(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Oksfordo universiteto atliktas tyrimas rodo, kad pagal plačiajuosčio interneto kokybę Kaunas užima trečią vietą visame pasaulyje. Surinkęs 79 plačiajuosčio interneto kokybės indekso balus Kaunas nusileižia tik Yokohama (85) ir Nagoya (82) miestams Japonijoje. Ketvirtojoje vietoje – dar vienas Japonijos miestas Sapporo, surinkęs 72 balus. Artimiausias Europos miestas pagal šį įvertinimą – Švedijos Malmo su 67 balais užima šeštąją vietą, o dešimtuką užbaigia Uppsala (57, Švedija) ir Sofija (56, Bulgarija).

Kaimyninės Latvijos sostinė Ryga pagal šį vertinimą taip pat yra gana aukštoje 12-oje vietoje (54 balai), o 16-ąją vietą užima Vilnius (50 balų). Estijos sostinė Talinas į dvidešimtuką nepateko. Tiesa, lyginant skirtumą tarp šalies didmiesčių ir regioninių vietovių Lietuvos rezultatai nebuvo tokie džiuginantys – kartu su Rusija ir kaimynine Latvija mūsų šalį Oksfordo ekspertai išskyrė kaip turinčias didžiausią atotrūki tarp didmiesčių ir regionų interneto ryšio kokybės. Tuo tarpu Švedijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir Islandijoje kaimo gyventojai gali pasidžiaugti netgi šiek tiek geresniu interneto ryšiu, jei miestiečiai.

Vertinant kartu tiek visos šalies interneto kokybę, tiek jo sklaidą tarp gyventojų neabejotinas lyderis yra Pietų Korėja, kur plačiajuosčiu internetu naudojasi net 97 proc. šalies namų ūkių. Antroje vietoje – Japonija, po jos seka Honkongas. Iš Europos šalių aukščiausiai vertinama Švedija užima ketvirtąją vietą šiek tiek lenkdama Šveicariją ir Olandiją, kurios dalinasi 5-6-ą vietas. Žvelgiant į šį reitingą krinta į akis tai, kad pirmuosiuose 20-tukuose nėra nei JAV, nei atskirų jos miestų, nematyti ir tokių išsivysčiusių šalių kaip Didžioji Britanija ar Vokietija.

Dar verta pastebėti, kad Lietuva patenka tarp vos 9 pasaulio valstybių, kurių interneto infrastruktūra yra pakankama aptarnauti per artimiausius keletą metų išpopuliarėsiančioms paslaugoms, tokioms kaip interneto televizija, aukštos kokybės vaizdų transliavimą ir pan. Pernai šiuos reikalavimus atitiko tik Japonija.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: