Organizatorių archyvo nuotr.

Galimybė keliauti į  Jungtines Amerikos Valstijas vilioja daugelį lietuvių, tačiau gana dažnai manoma, kad kelionės dokumentų rengimas bus pernelyg ilgas ir varginantis. Vis dėlto, svarbu žinoti, kad keliavimas gali būti gerokai paprastesnis, jei nuspręsite pasinaudoti elektroniniu kelionės leidimu. ESTA – tai elektroninis leidimas keliauti (angl. Electronic System for Travel Authorization), kuris yra gaunamas dviejų metų laikotarpiui. Jei svarstote apie galimybę apsilankyti Amerikoje, ESTA paraiška padės tą atlikti dar paprasčiau. Naudojantis šiuo leidimu JAV galima išbūti ne daugiau nei 90 dienų: nors ESTA suteikia galimybę įsėsti į lėktuvą ar į laivą ir atvykti į JAV, tačiau šis leidimas negarantuoja, kad atvykę piliečiai nebus sugrąžinti iš šalį, iš kurios atvyko (taip gali nutikti tada, jei pastebima, kad keliautojas JAV praleidžia daugiau laiko nei savo gimtojoje šalyje ir piktnaudžiauja šiuo leidimu). Tuo atveju, jei nuspręsite į Jungtines Amerikos Valstijas vykti uždarbiauti, tam reikės atitinkamos vizos.

Ar yra galimybę pratęsti ESTA galiojimą?

ESTA leidimas suteikia galimybę JAV išbūti ne ilgesnį nei 90 dienų laikotarpį, tačiau išimtiniais atvejais jo galiojimo trukmė gali būti pratęsiama. Dažniausiai leidimo galiojimo trukmė yra pratęsiama 30 dienų laikotarpiui, jei asmuo JAV turi likti dėl medicininių tikslų (tokiais atvejais reikia kreiptis į vietinę migracijos įstaigą ir pateikti reikalingus dokumentus).

Kada galima keliauti su ESTA leidimu?

ESTA visa gali būti pasirenkama tuomet, jei ruošiamasi išvykti ne ilgesniam nei 90 dienų laikotarpiui (paraiška gali būti pildoma tada, jei į JAV vykstama turizmo, verslo arba tranzito tikslais). Keliautojas privalo turėti galiojantį pasą, planuoja vykti su bevizio režimo programą pasirašiusiu vežėju, ir nesiruošia kelionės nutraukti gretimoje teritorijoje (išskyrus šios teritorijos gyventojus). ESTA leidimas įpareigoja keliautojus 90 dienų laikotarpiu grįžti į gimtą šalį, nes priešingu atveju gali būti taikomos tam tikros nuobaudos. Pavyzdžiui, jei teisinio statuso neturintis asmuo JAV teritorijoje išbūna 6-12 mėnesių, ir savarankiškai grįžta į gimtą šalį, jam gali būti uždrausta trejus metus atvykti į JAV. Jei neturint teisinio statuso JAV teritorijoje liekama ilgiau nei vienerius metus, įvažiuoti į JAV gali būti draudžiama net 10 metų. Nors ESTA paraiška gerokai palengvina atvykimą į Jungtines Amerikos Valstijas, tačiau tuo nereikėtų piktnaudžiauti.

Kokią informaciją reikės pateikti?

Pildydami ESTA  visa turėsite nurodyti savo vardą ir pavardę, gyvenamąją vietą, informaciją apie darbovietę, pateikti patikėtinio informaciją, ir t.t. Nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad duomenų pildymas bus ilgas ir sudėtingas, tačiau įsitikinsite, kad taip nėra. Be to, tikrai verta šiek tiek pasistengti – juk užpildyti šią paraišką yra gerokai paprasčiau nei siekti gauti vizą.

Patikrinkite paraiškos statusą

Kai paraiška gauti ESTA visa jau bus pateikta, nepamirškite patikrinti jos statuso, kuris gali būti trijų skirtingų tipų:

  • Leidimas patvirtintas: jei matysite tokią informaciją, tai reiškia, kad galėsite ruoštis kelionei, tačiau nereikėtų pamiršti, kad galutinį sprendimą priima Muitinės ir sienų apsaugos tarnyba;
  • Keliauti neleidžiama: tokia informacija yra rodoma tada, jei dėl tam tikrų priežasčių jums negali būti suteikta ESTA visa, tačiau jūs turėsite galimybę gauti vizą JAV departamente;
  • Leidimas nagrinėjamas: jei neįmanoma pateikti skubaus atsakymo, jūsų paraiška turi būtent tokį statusą (tokiu atveju vertėtų apsišarvuoti kantrybe, ir laukti, kol pasikeis pateiktos paraiškos būsena).

Įprastai atsakymas dėl ESTA suteikimo yra pateikiamas per 72 valandas po paraiškos pateikimo, tačiau kartais prireikia šiek tiek daugiau laiko išnagrinėti pateiktas paraiškas.Jei jūsų ESTA paraiška buvo atmesta, praėjus 10 dienų laikotarpiui paraišką galėsite pildyti pakartotinai, tačiau tuomet, jei pateikėte melagingus duomenis, nebeturėsite galimybės keliauti beviziu režimu.

Kiek tai kainuoja?

ESTA visa yra ganėtinai nebrangi – nustatytas 14 JAV dolerių standartinis mokestis, kuris yra taikomas visiems asmenims, norintiems keliauti beviziu režimu. Mokėjimas yra atliekamas paskutiniame paraiškos pildymo žingsnyje (tam bus reikalinga kreditinė kortelė).

Savarankiškai gauti leidimą vykti į JAV tikrai nėra labai sudėtinga – tereikia pasirūpinti, kad ESTA paraiška būtų tinkamai užpildoma, ir palaukti, kol bus priimtas sprendimas dėl leidimo atvykti į šalį.

Užsakymo Nr. KMC190083

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: