itin patvarūs.

Gaminant stalus medžiagos kruopščiai atrenkamos: net ir pačius šiuolaikiškiausius, išmaniausius baldus galima pagaminti naudojant ekologišką žaliavą. Dažniausiai stalų karkasui naudojamos medžiagos – nerūdijantis plienas ar aliuminis.

5. Stovimo stalo funkcija, padedanti išvengti kliūčių

„Narbutas“ reguliuojamo aukščio stalo kojos turi specialų integruotą jutiklį, leidžiantį išvengti kliūčių, tad naudodamiesi stalu neapgadinsite darbo kėdės ar spintelės po stalu ir nepatirsite nuostolių.

Ši funkcija taip pat pravers, jei stalą naudosite namuose ir po juo netikėtai palįs vaikas ar šuo, o gal netyčia paliksite aukštą kėdę.

Stovimas stalas – universaliausias pasirinkimas, bet vis dėlto juos rekomenduojama naudoti erdvesnėse patalpose: tik tuomet galėsite maksimaliai išnaudoti privalumus, kuriuos teikia reguliuojamo aukščio stalai.

Užsakymo Nr. KMC200033

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: