Organizatorių archyvo nuotr.

Niekas neabejoja tuo, kokia augalams svarbi yra saulė ir jos šiluma. Būtent ji pavasarį sušildo dirvą ir sužadina mažose sėkliukėse slypinčias gaivališkas gamtos galias. Tuo tarpu, mėnulis yra ne ką mažiau svarbus augalams. Tai jis nustato dygimo, augimo, žydėjimo, vaisių vedimo ritmą bei įveda tvarką, kuriai paklūsta net vandenynai (būtent per vandenį žemės palydovas ir daro poveikį augmenijai).

Kuo toliau, tuo mažiau sodininkų abejoja mėnulio įtaka sėklų dygimui bei tolimesniam iš jų sudygusių augalų vystymuisi. Šiais laikais naudojimasis mėnulio kalendoriumi itin paprastas – jį lengvai galima rasti internete. Tiek praktinė daržoves auginančių žmonių patirtis, tiek moksliniai tyrimai patvirtina, jog tinkamu metu pasėti augalai žymiai geriau auga, žydi bei dera.

Ne išimtis ir mums visiems puikiai pažįstamos bei mėgstamos morkos. Šios saldžios, salierinių šeimai priklausančios, daržovės sėjamos balandžio ir gegužės mėnesiais. Jei sėdami dar atsižvelgsite į mėnulio fazes, tikrai nepasigailėsite.

Kadangi morkos yra savaime suprantamos bet kuriame darže (pagal suvartojimą jas lenkia tik bulvės), yra išvesta nemažai jų veislių. Saldūs, vitaminais ir mineralais turtingi šakniavaisiai mėgstami tiek kepti, tiek virti ar troškinti, tiek švieži. Ko gero, nerasime šeimininkės, kuri savo virtuvėje jų nenaudotų.

Palankiausias metas sėti daržoves, savo vaisius vedančias po žeme yra tada, kai mėnulis dyla. Pilnėjantis mėnulis labiau palankus daržovių, kurios derlių nokina virš žemės, sėjai. Jaunaties metu geriau nesėkite nieko. Jaunatis tegul bus skirta piktžolių bei kenkėjų naikinimui ar kitokiems darbams. Tuo tarpu, delčios metu, visos augalo galios susitelkia šaknyse, po žeme. Sudygusios sėklos stipriau įsikabina į dirvą ir formuoja sveikesnį šaknyną. Šakninėms daržovėms, tokioms kaip morkos, tai ypač svarbu. Idealu, jei jų sėklas į dirvą subersite, likus 2-3 dienoms iki stojant jaunačiai.

Užsakymo Nr. KMC190041

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 

Taip pat skaitykite: