Organizatorių archyvo nuotr.

Diena, kai išvykstama į tolimą kelionę, daugeliui asocijuojasi su stresu ir nerimu – tačiau to galima ir išvengti. Tinkamai pasiruošus streso gerokai sumažėja, tad pasirūpinus svarbiausiais dalykais tarptautiniai autobusai kels tik geriausias emocijas ir prisiminimus. Tad kaip tinkamai pasiruošti kelionei į užsienį autobusu, kad nereikėtų skubėti ir nerimauti dėl užmaršumo?

Iš anksto rezervuokite nakvynės vietą

Dažnai keliautojai delsia rasti ir rezervuoti nakvynės vietą. Pagaliau tam prisiruošus būna per vėlu: geriausi pasiūlymai jau būna išgraibstyti ir telieka tenkintis prastesne nakvynės vieta už didesnę kainą. Tad pasirūpinkite savo nakvyne kuo anksčiau, esant galimybei – iki kelionės likus bent porai mėnesių. Tokiu atveju ir ramiau ruošitės išvykai, ir, tikėtina, sutaupysite.

Pasirūpinkite vietine valiuta

Nors šiais laikais daugumoje valstybių galima sėkmingai atsiskaityti banko kortele, atsargoje turėti nedidelį kiekį vietinės valiutos grynaisiais yra labai pravartu. Tarptautiniai autobusai kartais stoja pasienio ruožuose, kur galima apsilankyti keityklose, tačiau tuo pasikliauti nereikėtų – grynaisiais pinigais geriau pasirūpinti iš anksto. Dar nemažoje dalyje Europos miestų už tokias paslaugas kaip taksi ar apsipirkimas vietiniame turgelyje atsiskaityti kortele negalėsite, tad su savimi turėti nedidelę sumą grynųjų – išties verta.

Dažniausia valiutų keityklose daroma klaida yra tai, kad keičiamos pinigų sumos yra didesnės, nei iš tiesų reikia. Vietinės valiutos reikia turėti tik būtiniausioms reikmėms, nelaimės ar neplanuoto nutikimo atvejui. Kiekvieną kartą keičiantis pinigus mokamas konvertavimo mokestis, tad Jūs negaunate visos užsienio valiutos vertės. Galų gale neišnaudotus pinigus turėsite konvertuoti atgal, ir taip prarasite papildomą jų dalį.

Pasirūpinkite svarbiausiais reikmenimis

Modernūs tarptautiniai autobusai papildyti viskuo, ko reikia patogiai kelionei iki Jūsų pasirinktos vietos. Tačiau atvykę savimi turėsite pasirūpinti patys. Pasidomėkite, ar valstybėje, į kurią vyksite, neprireiks elektros lizdo adapterio. Jeigu keliaujate dažnai, tiesiog visuomet su savimi turėkite porą nedaug vietos užimančių adapterių ir niekuomet nesusidursite su problemomis kraudami arba naudodami elektros energijos reikalaujančius prietaisus.

Pora savaičių prieš kelionę – pats geriausias metas įsigyti ir kitus svarbius daiktus, tokius kaip kuprinė, bagažo spynos, kelioninio dydžio kosmetikos ir tualeto reikmenys, saugūs dėklai dokumentams. Svarbiausiomis prekėmis pasirūpinę iš anksto išvengsite rūpesčių vėliau, o pamiršę kažką įsigyti dar turėsite tam laiko.

Įsirašykite naudingų programėlių

Tarptautiniai autobusai šiandien pasižymi ypač reikšmingu privalumu: bevieliu interneto ryšiu. Visgi atvykę į galutinį kelionės tašką turite būti pasiruošę išsiversti be jo. Pasinaudokite lengvai naudojamomis, nemokamomis mobiliųjų telefonų programėlėmis, tokiomis kaip navigacijos sistema, veikianti be interneto, žodynas, padėsiantis susikalbėti ar viešojo transporto programėlė, padėsianti lengviau keliauti mieste.

Nesikraukite daiktų paskutinę minutę

Savo kuprines ir lagaminus užpildykite vėliausiai dieną prieš kelionę. Labai dažnai bededant daiktus pastebima, kad kažko trūksta. Anksčiau pradėję krautis daiktus turėsite laiko dar kartą nueiti į parduotuvę ir įsigyti tai, ką pamiršote iki tol.

Prieš išvykdami atidžiai patikrinkite namus

Visiems pažįstamas jausmas, kai jau pasiekus aikštelę, iš kurios išvyksta tarptautiniai autobusai, pradedama svarstyti, ar tik nepaliktas įjungtas televizorius, ar užsuktos dujos, vanduo, ar nepalikta įjungta šviesa. Kad tokių dvejonių kiltų kur kas mažiau, tai, ko nebenaudosite, išjunkite dar dieną prieš, o išeidami iš namų atidžiai patikrinkite, ar nieko nepraleidote. Taip ne tik išvengsite nemalonumų tuo atveju, jeigu iš tikrųjų kažką pamirštumėte, bet ir atsikratysite neramių minčių.

Jeigu laikysitės šių paprastų patarimų, kelionėse susidursite su kur kas mažiau nerimo ir rūpesčių. Tuomet galėsite drąsiau atsipalaiduoti ir mėgautis pačios kelionės įspūdžiais – o tai juk ir yra svarbiausia.

Užsakymo Nr. KMC190032

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 

Taip pat skaitykite: