Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Nicole Kidman (Nikol Kidman), Leonardo DiCaprio (Leonardas DiKaprijas) ir Johnas Travolta (Džonas Travolta) sekmadienį paskolino savo žvaigždžių spindesį iškilmingai “Čingdao Rytų kino metropolio”, kuris jau vadinamas Kinijos atsaku Holivudui, inauguracijai.

Turtingiausias Kinijos žmogus Wang Jianlinas (Vang Dzianlinas) ir jo konglomeratas “Wanda Group” šiam didžiuliam kompleksui Čingdao mieste skyrė 50 mlrd. juanių (8,3 mlrd. dolerių).

Statybos jau prasidėjo, bet savo darbą kompleksas pradės tik 2016-aisiais.

Per iškilmingą ceremoniją Wang Jianlinas sakė, kad šis plėtros projektas vykdomas Kinijai siekiant demonstruoti savo “kultūrinę galią” pasaulio arenoje ir sukurti “Kinijavudą”, kuris vieną dieną galėtų varžytis su Los Andželu kaip pasaulinis kino centras.

Kinijos komunistų lyderiai sakė, jog šalis turi labiau naudotis vadinamąja “švelniąja jėga”, kad propaguotų šalies vertybes užsienyje.

Tačiau kritikai sako, kad cenzūra riboja Kinijos kino industrijos galimybes varžytis su Holivudu ir kad net tie filmai, kurie gerai įvertinami pačioje Kinijoje, susiduria su sunkumais bandydami patekti į platesnę JAV rinką.

“Kino metropolis” užima 376 ha šalies rytuose esančio ir alumi “Tsingtao” garsėjančio uostamiesčio pakraštyje. Jame bus 20 studijų, tarp jų – “didžiausių pasaulyje”.

Jame turėtų būti pastatyta “mažiausiai šimtas filmų per metus”, nurodo “Wanda Group”, kuri sako sudariusi preliminarius susitarimus kasmet sukurti čia po 30 užsienio filmų.

Vietos kino žvaigždės, tokios kaip Zhang Ziyi (Džang Dzii), Jetas Li (Džetas Li) ir Xu Zheng (Su Džengas), kurie jau ir patys yra tapę tarptautiniais prekės ženklais, raudonuoju kilimu žengė drauge su žvaigždėmis iš Holivudo, su kuriuo Wang Jianlinas ketina varžytis.

Drauge su N.Kidman, pasirodė Catherine Zeta-Jones (Ketrin Zeta-Džouns), Ewanas McGregoras (Juenas Magregeras) ir Christophas Waltzas (Kristofas Valcas).

“Oskarų” įteikimą kasmet organizuojančios Kino meno ir mokslo akademijos (AMPAS) prezidentė Cheryl Isaacs (Šeril Aizeks) taip pat dalyvavo ir sakė, jog yra “pilna entuziazmo” dėl to, kad atidaromas kompleksas gali paversti Čingdao “tarptautiniu kino centru”.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: