Organizatorių archyvo nuotr.

Izoliacinės medžiagos pasirinkimas daro didelę įtaką namo gyventojų patogumui ir saugumui. Dėl akivaizdžių priežasčių, priimdami sprendimus dažniausiai vadovaujamės kaina. Tai nėra tinkamiausias sprendimų priėmimo būdas, kadangi ilguoju laikotarpiu kokybiškos medžiagos atsiperka net keletą kartų daugiau. Verta atsižvelgti ir į šiltinimo medžiagų parametrus, jos ilgaamžiškumą, nedegumą ar garų laidumą. Apibendrinant – visuomet pasverkite kainos ir gyventojų komforto bei saugumo naudas.

Akmens vatos kaina?

Kaip jau minėta, pati izoliacinės medžiagos kaina neturėtų būti lemiamas rodiklis renkantis. Reikėtų atsižvelgti į ilgalaikę ekonominę naudą, tuo pačiu ir gyventojų saugumą bei komfortą.

Pavyzdžiui palyginkite akmens vatos, stiklo vatos ir polistireninio putpasčio priešgaisrinę apsaugą:

 • Akmens vata turi aukščiausią įmanomą degumo klasę A1, o tai reiškia, kad ji klasifikuojama kaip nedegi medžiaga. Ji atlaiko iki 1000 °C temperatūrą.
 • Stiklo vata, taip pat, yra atspari ugniai ir gali atlaikyti maždaug 600 – 700 °C temperatūrą.
 • Polistireninis putplastis, be pridėtinių antipirenų, turi žemiausią degumo klasę F. Pridedant antipirenų, jis gali pasiekti E degumo klasę, tačiau tai vistiek klasifikuojama kaip degi medžiaga.

Palyginkime akmens vatos ir polistireninio putplasčio tvirtumą ir matmenų stabilumą:

 • Akmens vatos plokštės turi didžiausią tankį (net iki 200 kg/m3), todėl jos gali būti atsparios gniuždymui ir gali būti veikiamos didelių apkrovų. Tai yra viena iš priežasčių kodėl ROCKWOOL akmens vatos izoliaciniai gaminiai pasižymi ilgaamžiškumu virš 55 metų.
 • Šiltinimo gaminiai pagaminti iš polistireno, veikiant saulės spinduliams, gali kaupti šiluma ir pakeisti medžiagos fizinę būseną (minkštėti, trauktis ar net lydytis). Vietose, kur polistireninis putplastis yra veikiamas aukštos temperatūros, pastatų atitvarų savybės gali pasikeisti ir tik į blogąją pusę.

Kodėl akmens vata?

 • Ilgaamžė – išlaiko savo pirminius parametrus 55 metus ir daugiau. Nekeičia savo matmenų ir neoksiduojasi, todėl nesusidaro šalčio tiltai pastate, kurie leidžia šilumai išeiti iš namo.
 • Šilta – pasižymi puikiais šiluminiais parametrais, todėl sumažėja pastato energijos poreikis šildymui ir vėsinimui. Tai leidžia sumažinti energijos poreikį iki 90 %!
 • Garso izoliacija – užtikrina efektyvią pastato izoliaciją nuo nepageidaujamo triukšmo.
 • Nedegi – visiškai nedegi izoliacija ir neleidžia plisti ugniai gaisro atveju.
 • Laidi garams – akmens vata yra „kvėpuojanti” medžiaga ir užtikrina sveiką mikroklimatą pastato viduje. Dėl išleidžiamos perteklinės drėgmės namuose, išvengiama pelėsio ir grybelio susidarymo.
 • Ekologija – akmens vata yra medžiaga, kurią galima perdirbti daugybę kartų. Perdirbus senus akmens vatos gaminius, naujieji nepraranda savo savybių, o kokybė visiškai nepablogėja.

Grįžtant prie kainos – ROCKWOOL siūlo naudotis komercinio pasiūlymo sistema, kuri skirta geriausiems pasiūlymams akmens vatos gaminiams įsigyti. Neišėję iš namų, nepadarę daugybės skambučių, neišsiuntę keliasdešimties elektroninių laiškų gaukite geriausius pasiūlymus.

Programa yra intuityvi ir greitai naudojama, todėl net ir jei nesate apsisprendę dėl išsirinktų gaminių tinkamumo, programa pasiūlys tinkamiausius gaminius pagal norimą apšiltinti atitvarą.

Kur rasti programą? Kviečiame išbandyti: https://www.rockwool.com/lt/technine-pagalba/skaiciuokles/komercinio-pasiulymo-sistema/.

Kaip tai veikia?

Vedlio principu nurodome kokio tipo pastato konstrukciją norite šiltinti. Kad būtų aiškiau, viskas pažymėta vizualizacijomis. Tai gali būti: išorės sienos, stogas, grindys, ir pan., nurodant šiltinamos erdvės plotą. Viską pasirinkus, sistema sugeneruoja naudojamų gaminių rekomendacijas, kurie geriausiai atitinka poreikį. Tai tarsi konsultantas, neapsilankius parduotuvėje.

Sekantis žingsnis, nurodyti adresą, kur yra jūsų projektas ir sistema pasiūlys artimiausius ROCKWOOL gaminių prekybos atstovus. Praėję vos keletą vedlio žingsnių – laukite geriausių komercinių pasiūlymų akmens vatos gaminiams įsigyti.

Privalumai naudojantis sistema:

 • Gaunate pasiūlymus tik iš oficialių ROCKWOOL gaminių prekybos partnerių, kurie sukaupę didelę patirtį sektoriuje.
 • Greitai pasirenkate ir nurodote savo poreikius, be gyvo kontakto su prekybos atstovu.
 • Galite pateikti net keletą skirtingų užklausų vienu metu.
 • Galite pasirinkti arčiausiai jūsų esančias prekybos vietas, tam kad pristatymas būtų greitesnis.
 • Būsite visuomet užtikrinti gaminių ir paslaugos kokybe.

Kokybiška ir igaamžė statyba

Renkantis šiltinimo medžiagas visuomet įsivertinkite ilgalaikį atsiperkamumą, o ne momentines išlaidas. Užsitikrinkite, kad namo statyba ar renovacija būtų ilgaamžė, natūraliomis medžiagomis.

Užsakymo Nr. KMC210167

Rekomenduojame

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: