Begalinė puodų įvairovė: kokius rinktis namams?

Paskelbė: KaunoZinios.lt redakcija Data: 2019-03-06 03:22

Spausdinti | Komentarai

Organizatorių archyvo nuotr.

Jeigu turite blogai važiuojantį automobilį, turbūt sutiksite, jog į kelią išriedėti juo nėra pats didžiausias malonumas. Analogiška situacija gali būti ir virtuvėje: prasti indai bei įranga maisto gaminimą veikiau pavers ne malonumu, o kančia. Tinkami puodų rinkiniai gali turėti nemažai įtakos net patiekalų maistingumui. Šių indų asortimentas šiandien labai gausus, todėl svarbu atkreipti dėmesį į jų skirtumus, kad išsirinktumėte būtent tai, kas reikalinga Jūsų virtuvėje.

Vieno nepakaks

Minimalizmo šalininkus teks nuliūdinti – išsiversti su vieninteliu puodu virtuvėje be galo sudėtinga. Tai – nei praktiška, nei patogu. Skirtingiems patiekalams gaminti tam tikri puodai tiks labiau, tad trumpai išskiriame keletą pagrindinių aspektų, į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį renkantis tokius indus.

  • Dydis, talpa. Virtuvėje siūloma turėti po vieną mažo, vidutinio ir didelio dydžio puodą. Įvairūs puodų rinkiniai dažniausiai komplektuojami būtent tokiu principu: nedideli puodai skirti maistui pašildyti ar padažui gaminti, vidutiniai – patys universaliausi, o dideli tiks tais atvejais, kai reikės ruošti maistą gausiai šeimynai ar svečiams.
  • Sudėtinės medžiagos. Tai, iš kokios medžiagos pagamintas puodas, nulemia išties daug: ar jis pakankamai laidus šilumai, ar priežiūra lengva, kokios įtakos indas turi sveikatai.
  • Estetika, žinoma, taip pat yra svarbi. Indai gali tapti viena sudedamųjų virtuvės interjero detalių ir papuošti stalą.
  • Rankenos turėtų būti ne per mažos, kad galėtumėte tvirtai paimti puodą, ir nekaistančios. Puodo matmenys turėtų būti pritaikyti patogiam, saugiam indo laikymui tiek ant viryklės, tiek spintelėje.

Jeigu nenorite šių indų įsigyti atskirai, tuomet puodų rinkiniai – paprasčiausias pasirinkimas. Juos sudaro įvairaus dydžio ir dizaino puodai, tad beliktų nuspręsti, kurie labiausiai tiks Jums.

Puodo sudėtis – esminis faktorius

Apie sudėtines medžiagas šiek tiek užsiminėme, tačiau vertėtų jas apžvelgti plačiau. Puodų gamyboje naudojamos įvairios medžiagos, tačiau ne visos jos tinkamos norimo maisto paruošimui. Kad gaminiai išlaikytų savo maistingąsias savybes, o Jūs nepadarytumėte žalos savo ir šeimos narių sveikatai, atkreipiame dėmesį į dažniausiai sutinkamas puodų gamybos medžiagas ir jų ypatumus.

Ketus – ilgam gaminimui

Ruošiant valgį iš ketaus pagamintame puode teks apsišarvuoti kantrybe – jiems reikia nemažai laiko, kad įšiltų. Tačiau pasiekę reikiamą temperatūrą, indai išlaiko ją ilgai. Ketaus puodų rinkiniai ypač pravers troškinimui ar specifiniams patiekalams, kuriuos reikia ruošti ilgiau nei kitus. Šie puodai yra gana sunkūs, tad nereikės nerimauti, kad netyčia užkliudžius jie nukris. Be to, ketaus gaminiai pasižymi ilgaamžiškumu. Visgi esama tam tikros priežiūros specifikos: juos naudojant geriau vengti rūgščių, o valymui nesirinkti šveičiamųjų priemonių.

Nerūdijantis plienas – universaliausias

Iš kokybiško nerūdijančio plieno pagaminti puodai yra patvarūs, saugūs naudoti, visiškai atsparūs korozijai ir lengvai prižiūrimi, pakankamai ilgai išlaikantys šilumą. Maistas prie jų neprisvyla, nepraranda savo maistinių savybių – spalvos, skonio. Visgi nerūdijantis plienas nėra itin pralaidus šilumai, todėl ji gali pasiskirstyti po paviršių netolygiai. Patikimas daugelio gamintojų sprendimas – nerūdijančio plieno puodų rinkiniai su dugne esančiu vario sluoksniu, kuris greitai įkaista iki reikiamos temperatūros

Varis – temperatūrai palaikyti

Iš šio metalo pagaminti puodai ypač gerai praleidžia šilumą. Todėl jie neretai naudojami restoranų virtuvėse. Variniai puodai bei keptuvės turėtų būti padengti nerūdijančiu plienu – taip užtikrinamas saugumas. Kitu atveju, panašiai, kaip ir aliuminis, reaguodamas su rūgštimis ir šarmais metalas gali patekti į organizmą

Kritęs teflono gaminių populiarumas

Dar visai neseniai teflonu padengti puodai ir keptuvės buvo labai paklausūs. Gaminant maistą tefloniniuose induose nereikia naudoti tiek riebalų ir jis neprikepa. Tačiau tefloninį indą subraižytu paviršiumi reikia išmesti: jį kaitinant išsiskiria sveikatai žalingos medžiagos. Pasirūpinus tinkama priežiūra, teflonu dengtų puodų rinkiniai yra itin patogūs, ilgaamžiai.

Jei ketinate rinktis naujus puodus ar jų rinkinį, pirmiausia atsižvelkite į tai, ar jie bus saugūs, ar gaminimo metu neišskirs medžiagų, galinčių pakenkti sveikatai. Įsitikinkite, kad jie atitinka visus Europos Sąjungoje keliamus kokybės reikalavimus, o gamintojas jiems suteikia garantiją. Tuomet jau galite imtis paprastesnių kriterijų: talpos ir dizaino patrauklumo.

Užsakymo Nr. KMC190018

KaunoZinios.lt_logo

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
traffix.lt