Belaukiant Velykų: pavasariškas interjeras

Paskelbė: KaunoZinios.lt redakcija Data: 2019-04-11 11:00

Spausdinti | Komentarai

Organizatorių archyvo nuotr.

Velykos – didžiausia pavasario šventė, kuri neatsiejama nuo gamtos prabudimo. Tai metas, kuomet gamta tiesiog beldžiasi į mūsų namus ir kviečia įsileisti gaivą, vis labiau šiluma lepinančius saulės spindulius. Pavasario ir artėjančių Velykų nuotaikos pakylėti siekiame atsinaujinti ir galutinai atsisveikinti su visais žiemos atributais. Tačiau pokyčiais apsiriboti nereikėtų tik drabužių spintoje – jie laukiami ir namuose. Žinoma, tai nereiškia, kad teks keisti visus interjere esančius baldus ar griauti pertvaras – pakanka ir subtilių, tačiau veiksmingų akcentų.

Nelaukite paskutinės akimirkos

Jeigu Jūsų tikslas yra paruošti interjerą Velykoms, neatidėkite planų paskutinei minutei. Smulkios interjero detalės, tokios kaip naktinės užuolaidos ar kiti tekstilės gaminiai gali būti užsakyti ir įsigyti jau anksčiau. Bandydami atsinaujinti skubotai, tikėtina, priimsite ne pačius geriausius sprendimus, išsirinksite prastesnius variantus. Laikui spaudžiant patirsite daugiau streso, o atsinaujinimas juk turėtų sietis su džiugesiu ir pakylėti Jūsų nuotaiką. Jei planavimu užsiimsite dar iki šventinio laikotarpio, galėsite neskubėdami išmėginti keletą skirtingų derinių ir išsirinkti labiausiai tinkantį interjerui, o atėjus Velykoms visą dėmesį galėsite sutelkti į pasiruošimą šiai šventei.

Nenuvertinkite detalių svarbos

Ne paslaptis, jog biudžetas yra svarbus daugeliui. Įdomu tai, kad įsitikinimas, jog norint reikšmingai pakeisti savo namus reikės gerokai patuštinti kišenes vis dar išlieka gajus. Visgi tam didelių išlaidų tikrai nereikia, o naktinės užuolaidos bei kitos langų uždangos – puikus to pavyzdys. Įvairių tekstilės gaminių įtaka namų estetikai neretai nuvertinama, tačiau jie gali namams suteikti žavesio, pagyvinti atmosferą. Atsižvelgę į tai, kokios spalvos dominuoja interjere, galėsite nesunkiai parinkti arba akcentinių spalvų langų uždangas, arba tokias, kurios iš interjero pernelyg neišsiskirs, tačiau padės jį užpildyti, suteiks jam vientisumo. Tai priklauso ir nuo turimų langų: jeigu jie yra dideli, neįprastai dekoruotais rėmais ir norite, kad svečiai į juos atkreiptų dėmesį, tuomet užuolaidos ar roletai neturėtų tapti pagrindiniu kambario akcentu.

Velykų stalas – tikra puošmena

Jei ketinate priimti gausų svečių būrį, sužavėti juos galite įstabiai papuoštu stalu. Jei norite idealios dermės, staltiesės spalva, raštai ir medžiaga gali atitikti tas, kuriomis pasižymi ir naktinės užuolaidos, roletai ar vertikalios žaliuzės. Jeigu nenorite derinti su langų uždangomis, tuomet rinkitės lovos užtiesalus, dekoratyvines pagalvėles bei kitas tekstilines dekoravimo priemones. Jaukios, švelnios pastelinės arba žemiškos spalvos, įvairūs gėlių ir augalų motyvai tiks bet kokioms velykinėms dekoracijoms.

Tiesa, atkreipti dėmesį reikėtų ir į tai, kas bus patiekiama ant salo vienu metu. Taip pat derėtų apgalvoti, kokia bus patiekalų spalvinė gama, koks bus jų išdėstymas. Indai tokiu atveju gali taip turėti nemažą reikšmę bendrai stalo estetikai. Jei indų ant stalo bus gausu, rekomenduojama nepersistengti su dekoracijomis ir naudoti jų minimaliai – apsiribokite gėlėmis, augalų šakelėmis ar lapais. Šakeles galite pamerkti vazoje, papuošti jas dekoratyviniais margučiais, kitais žaismingais dekoro elementais.

Suteikite namams daugiau spalvų ir natūralumo

Ar tai būtų roletai, ar naktinės užuolaidos, pavasariškos šilumos namams suteiks ne tik saulė, bet ir spalvų gausa. Kaip ir kur jas panaudosite interjere priklausys tik nuo Jūsų poreikių. Koralinė yra paskelbta šių metų spalva, o kupinas spalvų maksimalistinis interjero stilius grįžta, todėl tiek ryškesni, tiek pasteliniai jos atspalviai gali puikiai tikti interjere ir pakeisti Velykų dekoracijoms įprastą rožinę ar purpurinę spalvas. Jau minėtos žemiškos spalvos atitiktų simbolinę šventės prasmę, o namuose jas pritaikyti nėra sudėtinga.

Iš natūralių, ekologiškų medžiagų pagamintos dekoracijos ir įvairūs dirbiniai leis namuose pajusti bundančios gamtos dvelksmą. Be to, grįžimas prie natūralumo šiandien yra ypač vertinamas ne tik dėl estetikos, bet ir gamtos saugojimo motyvų. Nevenkite ir neįprastų tekstūrų – pavyzdžiui, originalios naktinės užuolaidos pagyvins kambarį ir suteiks impulsą prie jų pritaikyti keletą kitų dekoro elementų: lovatieses, pagalvėles, vazas, staltieses, žvakides. Jeigu patalpoje vyrauja skandinaviškas minimalizmas, tiks pintinėlės, mediniai krepšeliai, dekoracijos iš akmens.

Jeigu norite atnaujinti namus ir tuo pačiu juos papuošti Velykoms, pradėkite jau dabar. Interjero dizaino tendencijos šiemet yra ypač palankios tiems, kurie namuose po niūrios žiemos išsiilgo spalvų, šviesos bei raštų. Tekstilės gaminiai, langų uždangos, šventinės dekoracijos – nebrangūs, tačiau efektyvūs ir lengvai pritaikomi sprendimai kiekvienuose namuose.

Užsakymo Nr. KMC190032

KaunoZinios.lt_logo

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
traffix.lt