Pexels.com archyvo nuotr.

Kai žmogus palaidotas kapinėse, šeimos nariai dažnai aplanko kapą, tokiu būdu pagerbdami mirusį asmenį. Kad ir kaip keistai tai gali nuskambėti, tačiau ši paskutinė poilsio vieta tampa tarsi naujais mirusio žmogaus namais, todėl artimieji stengiasi kuo gražiau, įdomiau papuošti kapavietę, kad ši vieta atrodytų kuo ypatingesnė. Be to, kapų tvarkymas gali padėti mirusiojo artimiesiems bent šiek tiek susidoroti su liūdesiu, neviltimi netekus brangaus žmogaus. Tvarkydami, puoselėdami kapus, žmonės tarsi įrodo velioniui, koks jis buvo ir yra brangus. Gražus kapas – tarsi pagalba mirusiajam, kad jis galėtų ramiai ilsėtis ramybėje. Tad kapų tvarkymas turėtų būti reguliarus.

Daugelis kapinių turi labai griežtas taisykles dėl to, kaip galima dekoruoti kapus, todėl reikėtų pirmiausia sužinoti šias taisykles ir tik po to galvoti apie vienokį ar kitokį kapavietės dekoravimą.

Vienas iš lengvų dekoravimo būdų – papuošti paminklą nedideliais akmenėliais. Mažų akmenų įdėjimas į akmenį yra tradicinis žydų tikėjimo požiūriu, ir jis prasideda nuo to laiko, kai žmonės buvo laidojami dykumoje. Tačiau ši tradicija išplito ne tik judaizmo religijoje. Mažus akmenėlius būdavo galima pamatyti ant visų tikėjimų žmonių kapų.

Sezoninės dekoracijos

Kodėl gi nepapuošus kapo moliūgu Helovyno proga? Kalėdų sezono metu galite padėti kalėdinį vainiką, puansetiją ir kt. Arba Valentino dieną galite palikti puokštę rožių, širdelių. Žinoma, mūsų šalyje tai nėra įprasta, tačiau kodėl negalime būti išskirtiniai ir tapti naujos, įdomios tradicijos pradininkais. užsienio šalyse tai nieko nestebina.

Saulės žibintai

Daugelis kompanijų kuria saulės žibintus, kurie gali būti pritvirtinti prie akmenų, kad naktį apšviesti kapą. Šie žibintai būna įvairių formų, nuo žvakės iki kryžiaus. Jie apšviečia visą kapą. Toks kapas atrodo gražiai, originaliai, jaukiai.

Gėlės

Nors gėlės yra itin tradicinis kapavietės dekoravimo būdas, tačiau tai tikrai nėra banalu ar senamadiška. Gėlės visada išliks madingos, ypač gyvos gėlės. Pamerkite ar pasodinkite savo arba mirusiojo mėgstamų gėlių ir kapavietė prisipildys ne tik įvairų spalvų, bet ir kvapų. Nebijokite eksperimentuoti, išsiskirti. Tik, žinoma, nepersistenkite.

Užsakymo nr. KMC180091

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: