Savaitgalį Latvijoje finišavo Pasaulinio kerlingo turo (WCT) „Latvian International Challenge” moterų kerlingo (akmenslydžio) turnyras, kuriame varžėsi ir Virginijos Paulauskaitės komanda.

Lietuvos moterų rinktinės pagrindu sudaryta komanda, kuriai taip pat atstovauja Olga Djojeglazova, Dovilė Aukštuolytė, Rūta Blažienė ir Justina Zalieckienė, turnyrą pradėjo tiesiog puikiai – net 12:2 buvo nugalėta Halasz (Vengrija) komanda.

„Pirmosiose rungtynėse susitvarkėme su emocijomis ir labai gerai sekėsi. Priešininkėms – atvirkščiai, jos nesusitvarkė su jauduliu. Dėl to pergalė buvo gana užtikrinta“, – sakė lietuvių komandos kapitonė V. Paulauskaitė.

V. Paulauskaitė

Visgi vėliau lietuvės grupėje patyrė tris pralaimėjimus dėl nepalankiai susiklosčiusių kitų komandų susitikimų į ketvirtfinalį neprasibrovė.

  1. Paulauskaitės komanda 4:6 nusileido Barone (Latvija) ekipai, 2:8 turėjo pripažinti elitiniame Europos čempionato divizione rungtyniaujančios Turkijos rinktinės pranašumą bei 2:5 pralaimėjo Škotijos Blair komandai. Beje, Turkijos ir Blair ekipos vėliau tapo šio turnyro prizininkėmis.
  2. Paulauskaitė prisipažino, kad latvės tikrai buvo įveikiamos, tačiau pačios lietuvės nepademonstravo geriausio savo žaidimo.

„Turkės ir škotės yra labai stiprios, iš Europos elito. Su turkėmis jautėsi lygių skirtumas. Varžovės žaidė labai gerai ir mums sekėsi gana sunkiai. Tuo tarpu su škotėmis kurį laiką žaidėme lygiai ir turėjome galimybių pakovoti dėl pergalės. Visgi lemiamu momentu varžovės geriau išnaudojo savo galimybes“, – pasakojo V. Paulauskaitė.

Lietuvos sportininkė neslepia, kad kerlinge labai daug ką lemia detalės. Neretai būna taip, kad lietuvės sužaidžia puikiai, bet priešininkės pademonstruoja dar geresnį žaidimą. „Taškus čia nulemia centimetrai. Kartais tiesiog tik jų ir pritrūksta“, – sakė ji.

Šis turnyras Lietuvos komandai buvo dar vienas pasiruošimo etapas artėjančiam Europos čempionatui. Europos kerlingo čempionatas lapkričio 19-26 dienomis vyks Švedijoje. Lietuvos moterų rinktinė žais antrajame pagal pajėgumą B divizione.

„Svarbiausias mūsų tikslas – Europos čempionatas. Iš kiekvieno turnyro norisi kuo daugiau, bet pralaimėjimai daro mus stipresnėmis. Norisi, kad Europos čempionate pasiektume savo piką. Būtų labai smagu, jei tas pavyktų“, – pabrėžė V. Paulauskaitė.

Lapkričio 3-6 lietuvės dalyvaus dar viename Pasaulinio kerlingo turo turnyre – „Tallinn Ladies Challenger“ – kuris vyks Estijoje.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: